1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wasza opinia na wagę złota !!!

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Mickez, Styczeń 9, 2016.

1. Mickez

Mickez Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam Forumowiczów. Do rzeczy: w najbliższy poniedziałek ( 11.01.2016 ) zamierzam kupić konsole obecnej generacji. Przez kilka dni przeglądałem masę testów i opinii w temacie XBOX ONE vs PS4 i ….... coraz trudniej podjąć mi decyzję, którą konsole wybrać> każda ma swoje plusy i minusy co do moich oczekiwań. Od razu chce zastrzec że nie chcę tutaj wojny konsol ( tyle tego się naczytałem :) i wyrobiłem sobie zdanie, ale chciałbym Was zapytać jeszcze o jedną sprawę: jak to jest z tą wymianą gier pudełkowych na gametrade.pl z innymi graczami tzn:

1. Czy ktoś z Was korzysta/korzystał z tego, i jeśli tak to jakie macie doświadczenia ?

2. Czy tak na logikę, jeśli na XBOX ONE jest około 850 ofert wymiany/sprzedaży gier,a na PS4 5800 !!!> to znaczy że łatwiej/szybciej wymienię się grami na PS4 niż na XBOX ONE ?

3. Na co zwracać uwagę i jak się zabezpieczyć by nie zostać oszukanym przy wymianie gry

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Temat ważny do porannych godzin najbliższego poniedziałku tj 11.01.2016

2. Lotnik421 Xbox One

3. szuldi

szuldi Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja mam konto na gametrade z ponad setka pozytywnych komentarzy, wiele razy wymienialem sie grami czy to cyfrowymi czy pudelkami. Najwazniejsze to dokonywac transkacji ze sprawdzonymi osobami ktore juz sa jakis czas na portalu, maja komentarzy troche najlepiej pozytywnych. Co do wymian, zazwyczaj kazdy ma swoje jakies zasady co do tego typu transakcji w opisie „o mnie". Mysle ze ps4 jest troche popularniejsza konsola w polsce stad wiecej gier do wymian czy sprzedazy. Wszystko zalezy od oczekiwan ludzi, czasem na gametrade ludzie wolaja za gry wieksze piebiadze niz na allegro.

Co do konsoli ktora lepsza ciezko stwierdzic, kazda ma plusy i minusy, wez pod uwage to czy grasz wiecej samemu czy multi, czy wiecej znajomych ma ps4 czy iksa, wtedy zawsze mozesz sie wymieniac grami wlasnie z najblizszymi znajomymi. Ja mam obie konsole, z obu jestem zadowolony. Wiecej znajomych mam na ps4, xbox z kolei jest lepiej wykonany no i przede wszystkim cichutki. Exclusivy ciezko powiedziec, obie konsole maja swoje fajne serie jak uncharted czy gears of war, killzone czy halo. Ceny gier na podobnym poziomie, na iksie latwiejsza jest mozliwosc skladania sie na gry z zaufana osoba. Byc moze jeszcze bardziej utrudnilem Ci podjecie decyzji, nie napisze ci ktora lepsza i ktora bym wybral jako ta jedyna:)
    Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7047D przy użyciu Tapatalka

Ostatnia edycja: Styczeń 9, 2016
  4. Mickez

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Przede wszystkim dzięki szuldi za odpowiedź, może jeszcze ktoś się wypowie. Teraz wiem że zostanę użytkownikiem gametrade. Sami rozumiecie> ceny nowych gier pudełkowych AAA na konsole obecnej generacji przekraczają 200 PLN a ceny cyfrówek ( pomijając promocje ) w oficjalnych sklepach Microsoftu i Sony to żart. Dzięki też za rady dla świeżaka. Co do wyboru konsoli to każda ma swoje plusy i minusy a kartą przetargową miał być właśnie gametrade a dokładniej mówiąc łatwiejszy dostęp do biblioteki używanych gier na wymianę.

5. sephitorh

sephitorh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja xboxa kupiłem 3 stycznia. Co mnie przekonało do zakupu?
    Wsteczny kompatybilność z xboxa 360, więcej rodzinnych i towarzyskich gier na kineckta oraz lepsze exlusivy w tym roku.
    Microsoft daje również więcej i ciekawsze gry co miesiąc.

6. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Jezeli chodzi o gametrade to odkąd nie przebywam w Polsce to juz nie korzystam . Co do samych gier to na Xbox masz wiele możliwość znalezienia od bardzo tanich gier po rozsądne ceny. Możesz nabyć w komisach , allegro kończąc na kontach lub zakupach na zagranicznych rynkach co często jest korzystniejsze niż kupno gry na premierę w sklepie .

Co do samego wyboru konsol to jeszcze z wielokrotnie pisałem na forum ze bez dwóch zdań Xbox jest lepszy . Osobiście posiadam obydwie konsole ale ps4 leży i się kurzy . Rozpisywał się nie będę bo jezeli przejrzałeś forum to juz gdzies na moje posty się zapewne nadziałeś o ps4 i xboxie .

7. Mickez

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    sephitorh dzięki za opinie. Co do wstecznej kompatybilności to jest to rzeczywiście plus ( mam ochotę na wszystkie części Girsów ) poza tym kilka innych gier też jeszcze nie ograłem na x360. W kwestii kinecta to nie zamierzam kupować. Lepsze exclusivy> mały plus dla XO tym bardziej że na ten nowy rok też lepiej to wygląda w zapowiedziach na XO. Xbox live to też duża lepsza usługa niż PSN ( sprawdzałem historię gier za darmo Live>PSN ) no i jest ich 2x więcej biorąc pod uwagę gry z x360 i wsteczną kompatybilność. Do tego dochodzi lepszy pad ( przynajmniej dla mnie ) i lepsze wykonanie. Jako ciekawostkę napiszę też że design samej konsoli, który swoją drogą uważam za mało istotny, bardziej odpowiada mi XO> tak to prawda. Poza tym jakoś bardziej ufam softowi/systemowi z XO z częściej i większymi aktualizacjami niż PS4.Tzw. fachowcy piszą w internecie aby patrzeć na exclusivy> tutaj mała przewaga XO bo na PS4 też kilka bym chętnie ograł, i na większą popularność konsoli wśród znajomych ( wymiana gier i multi )>ale moi znajomi, których mam niewielu z racji niedawnej zmiany miasta zamieszkania- to PC-ciaki.
    Swoją drogą Microsoft od daty zapowiedzi przez premierę do chwili obecnej poczynił większe postępy niż Playstation, które z racji znacznie wyższej sprzedaży spoczęło trochę na laurach. Jest jeszcze Playstaion VR, na temat który mógłbym napisać referat ale nie zrobię tego bo poczekam na testy/opinie i spadek ceny patrz spopularyzowanie zarówno gogli jak i gier więc ten temat podejmę dopiero przy zakupie czy to PS5 czy Xbox 2.

No dobra a teraz moje plusy dla PS4.
    Jakość grafiki gier multiplatformowych ( chodzi mi głównie o te magiczne 1080 FHD ) ma dla mnie ma drugorzędne znaczenie ( inaczej kupiłbym nowego PC ) ale zrozumcie że jeśli wydam tyle samo na jedną czy druga platformę ( z góry odpada kupno obu ) to wolałbym aby jednak było te 1080 a nie jak w niektórych przypadkach XO -900-ileś tam. Co do płynności rozgrywki czyt. FPS to obie konsole czasami łapią zadyszkę tyle że PS4 w 1080 a XO w niższej rozdziałce. Czy przy TV LED 42 cale będzie różnica -zdania są podzielone.
    Playstaion współpracuje ze spotify (dla mnie swoja muza w grze jest istotna ) ale czytałem że wiele osób ma z tym problemy nawet w wersji premium spotify. Jak to wygląda w iksie do końca się nie wypowiem ale w necie chodzą słuchy że wraz z nowym dużym updatem ( luty ) będzie możliwość słuchania swojej muzyki w tle> coś, ktoś o tym wie? a jak to jest teraz w iksie?
    No i chyba największy plus PS4=popularność w Polsce co przekłada się na więcej ofert sprzedaży gier czy to nowych czy to używanych np na allegro. Zresztą nie ukrywam że docelowo będę korzystał z wymiany gier na gametrade ( gram sporo ) a TAM PS4 jeśli chodzi o ilość ofert wymiany miażdży XO

Mógłbym jeszcze pisać i pisać na temat plusów i minusów obu konsol ale zaoszczędzę Wam tego:)

Nie bez powodu podjąłem temat na forum Xboxa> jeszcze do zeszłego piątku tj. 08.01.2016 byłem lekko zdecydowany na Xboxa One ale dostępność biblioteki gier na gametrade wyrównał obie konsole, a czasu coraz mniej. Zrozumcie też, że mam dość wojny konsol ( tyle się naczytałem i oglądałem ) dlatego podejmę decyzje do poniedziałku=złożenie zamówienia na którąś z konsol.

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi

8. Trick76

Trick76 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    305
    Punkty za osiągnięcia:
    53
    Miasto:
    Opole
    Ja aktualnie posiadam X1, PS4 i PSVITA. Z X360 przesiadłem się na PS4. Niby było fajnie, wielkie nadzieje, dokupiłem PSPlus i..balon pękł. Grałem czasem w weekendy, ale jakoś nie miałem ciśnienia. Dokupiłem PSVITA. Fajna, mała kieszonsolka, którą polecam. Gram na niej czasem przed spaniem, ale tylko w gry z PSPlus. PS4 został w Polsce (spakowałem do pudełka, żeby się biedaczka nie kurzyła), a gry pudełkowe sprzedałem na allegro, bo konsola będzie służyć tylko do exclusivów. Będąc teraz "na stałe" za granicą kupiłem X1 z kinectem i cóż..jestem zadowolony. Fajny pad, kultura pracy konsoli, EA Access, dobre gry w Games with Gold..Mam tyle gier, że przez pół roku musiałbym nie chodzić do pracy, by je skończyć. I jakoś nie widzę różnic graficznych. Natomiast co do wymian na tym gametrade to cóż..wymieniłem się tam może ze 2 razy, a tak zazwyczaj tam to sprzedawałem gry lub na allegro i nigdy nie było problemów, że nie ma chętnych (piszę o grach na moją poprzednią konsolę M$ - X360). Zawsze wolałem sprzedawać, dokładać parę złotych i kupować nowe, to takie moje małe zboczenie, hehe..a gry mam zawsze jak nowe, nawet w folijkach, także nie było nigdy problemu ze sprzedażą i to nie sprzedawałem w niskich cenach, a kupiec zawsze się znalazł.
    Napisz co wybrałeś i wrażenia czy to był dobry zakup.

9. Mickez

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki Trick 76 za opinie. Szczególnie istotne z punktu widzenia że posiadasz zarówno PS4 jak i X1.
    Na forum gametrade stworzyłem wątek dotyczący wymiany gier i wynika z niego ( po wypowiedziach posiadaczy PS4 jak i X1 ) że tylko teoretycznie z wymianą gier na PS4 jest szybciej. Wypowiedzieli się tez posiadacze X1, którzy twierdzą że nie ma problemu z wymianą ( czas i dostępność ) gier na iksa one.

W poniedziałek rano dam znać jaką konsole zamówiłem ( przyznam się, że chylę się ku Xbox One ). Co do wrażeń czy to był dobry zakup to ciężko będzie o obiektywizm bez własnoręcznego porównania obu platform a na zakup obu niestety nie mogę sobie pozwolić, ale dam info jakie pierwsze wrażenia.

Może jeszcze ktoś się wypowie-z góry dzięki

P.S. Więc jak to jest ze słuchaniem własnej muzyki w tle kiedy odpalona jest gra

Ostatnia edycja: Styczeń 10, 2016
  10. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Polecam XO nie będziesz miał problemów z graniem po sieci.
    Muzyka w tle będzie przy najbliższej aktualizacji XO teraz można jej słuchać w snapie.
    Gier nie wymieniam kupuje nowe cyfry na obcych regionach, zawsze jest taniej.

11. Mickez

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak czytałem że Live jest dużo lepszy niż PSN ( nie wspomnę już o GwG a PS+). Muzyka w tle> też mi się obiło że w najbliższej większej aktualizacji będzie działać. Właśnie o to chodzi że Microsoft coś tam ciągle aktualizuje i grzebie a Sony spoczęło na laurach. Wsteczna kompatybilność to też jakiś tam plus ale dla mnie nie tak wielki jak dla niektórych. Skłaniam się coraz bardziej do XO. Na razie wynik 60:40 z przewagą dla XO. Co do ekslusivów to ciężko się wypowiedzieć> grałem tylko w Girsów na x360 i Forzę III i IV ale słyszałem też bardzo dobre opinie o: Uncharted, until dawn, bloodbourne i the last of us na PS4. Natomiast XO ma jeszcze serię Halo, którą chętnie bym ogarnął.

12. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    784
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    tez miałem dylemat co kupić tyle ze uporalem sie z tym w jeden dzien gry mi lepiej odpowiadają oraz mam paru znajomych ktorzy maja xone gry kupujemy na pol wiec wychodzi tanio z gametrade nigdy nie korzystałem jak juz to allegro badz olx ale w okolicy wtedy jade ogladam pasuje to kupuje. poza tym doszła wteczna wiec pare gierek również dochodzi do ogrania. Gold tanszy niz PSN tu masz kolejny plus na rzecz konsoli od MS decyzja nalezy do ciebie ale dla mnie Xone lepiej wypada niz PS

13. sephitorh

sephitorh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Trzeba pamiętać również ze x1 ma ea Access i za grosze można pograć w fajne gry od EA.

14. Mickez

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No dobra podjąłem decyzje już teraz> nie będę czekał do jutra bo już niczego nowego nie wymyśle i się nie dowiem. W zasadzie to od początku skłaniałem się ku tej opcji, a Forumowicze z gametrade potwierdzili że nie powinienem mieć żadnych problemów z wymianą/sprzedażą gier ( pomijając początki,jako nowy User tego portalu) zarówno na X1 jak i PS4, dlatego jeszcze dziś zamawiam Xbox One.

Jak już pisałem nie bez powodu poruszyłem wątek na forum Xboxa a nie na forum PS-a. Natomiast w kwestii konsol: to obie są dobre ( jak na swoją cenę ) ale Xbox w mojej subiektywnej ocenie ma więcej plusów. Szkoda że Microsoft tak zawalił start bo mielibyśmy większą bazę userów ich sprzętu, ale dobrze że podjął walkę, i jak dla mnie to wyszedł na prowadzenie. Zobaczymy jak będzie dalej.

Chciałbym podziękować za wszystkie posty w tym wątku. Nie odczułem TU wściekłego fanboystwa.

Pozostało mi jeszcze porównanie ofert sklepów i może jeszcze w tej kwestii zadam jakieś pytanie w tym wątku: typu który bundle jest bardziej opłacalny?

Aha, jeśli chodzi o gwarancję to jest na 24 miechy od producenta door to door niezależnie w jakim sklepie wezmę ?

15. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    784
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Niewiem jak w PS ale Microsoft ma gwarancję 24 miesiące

16. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Jak nowa to 24 miesiące,chyba że kupowana na fakturę to wtedy 12

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.

17. Mickez

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    OK. Znalazłem na stronie MM wersję za 1599 która chyba mi odpowiada:

Konsola MICROSOFT Xbox One 1TB + Rise Of The Tomb Raider + Tomb Raider Edycja Ostateczna + Xbox Live Gold 2 x 3 Miesiące

tylko że w info o gwarancji jest napisane że tylko 12 miesięcy ( jak to ? ) a po najechaniu> że "szczegółowe info dotyczące warunków gwarancji na stronie producenta" a na stronie producenta że 24 miesiące. Więc jak to w końcu jest ?

18. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    24

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.

19. cyfilis

cyfilis Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miałem PS2, PS3 i teraz zachciało mi się zmiany producenta. Teraz po zakupie XBOX one mogę powiedzieć, że trochę mnie na początku zdenerwowała, bo nie mogłem sobie poradzić z obsługą konta internetowego.
    Teraz po ustawieniu wszystkich parametrów zmiana producenta wyszła mi na plus. Porównując oferty z PS PLUS a GOLD'a to jest przepaść. Na tym drugim dostarczane są gry z każdej kategorii. Więc raczej każdemu trafi się coś w co lubi pograć.

Ponadto KINECT to super sprawa. Kupiłem konsolę bez tego urządzenia, ale szybko musiałem dokupić żeby przetestować i nie żałuję :)
    Przy Just Dance czy Dance Central jest masa frajdy. Po za tym zabawa z tymi beznadziejnymi patykami od sony psuje całą frajdę.

Co do wymiany gier to nie mam doświadczenia, ale po wykupieniu Golda dostaniesz dużo zniżek.

20. Tomek1984

Tomek1984 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miałem ten sam dylemat , tyle że mi podjęcie decyzji zajęło aż 2 miesiące. Można powiedzieć że o 2 miesiące za długi, ale mówi się trudno. Nie załuję że kupiłem X1 , narazie żadnych problemów z nim nie ma, sieć chodzi aż miło , przejrzyste menu i wyszukiwanie gier, wszystko w jednym miejscu jak należy. Kupiłem z kinectem i sytuacja jest taka że mimo nie wielkiej ilości gier na kinecta cała rodzinka prawie cały weekend daje czadu przed kinectem i łapie zakwasy. Znajomy postawił na ps4 i niestety powiedział że psn to totalna klapa.

21. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli mam Cię utwierdzić w dobrym przekonaniu lub pogratulować Ci słusznego wyboru, nie musisz mnie prosić. Miałem PS3 i byłem zadowolony, przyszedł czas na nowa konsolę i kupiłem PS4. Jak to wcześniej ktoś napisał, po zakupie PS4 balon pekł... Radośc jak szybko przyszła, tak szybko odeszła... Oprócz magicznego 1080p to nic więcej nie oferuje, a PSN wręcz denerwuje (beznadziejność PSN to był jeden z powodów zmiany platformy). Jak teraz? Jestem mega zadowolony z przesiadki na XO, a o dostępność gierek się nie martwie. Z dnia na dzień poprawia się sytuacja, że coraz więcej ludzi przesiada się z PS4 na XO, właśnie miałem śmieszną sytuacje w Trójmieście, gdyż nikt nie chciał się zamienić ze mną bo każdy chciał XO.
    Moja dziewczyna już ma dosyć słuchania mojego zachwalania przesiadki każdemu kumplowi który mnie o to pyta. ;)

kuleczka91 i BialyGTi lubią to.
Wczytywanie...

Poleć forum