Wasabi a najnowszy dash

Ironus

Świeżak
Świeżak
Pierwszy post, a więc należy się przywitać

Cześć wszystkim!

A teraz do tego co mnie nurtuje. Będę kupował slimkę z wasabi (chyba, że mnie ktoś ubiegnie, bo szef się ociąga z wypłatą) i zastanawiają mnie dwie rzeczy, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi na forum.

1. Wasabi korzysta z systemu plików NTFS, ale jest przeznaczone do odpalania gier z obrazów iso. Czy da się przez nie odpalić film w fullHD? Często ważą one więcej niż 4GB, więc musiałbym dzielić je na party i zgrywać na pena i dopiero podłączać do x'a. Mało wygodne rozwiązanie.
1a) A może filmu fullHD (standardowy kodek to h264, ale załóżmy, że bawiłbym się w konwertowanie) nawet nie odpalę? Bo szukając na necie znalazłem, że na 360 jedynie 1080i, a o 1080p mogę zapomnieć. Prawda to?
1b) Czy przy ściągnięciu kodeków do filmów (z tego co wyczytałem slimy mają już wgrane, ale stawiając, że jednak nie) pobierze mi też aktualizację dasha czy tylko stery?
2. Wasabi obecnie wspiera dash z końcówką ***47 (nie pamiętam całego numeru - z kwietnia tego roku), najnowszy wyszedł jakoś niedawno, a pomiędzy był jeszcze jeden. Z tego co zdążyłem się zorientować coraz to nowsze gry wymagają coraz to nowszego dashu, ale czy jest gdzieś na forum lista gier z podanymi wymaganymi dashami?
2a) Czy da się jakoś to ominąć? (jakieś modyfikowane iso czy coś)

Wybaczcie jeśli było, ale naszukałem się, a nie znalazłem (może używałem złych haseł?). Przeczytałem nawet 100 stron tego (nieaktualnego już) topicu: Pytania początkujących o xbox 360.
Dodam tylko, że to moja pierwsza konsola w życiu, jestem typowym PCtowcem, więc jeśli wydałem wam się noobem zadając te pytania, to faktycznie macie rację :p

Ironus
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sam korzystam z wasabi co do filmów szczerze się tym nie interesowałem co do dasha mam w konsoli obecnie najnowszy i wszystkie gry działają jak się nalezy

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zdaje mi sie ze xbox takiego kodeka nie odpala. Co do dasha jak kolega napisał. Sam mam taka slimke i wszystko działa.
 

Ironus

Świeżak
Świeżak
Czyli mam się nie przejmować notką na stronie wasabi, że nie wspiera najnowszego dashu? Mega ^^

Na stronie xboxa znalazłem, że wspiera h264 (KLIK).
Czy w takim razie któryś z was mógłby wypróbować odpalenie jakiegoś filmu (nie mówię już o HD, może być nawet paromegowy ściągnięty z yt, byle na NTFSie nagrany) z wasabi?

Jestem po prostu ciekawy czy to możliwe, żeby działało. Jak nie, to trudno, pomęczę się i będę podłączał lapka pod tv.
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dokładnie nie masz się co przejmować co do filmów jak będę miał chwile to wrzucę i sprawdzę choć wątpię by to chodziło. Zresztą konsola ma służyć do grania a nie jako kino domowe:)

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 

Ironus

Świeżak
Świeżak
Wiem, wiem, ale jeśli można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, to czemu nie? ;)

Dzięki wielkie i czekam na info! :D
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wrubsson to chyba trzeba by zrobic jako dvd menu. Nie idpalalem jescze tak tego. Dysk przeciez nie jest widziany przez konsole.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zeby odtworzyc film na konsoli musisz go wrzucic na pendrive w fat32 i normalnie podlaczyc do konsoli. DivX chodza normalnie (przynjamniej wiekszosc), co do HD to konsola wspiera wmv-hd, ewentualnie po DLNA
 

silver1217

Użytkownik
Użytkownik
Sam mam wasabi w slimie i mam najnowszego dasha ,ale przyznam się szczeże że nawet nie chodziło mi po głowie by odpalać filmy z wasabi,ale moim zdaniem trzeba obić menu w Wasabi-DVDMenuTool-0.1 ,podobnie jak robie menu do gier w wasabi a menu wygląda tak w moim wasabi
 

zbyszko1979

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Kolego jak zrobiłes takie menu w wasabi 360 ?
 

Do góry Bottom