Wewnętrzny dysk Xbox One

bibu26

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie mam konsolę Xbox One bez dysku twardego. Czy kupno dysku samsunga 500 GB sata 2.5cala zdało by egzamin ? czy to musi byś specjalny dysk do Xboxa one ??
doradźcie mi coś.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Dysk musi mieć strukturę folderów...
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
czy jako dysk wewnętrzny można zamontować jakikolwiek model czy tak jak to było w 360 tylko wybrane modele? Konsola po podłączeniu sama formatuje i tworzy strukturę katalogów czy jakiś program pod windą?
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Na pewno nie instaluj w środku dysku SSD, montaż takiego jest nieopłacalny. Do przechowywania danych najlepiej jest kupić zewnętrzny dysk pod USB 3.0 - za 350zł dostaniesz 2TB z 2 letnia gwarancją. :)
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na pewno nie instaluj w środku dysku SSD, montaż takiego jest nieopłacalny. Do przechowywania danych najlepiej jest kupić zewnętrzny dysk pod USB 3.0 - za 350zł dostaniesz 2TB z 2 letnia gwarancją. :)
Właśnie najlepszym wyjściem jest kupno ssd, gry na dysku SSD uruchamiają się do kilkudziesięciu sekund szybciej
 

radkor

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wewnętrzny dysk tylko oryginalny (serwisowy) MS. Ma on specjalny firmware jak było to w przypadku oryginalnego i nieprzerobionego X360. Natomiast zewnętrzny dysk dowolny.

Niestety MS się nic nie nauczył względem PlayStation i dysk wewnętrzny jest nadal niewymienialny.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Instalacja dysku SSD w XBO jest nieopłacalna. Dyski SSD do tanich nie nalezą (zobacz po ile są 500GB). Lepiej jest kupić zewnętrzny pod USB 3.0 (1TB albo 2TB). Poza tym dysk w XBO jest na SATA II - instalowanie SSD pod tym interfejsem to istna głupota.

SSD pod SATA III prędkość w zależności od dysku, maksymalnie chyba 600MB/s czego nie osiągniesz podłączając go pod standard SATA II (maks. 300MB/s).

Na USB 3.0 osiągasz maks. 300MB/s, tylko że zewnętrzny dysk 2TB (2048GB) kupisz nowy za 350zł, 512GB SSD kosztuje ponad 600zł, czyli de facto dwa razy tyle.

Wbudowane dyski XBO są 2.5 calowe z obrotami 5400rpm, przesyłanie danych poniżej 100MB/s (pewnie niewiele ponad 50), zewnętrzny dysk 3.5 calowy 7200rpm zapis/odczyt 150-200MB/s.

Obecnie najoplacalniejszy wariant to konsola XBO z dyskiem 500GB + zewnętrzny USB 3.0 (z tego co czytalem XBO nie obsluguje innych dysków niż z usb 3.0 - nie wiem ile w tym prawdy, bo na PC nie ma z tym problemu - podłączysz 3.0 do portu 2.0 i działa, tylko ze wolniejszym transferem, maks. dla USB 2.0).

Reasumując, teoretyczne dwukrotnie szybsze wczytywanie gier na XBO zobaczysz po zapisywaniu ich na zewnetrznym dysku w standardzie 3.0, to samo osiągniesz na SSD, tylko cena pomiędzy tymi dyskami to rów mariański. :)
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem co się tak co poniektórzy uparli na niewyminalność dysku twardego w XBO. Można przecież podłączyć 3 albo 4 zewnętrzne dyski - maksymalnie XBO obsłuży 12TB. Fakt, nieco kłopotliwe dla osób które mają mało miejsca w mieszkaniu, ale podłączenie zewnętrznego dysku na USB 3.0 to i tak LEPSZE ROZWIĄZANIE niż wciskanie HDD do środka i podłączanie go pod Sata II o czym napisałem powyżej.

I jeszcze jedna ciekawostka - na wbudowanym dysku nie mozesz zapisywac nic poza plikami pobranymi ze sklepu. Spróbuj wejśc przez przeglądarke na strone Microsoftu i pobrac tapetę na XBO - nie zapiszesz jej na lokalnym dysku, musisz podłączyć zewnętrzny nośnik: pendrive lub dysk.
 

JeDaj

Użytkownik
Użytkownik
Kolego @Aldric666, proszę, jeśli nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz bzdur. Do wykorzystania pełnych możliwości dysku talerzowego wystarczy złącze SATA pierwszej generacji. Niezależnie czy jest to dysk 2.5" czy 3.5". Dodatkowo, co za różnica, czy dysk zewnętrzy jest podłączony po USB3? Dzięki USB3 będzie szybciej pracował? Zastanów się, w jaki sposób możesz wycisnąć z dysku, który ledwo co osiąga 100-120MB nagle 300MB? Czary? USB w tym pomaga? Wyedytuj te bzdury, bo jeszcze ktoś pomyśli, że jak kupi sobie dysk zewnętrzny pod złącze USB3, to będzie mu śmigał z prędkością 300MB/s...
 

a7ina

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie chcę się wtrącać ale właśnie kolega negował opłacalność wkładania lepszych dysków do środka bo wbudowany ma 5400 obrotów i 2,5 cala na sata 2. Więc ja zrozumiałem, że poleca włożenie jako zewnętrzny dysku z obrotami 7200 lub jeśli kogoś stać dysku ssd (ale słusznie zauważył że zysk będzie niewielki). Nigdzie nie było mowy o magicznych zdolnościach usb 3, a raczej właśnie o ograniczenia tak sata 2 jak i usb 3.
 

JeDaj

Użytkownik
Użytkownik
ale podłączenie zewnętrznego dysku na USB 3.0 to i tak LEPSZE ROZWIĄZANIE niż wciskanie HDD do środka i podłączanie go pod Sata II o czym napisałem powyżej.
Niestety, negował. Podłączenie jakiegokolwiek dysku, zarówno czy to wewnątrz po SATA czy po USB3 nie ma znaczenia co do transferów przez nie osiąganych. Tutaj nie chodzi o to w jaki sposób są one podłączone, a o technologię dysku (talerze), która w żadnym wypadku nie pozwoli na osiągnięcie transferów większych niż 100-120 MB/s. Złącze SATA pierwszej generacji ma możliwość transferu do 150MB/s. Żaden dysk talerzowy (zwykły, konsumencki, nie wliczam w to dysków 10k obr) nie osiągnie tego.

Podłączenie dysku SSD do wewnątrz konsoli jest jak najbardziej opłacalne. Zapis i odczyt na maksymalnym pułapie 300 MB/s leje każdy dysk talerzowy. Oczywiście jeszcze lepiej podłączyć dysk SSD w kieszeni pod USB3, to wtedy bajka, jeśli na prawdę w konsoli jest SATA drugiej generacji.

Na USB 3.0 osiągasz maks. 300MB/s, tylko że zewnętrzny dysk 2TB (2048GB) kupisz nowy za 350zł, 512GB SSD kosztuje ponad 600zł, czyli de facto dwa razy tyle.
Proszę, pokaż mi dysk talerzowy zewnętrzny, który potrafi osiągnąć prędkość 300MB/s.

Wbudowane dyski XBO są 2.5 calowe z obrotami 5400rpm, przesyłanie danych poniżej 100MB/s (pewnie niewiele ponad 50), zewnętrzny dysk 3.5 calowy 7200rpm zapis/odczyt 150-200MB/s.
Kolega testował kiedykolwiek taki dysk? Zwykłe sprawdzenie nawet pod HDTune? Nie? To po co pisać głupoty? Kolejny raz poproszę o jakieś informacje co do dysku 3.5" 7200 który jest w stanie osiągnąć 200MB/s...

Reasumując, teoretyczne dwukrotnie szybsze wczytywanie gier na XBO zobaczysz po zapisywaniu ich na zewnetrznym dysku w standardzie 3.0, to samo osiągniesz na SSD, tylko cena pomiędzy tymi dyskami to rów mariański.
Nie tylko "teoretycznie", ale też praktycznie mogę Ci zagwarantować, że różnicy nie będzie w ogóle :)
Pierwszy lepszy na necie test dysku 750GB 7200


Gdzie tutaj 200MB/s? 150MB/s?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszyscy się tylko bijecie o te transfery z zapominacie koledzy że SSD to nie tylko transfer ale bardzo mały czas dostępu i w tym ich siła. Na dzień dzisiejszy SSD do XO jest nieekonomicznym wyborem bo za 500GB trzeba dać ~600zł a 240 jest za mały ale w przyszłości kto wie natomiast SATAII nie widzę tu problemu lepsze ~600MB/s niż 100 czy 150.

Moim zdaniem optymalnie najlepiej kupić 7200obr na USB 3.0 podłączyć za konsolą i grać.
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Jeny, tu tez sa tacy napinacze zyl na odbycie? Wytlumacz mi zatem dlaczego dysk 3.5 calowy 7200rpm podlaczony pod USB 3.0 spokojnie x2 lub nawet x3 szybciej wczytuje mi dane w grze Forza Horizon 2 niz wbudowany 2.5 calowy 5400rpm z Sata II? :) Nie musisz mi wierzyc na slowo, mozesz sobie zamowic taki zewnetrzny dysk przez Internet, podlaczyc, sprawdzic na wlasnej skorze, a potem odeslac jako zwrot 14 dniowy towaru - przekonasz sie, proces wczytywania danych jest znacznie krotszy. SSD na Sata II? Gratuluje pomysłu. Wybacz, ze odpisuje Tobie z takim opoznieniem, ale mam zycie prywatne, prace, szkole itd.
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
piszecie o dyskach i prędkościach itd ale temat nie jest o dyskach z jaka prędkością sie kręcą i czy ssd lepszy czy nie tylko kolega pyta o brak dysku w jego konsoli i prosi o poradę czy każdy dysk jaki zamontuje 500 GB i wgra na niego dasha będzie działać
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
One wychodziło bez dysku?

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
One wychodziło bez dysku?

Wysłano z WC za pomocą gołębia pocztowego.
Nie ponieważ jest na nim system.
 

Do góry Bottom