1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Watch_Dogs

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Krakoos, Styczeń 26, 2015.

1. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon

Wprost ciężko uwierzyć, że nie pojawiła się jeszcze dyskusja o tej grze. Czytałem wiele opinii i muszę się zgodzić, iż nie jest to arcydzieło, jednakże można ją kochać lub nienawidzić, lecz nie wolno przejść koło niej obojętnie.

W grze wcielamy się w hakera Aidena Pearce'a, bardziej antybohatera niż księcia z bajki, próbującego dopaść zabójców swojej siostrzenicy. Fabuła nie jest specjalnie wyszukana, ale można się wciągnąć i z przyjemnością uczestniczyć w śledztwie.

Gra ma sporo zalet. Z pewnością miasto. Chicago robi spore wrażenie, a 150 punktów na mapie, które możemy odwiedzić, poznać ich historię, naprawde istnieją. Mój znajomy urodził się w Chicago i większośc z nich rozpoznał. Aglomeracja tętni życiem, a gdy poczujemy klaustrofobię wśród wysokich budynków, możemy udac się na tereny podmiejskie gdzie znajduje się malowniczo położona Pawnee.

Najwięcej uwagi jednakże w grze poświęcimy hakowaniu otoczenia, gdyż jest to serce gry. Chicago w grze zarządzane jest przez system zwany CTOS, który oddany w nieodpowiednie ręce może być bardzo niebezpieczny. Aidan przy pomocy swojego genialnego telefonu oraz znajomych hakerów potrafi wykorzystać go do swych celów. Skanując otoczenie wchodzimy w interakcję z otaczającymi nas ludźmi, możemy przerwac ich rozmowę, wyczyścić im konto bankowe, czy poznac ich skrywane słabości. Oprócz tego Aidan potrafi przejąc kontrolę nad wieloma sterowanymi przez komputer urządzeniami. Potrafimy śledzić teren przy pomocy kamer przemysłowych, wykorzystując je do skanowania wrógów, możemy zakłócić sygnalizację świetlną, zatrzymac pociąg, otworzyć zapory na drodze, podnieść most, wysadzić rury gazowe itp. Lista jest naprawdę spora.

Oczywiście umiejętności te są dośc ograniczone z początkiem gry, gdyż mamy całkiem sprawnie prowadzony rozwój postaci. Najważniejsze niewątpliwie jest inwestowanie w umiejętności hakerskie oraz rozmaite gadżety. Te ostatnie pełnią bardzo ważną funkcję w grze i szybkie ich udoskonalenie daje nam ogromną przewagę nad przeciwnikami. Do najbardziej użytecznych należą miny zbliżeniowe, zakłócacz komunikacji oraz wabik.

Obok gadżetów Aiden potrafi skompletować całkiem fajny arsenał, który będzie użyteczny w wielu misjach. Poza hakowaniem bowiem nasz "jajogłowy" potrafi ostro przywalić.

Gra oprócz głównego wątku posiada całe mnóstwo misji pobocznych. To niewiarygodne ile można upchnąc w jedną grę. Wiele z nich ma charakter relaksacyjny i nie są związane z grą. Należą do nich picie, gra w kubki, poker, śmieszny bieg z przeszkodami, czy strzelanie do latających kosmitów. W kilku miejsach miasta możemy także z pomocą lokalnego dealera przenieść się w wirtualny, cybernetyczny wymiar. Tutaj mamy do wyboru 4 gry, które dają niezłą frajdę. Zakradanie się wśród szeregów robotów by wyłączyć nadajniki uważam za najciekawszą. Możey także sterowac gigantycznym, mechanicznym pająkiem i wykonywac rozmaite zadania w mieście, a także niczym w Carmagedonie rozjeżdżać samochodem obcych po ulicach Chicago.
    Wiele misji natomiast wykonujemy w realnym świecie. Niczym Assassin naszym głównym zadaniem jest wyłączenie nadajników CTOSu, niestety skok w stogi siana nie został tutaj wykorzystany, a szkoda. Oprócz tego możemy włamywać się do prywatnych komputerów, podglądając mieszkańców w najbardziej absurdalnych sytuacjach, dostajemy misje macherów w których przydają się umiejętności prowadzenia pojazdu, likwidujemy konwoje rozmaitych drani, przeprowadzamy śledztwo w sprawie mordowanych kobiet przez psychopatę, skanujemy kody QR itd itd. Czasami wydawało misię, że misji w tej grze jest nieskończona ilość. Od punktów na mapie gdzie mamy coś do zrobienia robiło się niedobrze. Głównie przez to, że były beznadziejnie nudne. Do tego wiele misji dostajemy wraz z rozwojem fabuły. Moje ulubione misje dodatkowe to bez wątpienia infiltracja kryjówek gangów. Trzeba było nieźle kombinować, no chyba że ktoś lubi styl Rambo. Ja nie.

Model skradania bardzo mnie ujął w tej grze. Wiele misji można było ukończyc na wiele sposobów, a skradanie było moją ulubioną. Czasami wchodziłem, infiltrowałem i wychodziłem. Przeciwnicy nawet sie nie zorientowali, że kto, co i kiedy.

Gra jest naprawdę świetna i wciągnęła mnie na wiele godzin. Ukończenie jej zajęło mi ponad miesiąc i świetnie się przy niej bawiłem. Posiada kilka upiornych wad jak okropny model jazdy, czy wiele nudnych misji pobocznych, ale w wielu aspektach jest nowatorska a z pewnością oryginalna i niebanalna. Wizualnie prezentuje się świetnie i ciężko jej cokolwiek zarzucić. Oczywiście do GTAV jej brakuje, ale Rockstara nikt nie zdetronizuje.

Moim głónym problemem podczas tej gry paradoksalnie była jej rozległość. Przed nią ukończyłem Far Cry 4 i szczerze miałem już pod dziurki w nosie otwartego świata z niekończąca się zawartością. Może tylko ja tak mam, ale dwie podobne gry z rzędu źle na mnie wpłynęły. Z przyjemnością zasiadłem więc do Ryse rozposzując się liniową, prostą rozrywką.

Z niecierpliwością czekam na Watch Dogs 2. Myślę, że twórcy wezmą pod uwagę sugestie graczy i jeśli kontynuacja podniesie poziom, może być godnym rywalem dla GTA.

2. Lotnik421 Xbox One

3. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Mam pytanie.
    Czemu ta gra jest taka tania ?
    Zastanawiam się nad nią ale ta cena trochę kojarzy mi się jaka cena taka jakość

Wysłane z mojego WC przy pomocy gołębia pocztowego.

4. jagmar

jagmar Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    159
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    trochę pograłem w nią... generalnie nie jest źle... jakoś na dłużej mnie nie przykuła ale zła nie jest... na pewno do niej powrócę żeby dokończyć bo lubie klimaty "ala GTA"...

fala krytyki wylała się na nią po tym jak Ubisoft zrobił downgrade grafiki....

sweeterek lubi to.
  5. mikokuba1

mikokuba1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gra mi się podobała ale jakoś nie skończyłem jej, gra mi się potem znudzila. Chętnie bym w nią sobie zagrał na one.

Wysłane z mojego HTC Desire 300 przy użyciu Tapatalka

sweeterek lubi to.
  6. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Downgrade ?
    Coś im się pomyliło chyba zawsze się up robi a nie down ?
    Czemu miało służyć takie posunięcie ?

7. jagmar

jagmar Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    159
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    najpierw pokazali filmiki jaka to grafika jest oh i ah, a potem się okazało że trzeba zrobić downgrade żeby konsole to pociągneły...

sweeterek lubi to.
  8. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    To bezsensu...
    W sumie narazie we wszystkie gry jakie grałem na xo niczym się praktycznie nie różnią z x360,w sensie graficznym.
    Nie wiem po co się w ogóle przesiadłem.
    Dzięki za odp względem WD.
    Chyba jednak zakupie i zobaczę,

9. Trick76

Trick76 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    294
    Punkty za osiągnięcia:
    53
    Miasto:
    Opole
    Watch Dogs to moja pierwsza i jak na razie ostatnia platyna (gra ograna na PS4). Klimat ciekawy, fajnie się robi wszystko po cichu, eliminując poszczególnych wrogów. Od razu polecam dokupienie dodatku Bad Blood. Jest tam nowy protagonista, który przewija się w głównej grze. Powiem tylko, że całość zajęła mi ok.60 godzin, także solidna porcja grania. Jak się przymknie oko na pewne niedociągnięcia, model jazdy, to gra zapewnia świetną rozrywkę.

sweeterek lubi to.
  10. DarekJ

DarekJ Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Kupiłem na płycie, jeszcze nie było czasu zainstalować, ale chcę zostawić na "lepszy czas" żeby się totalnie zagłębić:)

sweeterek lubi to.
  11. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Dla mnie ta gra jest słaba..... Żal. Żal
    Wysłane z sześćset trzydziestki piątki za pomocą TapaTalk'a

sweeterek lubi to.
  12. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    No na 360 to naprawdę wygląda słabo, choć ja ją ograłem na xo to jestm zadowolony fajna fabuła i klimat, gra ma potencjał na kolejne części.

sweeterek lubi to.
  13. Buhaj47

Buhaj47 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Można, jak dla mnie to najwyżej 7/10 - przesiadłem się prosto z GTA V, i Watch Dogs to właśnie takie budżetowe GTA.

Wczytywanie...

Poleć forum