wersja przeróbki i wave

falikus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dwa pytania od świeżaka.
Przeglądałem dzisiaj forum chyba ze 2-3 godziny i generalnie trochę za dużo różnych informacji znalazłem, także sam już nie wiem jak to jest.

Nie śledziłem sceny xbox'a mniej więcej od roku bo rozstałem się na ten czas z moją konsolką ale teraz wracam i przyznaję, że nie bardzo wiem o co chodzi :)

1. Pomożecie mi w ustaleniu wersji ixtreme jaką mam ? Posiadam tą którą można było jako pierwszą wrzucić na LiteOn'y, pamiętam, że czekałem aż to rozgryzom. 1.6 czy 1.61 ? Nie pamiętam właśnie która to była.

2. Rok temu jak sobie chciałem zagrać w nowe gierki to po prostu wrzucałem obraz do Waves360patcher'a i zmieniałem wave'y na 3 bodajże i wszystko chulało.
Teraz już nie ogarniam o co chodzi, widze, że jest wave'e 13 już ? Generalnie czytałem o jakichś zabezpieczeniach XGD, że niby już 3 wersja tego jest ? Jest mi ktoś to w stanie wytłumaczyć w kilku prostych zdaniach ? Generalnie to zauważyłem też, że wszędzie pisze się o nowych wersjach przeróbki, która się teraz LT+ nazywa :) Ja nawet nie pamiętam zwykłej LT.

Generalnie zależy mi tylko na graniu offline, także niespecjalnie interesuje mnie sprawa banów, chyba, że są związane z jakimiś update'ami potrzebnymi do uruchomienia gry.

licze na jakąs pomoc z waszej strony,
pozdro
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
1)pewnie starsza np 1.51 lub 1.41 teraz nic na tym nie pograsz praktycznie [wave 3 jest dla ixtreme 1.5/6]
2)teraz to trzeba mieć najnowszy dash (2.0.13604.0) lt 2.0 bo jest nowy format danych i najlepiej jedna z tych nagrywarek
Liteon iHAS124B = baseline model



Liteon iHAS-224B = 124 + LightScribe

Liteon iHAS-324B = 124 + SmartErase

Liteon iHAS-424B = 124 + LightScribe + SmartErase (or = 224 + SmartErase)

Liteon iHAS-524B = 124 + LabelTag + SmartErase

Liteon iHAS-624B = 124 + LabelTag + LightScribe + SmartErase (or = 524 + LightScribe)

z taką nagrywarka i lt 2.0 w napędzie wszystko będzie śmigać.
 

falikus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Załóżmy, że mimo wszystko wolałbym nie przerabiać konsoli na nowo, to generalnie jaka jest opcja dla mnie do grania ?

WavesPatcher i jechane ? Widziałem takiego co z wave 9 do wave 2 (sprawdzilem ze mi taki chodzi) przerabia. Od kiedy zaczęły wychodzić gierki z takimi zabezpieczeniami, że zmiana wave juz nie wystarcza?

aa, no i jak byłbyś mily to da radę linka do oficjalnej stronki Waves Patchera ? Nie mogłem znaleźć.
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
na gry xgd3 tylko flash na lt 2.0 żadne inne kombinacje nie pójdą. wave patcher tylko na xgd2
 

falikus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze jedno co gdzieś przeczytałem i mnie trochę niepokoi.
Podobno jakiś z nowych update'ów wgrywa oryginalny, nowy firmware napędu przez co można stracić swojego xtreme'a tak ?
Jak mam poznać czy po włożeniu płyty z grą jak ona zapyta mnie o aktualizacje to czy mam ją robić czy nie ?:)
 

KamileQ

Banned
Użytkownik
Tak dash powyzej 12625 ja usuuwa.

Sent from my X8 using Tapatalk :)
 

falikus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Generalnie nie jestem w stanie sie dowiedzieć jaki dash zostanie mi wgrany jeżeli będę go chciał zainstalować z płyty z grą nie ? Pewnie bym musiał zainstalowac sobie najniższy możliwy i w ten sposob kontrolować.
Dash 12625 jest ostatnim z bezpiecznych tak ?

Można gdzieś z xbox.com ściągnąć dowolną wersję dasha ? Zainstalowałbym sobie z pendrive'a tą która nie zmienia firmware'u.

No i jeszcze jedno, czy jakbym nagle się namyślił, że od teraz kupuję tylko oryginalne gry to wystarczy, że zainstaluję nowego dasha i moja konsola staje się legalna w necie tak ?
 

ReloadZ

Banned
Zainstaluj przez pendrive mniejszego od 12625(nie wiem jaki ) i poprostu jeśli gierka będzie działać to dobrze , a jeśli będzie prosic o aktualizacje to nie instaluj bo stracisz flasha ;)
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
Tak dash powyzej 12625 ja usuuwa.
usuwa lt tylo dash 13xxxx o ile masz 12xxx lub przeróbke poniżej lt 1.9
najwyższy dash to 2.0.12625.0
 

Do góry Bottom