1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wewnętrzna pamięć padła?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Fuujin, Lipiec 4, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Fuujin

Fuujin Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich!

Melduje się noob z pytaniem: Kupiłem niedawno Slima 4 GB przerobionego RGH z FSD3. Pół roku działało bez zarzutu, ale dzisiaj konsola zaczęła widzieć pamięć wewnętrzną jako niesformatowaną. Na pamięci oczywiście wszystkie sejwy, profile, no i sam FSD. Xbox nie pokazuje też rozmiaru pamięci, Xexmenu odpalony z normalnego dasha w ogóle jej nie widzi. Konsola pokazuje opcję żeby sformatować, i teraz pytanie, zanim zacznę się bawić w formaty, czy jest nadzieja inaczej reanimować MU, albo przynajmniej uratować dane, czy przypadek jest beznadziejny?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kryniuk

Kryniuk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skierniewice
    Zakup sobie złączkę i podepnij pamięć z X'a do PC zrzuć wszystkie dane, to chyba jedyny sposób na ich uratowanie sama złączka kosztuje coś koło 10zł.

4. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia

Tak ale kolega chyba śmiał nie czytać problemu ze zrozumieniem. Brak dostępu do pamięci, brak info o pojemności i info o niesformatowanej pamięci, wynika z tego że jest brak dostępu poprzez jakikolwiek explorator.

Jak na moje to trochę lipa z naprawą tego. Po drugie o jakim adapterze mówisz bo ja jeszcze nie widziałem adapteru do pamięci wewn. od Konsoli Slim, aczkolwiek może i jest możliwe podpięcie pod USB Peceta/laptopa takiej pamięci bo ja np. montuję czasem do Slimki Trinity Pendriva USB pod złącze Wewn. Pamięci która mogła by być w tym Slimie, z tym że wygląda to tak że pendrive jest w Formacie Fat32 zrobionym na PC, po wlutowaniu pendrive, a po wejściu w Konsoli do w Pamięci masowej prosi o sformatowanie pamięci,a wtedy konsola konwertuje pendrive pod swój system, który normalnie pod PC będzie przez Mój komputer nie odczytywalny, PC będzie widział pamięć jako niesformatowaną, aczkolwiek w sumie nie wiem czy tutaj Party Buffalo nie zdał by egzaminu :), jednak skoro w konsoli brak info o pojemności nie będzie tez info w Party Buffalo o Rozmiarze pam., a co za tym idzie jej wyborze.

2ga sprawa - Konsola Slim na płycie Trinity prod. 06.2010-08.2011 (przeważnie obudowa Połysk) miały tylko dokładany/wpinany moduł pamięci wewn. wiec adapter jak już tylko do niej jest i może jest ale jeszcze nie widziałem,zaś Corona V2 i V4 ma pamięć (kość) 4GB wlutowaną na płycie głównej, więc tu odczyt tylko programatorem.

3-cia sprawa. Nawet gdyby odczytało się dane odczytać,a na pewno się je da, to raczej będzie to format HEX/BIN a nie zwyczajny Fat32,a więc wymagać będzie to zaawansowanej wiedzy w odbudowie.
    Myślę że jeśli ci MEGA zależy na odzysku wyjścia są 2.

Trzeba zbadać na jakim etapie jest uszkodzenie, podejrzewam że któreś blocki początkowe się posypały i rozjechało się info o pamięci, mówiąc któtko dane nadzwyczajnie tam są tylko trzeba odczytać kość, zmodyfikować i nadpisać odpowiednie blocki i zapisać ponownie kość z tym że taką wiedzę posiadają raczej tylko osoby co się zajmują odzyskiwaniem danych, a koszta wtedy z tego co wiem od 600zl w górę.

2gie wyjście - Pogodzić się i odpuścić

Tak nawiasem mówiąc
    Slim 4GB ale która platforma. Trinity, Corona V2 czy Corona V4.. Podaj datę produkcji tego Slima.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum