1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Wet

Temat na forum 'Encyklopedia' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Kwiecień 19, 2011.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!

Nazwa: WET
    Data wydania: 22 stycznia 2010
    Gatunek: TPP, akcja
    Multiplayer: Nie
    Developer: Artificial Mind & Movement
    Wydawca na świecie: Bethesda Softworks
    Wydawca w Polsce: Cenega Poland

Opis:

Na wstępie:
    Albo szukajka jest do 4 liter albo nie wiem co.. Wpisując WET - zero wyników, wpisując WET - opinie - 5 stron, przeglądając 2 stronę nagle zrobiło się 6, 3 stronę 7 itd.. Więc w nieskończoność nie będę szukał.
    A mógłbym przysiąść że był temat poruszający tą grę..

Do rzeczy:
    Właśnie skończyłem grę i jestem pod wielki wielkim wrażeniem. Gra jest ze 2009 roku, a jednak jest bombowa. Czuć w niej klimat filmów pana Quentina Tarantino, który stworzył Kill Bill itp. Gierka też jest utrzymana w takich klimatach. Osobiście filmy nie przypadły mi do gustu ale gierka owszem.

Postać:
    Główna bohaterka jest Rubi, najemnik (na gry online możemy spotkać taki fragment cyt " Wcielamy się w postać agentki rządowej..", co za bzdury toż to jej zależy na kasie itd. Nie wiem skąd oni wytrzasnęli to, być może nie grali w tą grę..). Ładna dziewczyna sprawna niczym Lara Croft, przy tym władająca bronią palną oraz kataną, która jej zawsze towarzyszy. Odważyłbym się nawet napisać że to postać z "jajami", ma własne zdanie i nie da sobą pomiatać, sterować. W grze z góry mamy narzuconą naszą postać i nie możemy ją w najmniejszym stopniu wizualnym edytować.

Grafika:
    Grafika jest ładna. Efekt deszczu moczącego nasze ubranie jest ładny i niby nic wielkiego, ale przyjemnie wygląda. W grze dominują ciemne kolory, też chyba nikt nie oczekiwał żeby w grze o najemnikach były kolory typu różowy, żółty i w ogóle styl baśniowy (dużo jasnych, przyjemnych kolorów, zlewających się niczym w grze De Blob 2). Lokacje różnią się od siebie, chociaż czasami można mieć wrażenie, że są do siebie podobne. Szata graficzna pod wpływem Furii (szału) Rubi zmienia świat widziany przez nas na świat dwu kolorowy, mianowicie czarny i czerwony - uważam ze bardzo fajnie wyszło to w tej grze.

Dźwięk:
    W grze są bardziej takie rockowe kawałki. Podkłady do postaci też są odpowiednie i miło ich się słucha. Ogólnie nie narzekam na udźwiękowienie w tej grze.

O grze:
    Na samym początku nie wiemy o co chodzi zostajemy wrzuceni w akcję nie wiedząc nawet dlaczego, co, z jakiego powodu. Dopiero po przejściu pierwsze misji, która jest jakby tutkiem, dowiadujemy się o co tak w ogóle chodzi. Grając w Wet odczuwałem, że autorzy wzorowali się na grach typu Max payne, Tomb Raider, Prince of Persia itp. W grze także mamy tgzw Bullet-time bądź zwany też Slow-motion. W grze jest świetnie rozwiązano problem z jego ilością. Nie wiem jak innym graczom ale w grach posiadających Bullet-time zawsze bardzo dużo go używałem i często mi brakował. A we Wet mamy go nieskończenie wiele, co potęguje tylko zabawę. W grze chodzimy Rubi (tylko i wyłącznie nią kierujemy) i zabijamy wszystkich wrogów stawiających nam opór. Napotykamy także elementy z żywca wzięte z Tomb Raider, Prince of Persia itp. skakanie z platform, bieganie po ścianie itd. Znajdziemy także interaktywne Cutscenki w czasie których będziemy musieć nacisnąć odpowiedni przycisk na padzie.

Zabijanie:
    Jak już wspomniałem jest Bullet-time. W grze przez zabijanie dostajemy pkt, które wydajemy na upgrade naszych umiejętności oraz broni posiadanej przez nas. Im bardziej efektowniej zabijemy naszego wroga tym więcej pkt otrzymamy. W miarę postępu w grze odblokują się nowe umiejętności, bronie i upgrade do nich. W całej grze mamy do dyspozycji 5 rodzajów broni dzięki, której możemy unicestwić przeciwnika. Od samego początku mamy do dyspozycji pistolet (do lewej i rewolwer do prawej ręki) oraz miecz katanę.
    W grze są zwykli przeciwnicy nie stawiający zbyt dużego wysiłku dla gracza, a także mini bossowie. W grze nie napotkamy bossów z dużym paskiem życia.

Misje:
    Powiem że zatkało mnie. Niektóre misje pod względem pomysłu są na prawdę dobre. Nie będę ich opisywał by nie zabierać Wam radości w odkryciu ich, ale moim zdaniem pod względem misji gra jest pomysłowa jak na 2009 rok. Wiadomo że ogólnie chodzi o zabicie każdego, co stanie nam na drodze. Zagadek logicznych nie znajdziemy w tej grze. Gra nastawiona jest na czystą akcję i jak największą masakrę.

Długość gry:
    Na poziomie normalnym zajęła mi jakieś 5 godzin. Zdarzyło mi się też powtórzyć misję.

Tryby w grze:
    W grze mamy Story mode, challenge mode. Niestety nie ma ani Co-op ani też jakiejkolwiek możliwości do grania na multiplayer.

Podsumowanie:
    Trzeba pamiętać, że gra jest z 2009 roku. Osobiście nie znalazłem żadnych rzeczy co by mi strasznie na nerw działały bądź niedociągnięcia. Przyjemnie spędziłem przy niej czas. Moim zdaniem jakby wyszedł WET2 oparty na jedynce było by nieźle. WET moim zdaniem ma potencjał. Musze to podkreślić że musi być dobra, o ile skłoniłem się do ukończenia jej :).

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej gry? Przypadła do gustu czy nie bardzo?

Trailer:

PEGI: [​IMG]

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014

Poleć forum