1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Warto kupić Xboxa w mojej sytuacji?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez mantf, Maj 22, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mantf

mantf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam
    Odrazu przepraszam bo nie wiem czy powinien takie coś pisać na forum xboxa, ale proszę was użytkownicy tejże platformy do grania o obiektywną odpowiedź.

Mam odłożone 650 zł. Miałem kupić Xboxa Arcade oczywiście bo Elite nie wchodzi w gre (koszty).
    W ostatnim momencie jedank się chyba rozmyśliłem. Dlaczego?
    -mam komputer Gaming PC i póki co każda gra mi śmiga
    - dowiedziałem się i to sprawdziłem, że można dokupić pada od xboxa bezprzewodowego do PC za 139 zł

No i teraz najważniejsze.
    Nie mam w pokoju telewizora. Byłem u kolegi i on miał xboxa podłączonego do telewizora HD i grafika była bardzo ładna. Jednak nie wiem czy dostrzegne jakąś różnicę skoro podłącze xboxa do monitora. Co gorsze obawiam się, że grafika będzie brzydsza niż na moim PC.

Co zrobić jest sens kupić konsole?
    Czy może jednak pada + zostawić sobie 500 zł na miłe rzeczy :).

Podoba mi się konsola jednak podłączona do monitora 18,5" panoramicznego wydaje mi się, że zepsuje cały efekt. telewizora w pokoju nie mam nawet ze zwykłym wejściem AV?

Co zrobić?

2. Lotnik421 Xbox One

3. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Co do wyświetlanego obrazu zależy od monitora i kabla. Jak monitor ma wejście DVI to obraz powinien być ok. na kablu DVI-HDMI :)

4. MaryGave

MaryGave Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Jeżeli teraz kupisz konsolę za rok możesz uniknąć wymiany grafy i ew dołożenia ramu sam kiedyś trochę grałem na kompie to odpuściłem sobie

5. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Jak kolega wyżej, wszystko zależy od Ciebie i Twoich zapotrzebowań. Masz 650 zł, za to możesz za rok wymienić przykładowo ta grafę.
    Monitor fakt, za duży nie jest. Sprawdź czy masz wejście DVI w monitorze.

Ja kupiłem Xbox'a z tego względu że nie chciałem dokładać do kompa.

6. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    jak wszyscy wyżej... grając na konsoli nie masz obawy, że Ci jakaś gra nie pójdzie...
    Ja bym zrobił tak - sprzedał kompa (skoro Ci działają wszystkie gry to troche za niego dostaniesz), pozbył się monitora... Kupujesz xboxa Arcade bądź elite oraz jakiś monitor 19" (choć ja bym dołożył i kupił jakieś 22") Sam ostatnio sprzedałem 2 monitory LCD 19" z dvi i d-sub po 100zł za jeden :)

7. The_Human

The_Human Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biauyyyystok
    @up no bez przesadyy... żeby kompa sprzedawać dla X'a? Kompa lepiej zostaw i kup po prostu Arcade i podłącz do monitorka. Grafika nie bedzie miażdżyć ale jakoś pójdzie ;d

8. gruby33

gruby33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @UP
    I co z tego? Ja sprzedałem kompa właśnie by kupić X360 (miałem też takiego High End). Nie mam zamiaru dokładać co rok części do niego. Więc wybrałem X360. Jeszcze poza tym dużo więcej lepszych gier jest na 360, a grafą sienie różni i nawet lepsze niż na PC. Mam monitor 19 cali z wejściem DVI i obraz jak żyleta. Niczym nie różni się od Full HD (mam w drugim pokoju). U mnie tylko są na górze i dole czarne paski bo to 16:10 a twój 18,5 cala jest w 16:9 więc będzie idealnie (tylko nie ukrywam, że wolał jednak bym coś pokroju minimum 23 cale).

9. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    za 2 lata będziesz musiał kupić upgrade do kompa(nowe części) a co z konsolą nie ma obaw bo na gry na konsole sie nie patrzy na wymagania sprzętowe;))
    a TV sie kiedyś kupi sam gram na samsungu 32cale SD i co żyje;))

10. bgszef

bgszef Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Cie znam skarbie?
    Jaka bedzie grafika zalezy od tego jaki masz monitor. A co do pada do kompa to w co bedziesz na nim gral? Chyba tylko w wyscigi i pesa, bo nic ciekawego na pada na kompa nie wychodzi. Kompa warto miec dla neta, a konsole do gier.

11. Koxus

Koxus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Moim zdaniem nie warto kupowac xboxa,
    1. jeśli w Twojej sytuacji dozbieranie 400 zł na elite to problem to jak masz zamiar kupowac gry, dlc i live ?
    2. cały fun xboxa i innych konsol polega na tym żeby zwalic swoje cielsko na kanape mając TV 6-8 metrów przed sobą

kup sobie tego pada:
    SPEEDLINK XBOX 360 STYLE GAMEPAD // USB, PC (1049743719) - Aukcje internetowe Allegro

może nie jest dedykowany ale całkiem spoko ( w cd-action dostał 9/10 )
    pozdro.

12. neoandrew

neoandrew XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie rozumiem tych wątpliwości i komentarzy do tego, co z tego, że masz super hiper pc jak nie pograsz na nim w gry z xbox360 - i to jest sedno sprawy, chcesz kupić x'a, żeby grać na nim w gry , które są i tak na pc ? Chyba nie...
    Konsole głownie się kupuje po to, aby grać w gry których na pc nie ma (jeśli masz pc), a przynajmniej ja głownie dla tego ją mam.

Tak więc pytanie nie jest czy monitor taki a taki starczy, co ma w ogóle do tego to , że do pc możesz pada kupić (jak to napisałeś "dowiedziałam się", jak nie zagrasz w gry z x'a...
    Jedyne pytanie jakie powinieneś sobie zadać to czy chcesz grać w gry, które są tylko na konsoli i jest ich według ciebie na tyle wystarczająco, żeby opłacało ci się kupić konsolę.

13. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Jeśli wszystkie gry, które chcesz grać na x360, są na PC - nie opłaca się. Na PC jak sądzę, będziesz miał lepszą grafikę.

14. Koxus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    i niższą cene a to ważna rzecz

15. mantf

mantf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ooo, nie wiedziałem, że się tyle tego nazbiera.

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi, a więc:
    Nie jestem aż takim maniakiem gier. Nie muszę grać w exclusivy(czy jak to się tam zwie) na xboxa 360. Chodzi mi o wygodę, grafikę i czy kupienie Xboxa, i postawienie go w miejscu w którym stoi PC coś zmieni?

PC nie sprzedam, bo jest on mi niezbędny do swobodnego korzystania z Internetu no i komunikacji GG, Skype etc.

Skoro piszecie, że ładniejszą grafikę będę miał na PC + 18,5", niż na X360 + 18,5", to chyba to mi wystarczy.
    A co do wygody, to obok monitora mam kanapę, tylko musiałbym grać zamiast z odległością 6-8 metrów, to w odległości 1-2m :p

Jeszcze proszę o odpowiedź na to pytanie u góry. :)
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Tieu i Koxus cieszę się że patrzycie też na taki aspekt jak cena a nie piszecie "kup xboxa bo jest fajny" :)

16. Koxus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    na PC siedzisz przed monitorem, a na xboxie pozycja jest dowolna bo pad jest bezprzewodowy. odległosc powinna by dostosowana do rozmiaru ekranu tak żeby wszysko było okej. 18,5" to jakieś 1,5 metra max. zresztą sam sobie sprawdz "jak Ci najlepiej"

17. the-man

the-man Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zawsze można mieć 2 platformy ja kupiłem Xbox bo część gier nie ma na PC a jeśli zachwycasz się tylko grafiką to raczej już do PC kup monitor Full HD min 22" bo przy tej konfiguracji to jeszcze jej dobrze nie widziałeś.

18. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    weź pod uwagę:

-Ceny gier na konsole (!)
    -Czy masz zamiar grac on-line
    -Czy grasz sam czy często we dwie lub więcej osób.

Jak dla mnie. Jeżeli się ma limitowaną gotówkę i brak stałych dochodów to powinieneś zostać przy PC skoro póki co ciągnie wszystkie gry, a dopiero jak przestanie sobie radzić pomyśl o modernizacji/konsoli.

Ale, to oczywiście moja subiektywna opinia

19. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Musisz pamiętać także, o jednym szczególe - nie we wszystkie gry da się grać na padzie (mowa o PC).

Ja grałem ostatnio w Test Drive Unlimited 1280x720, wszystko na maxa na monitorze 23' Full HD, usiadłem sobie na łóżku dalej, grałem na padzie. Grało się dość fajnie, ale do pada nie mogłem przypisać wszystkich funkcji. To jest jedyna uciążliwa rzecz w graniu na padzie. (mówię cały czas o PC).

Przy 18.5" nie pograsz z odległości 6m, ja przy 23" siedzę 1m - 1,5m od ekranu.

Grafika - PC
    Wygoda - x360
    Cena - PC (bo tylko pada będziesz kupować)

Zresztą polecam Ci stronę - canirunit.com (tam sprawdzisz czy dana gra pójdzie na Twoim kompie).

20. jerro

jerro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    co to za pytania? masz kolegę z xbox360 -pożycz od niego i podłącz do swego monitora , czy nawet zanieś swój cenny:) monitor do niego i zobaczysz.Twój monitor ma rozdzielczość 1366x768, gry na xbox360 w większości mają natywną rozdzielczość 1280x720 więc nie rozumiem o co ci chodzi- jak kolega ma tv full hd to gra jest skalowana więcej niż na twoim monitorku, więc powinna gorzej grafika wyglądać.Swoją drogą - ty chcesz podziwiać grafikę , czy grać- myślisz ,że zauważysz jakieś zmiany na tak małym monitorze ?może jeszcze starym i z dużym czasem reakcji ?chyba ,że masz CRT...masz komputer "Gaming PC" - gratuluje- mnóstwo takich sprzedają hipermarkety :).Gry "śmigają"?Komuś 20 fps to już "śmiganie"- na xbox360 przynajmniej masz w większości stałe 60 fps, nic się nie zatnie(czasem się zdarzy:), nie zrzuci do pulpitu-tu jest przewaga , którą zobaczysz i w grafice , zamiast detale na full i pokaz slajdów.A na poważnie- sprzedaj ten monitor , dołóż te 650 i kup coś porządnego do swojego "Gamer PC" i wtedy zobaczysz różnicę w grafice- o ile karta obsłuży większą rozdzielczość:):)

21. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Jak masz dobrego PC-ta na którym śmigają te najnowsze gry, to nie ma sensu teraz kupno konsoli :)
    Ja zdecydowałem się na zakup konsoli ze względu na notebooka na którym już nie da rady grać w najnowsze gry.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum