1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wgrywanie orginalnego firmware - pomoc

Temat na forum 'LT' rozpoczęty przez Johny8564, Sierpień 13, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Johny8564

Johny8564 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Siema. Postaram się w miarę szybko opisać cały problem. Otóż zakupiłem konsolę xbox 360 z płytą główną Xenon. Ostatnio chciałem w niej zaktualizować Dasha lecz podczas aktualizacji wyrzuciło błąd. Trick z tacką oraz przyciskiem synchronizacji w konsoli nie pomógł. Postanowiłem wgrać oryginalny firmware lecz nie wiem co zrobić na początku. Konsola posiada napęd Benq i według obudowy była serwisowana w 2009 roku. Czytałem kilka tutoriali ale chodzi mi bardziej skąd mam wsiąść oryginalny firmware.

2. Lotnik421 Xbox One

3. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Benq nie był oryginalnie montowany w xenonie.
    Najpierw odczytaj klucz z napędu, bez tego ani rusz. Tutorial masz na forum.
    Ściągnij sobie paczkę z lt, w niej będziesz miał katalog z oryginalnymi fw pod każdy napęd.

4. Johny8564

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    tel ale pod tym napędem pójdzie aktualizacja czy nie?

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie pójdzie jeśli nie jest to oryg napęd

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

6. Johny8564

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  7. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    ludzie... zwykła literówka, ale widzę że ciężko się domyślić.
    Kolega napisał, że nie pójdzie jeżeli napęd nie jest oryginalny.

8. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jak wgrasz OFW (czytaj oryginalny firmware) to pójdzie...
    Nie jest teraz potrzebny SPOOF więc czemu piszecie mu że nie pójdzie.
    Odczytaj w JF firmware swojego napędu i zobaczysz czy jest on spoofowany czy nie to po pierwsze, a po drugie jak odczytasz FW to będziesz miał KEY'a i jego wgraj do OFW dla Benq (tylko bez żadnych spoofów itp.).

PS> Ostatnio także miałem konsolę z napędem BENQ który był spoofowany na LiteOn'a, także aktualizacja nie przeszła, więc wgrałem OFW dla Benq i po sprawie (dash z numerkiem 16203 załadowany), a by było jeszcze ciekawiej to ten BENQ miał zupełnie padnięty laser i klient przyniósł napęd Samsunga który także zamontowałem w tej konsoli i wgrałem mu LT+2.01 + jego KEY (bez żadnych spoofów) i każda gierka śmiga...

9. Johny8564

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Czyli jak wyciągnę klucz to potem wgrywam OFW i gotowe?

10. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak i jak już odzyskasz ten klucz to w JF będziesz widział czy masz spoofa napędu czy nie, lecz jeśli napisałeś że była w serwisie M$ mogli wymienić płytę i napęd .

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

11. Johny8564

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wszystko mam przygotowane lecz mam jeszcze kilka pytań:

1: Czy jak będę przechodził w Vonder Mode to muszę wypinać i wpinać zasilanie czy też nie?
    2: Czy konsola musi być włączona przez całą operację?
    3: Czy jakieś znaczenie ma Dash oraz to że na napędzi jest wgrany LT? [Nie mam pojęcia jaki ale podczas uruchamiania NFS Run poprosiło o aktualizację. Shift działał bez problemów]
    4: Jak mam zamiar wgrać samo OFW bez LT to mam wybierać Target Firmawe czy po prostu zakładkę MTK Flash i wgrać OFW?
    5: Czy trzeba zrobić to co pisze na wstępie w tym poradniku: http://xboxforum.pl/artykuly-206/flash-samsung-benq-jungleflasher-8932/

Chodzi mi o to otwieranie tacki do połowy. Jeżeli tak to muszę włączać konsolę potem wyłączać ją wyjmując kabel, a potem popchnąć ją do połowy czy też wystarczy włożyć igłę do otwory w napędzie i wysunąć tackę do połowy?

Kod:
    Wyłączamy konsolę i PC, uziemiamy obudowę xbox’a z obudową PC za pomocą kabla, który przewodzi prąd. Odłączamy wszystkie napędy w PC.
    Należy pamiętać aby tacka była do połowy otwarta czyli jeżeli nie korzystamy z Xecuter connectivy kit lub Xtractor 360 to podłączamy zasilanie z konsoli i po uruchomieniu konsoli ręcznie wysuwamy tackę napędu do połowy po czym podłączamy kabel SATA z komputera do napędu. 
    Całość mam zamiar zrobić na laptopie z wejściem SATA. Mam już przygotowany system windows xp na pendrive więc czekam na wasze odpwiedzi.

12. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    5: - zrób wszystko tak jak w tym tutorialu.... tyle że w zakładce OPEN TARGET FIRMWARE podaj mu OFW dla BENQ

13. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    360
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Zamykam

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum