Wgrywanie orginalnego firmware - pomoc

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Johny8564

Użytkownik
Użytkownik
Siema. Postaram się w miarę szybko opisać cały problem. Otóż zakupiłem konsolę xbox 360 z płytą główną Xenon. Ostatnio chciałem w niej zaktualizować Dasha lecz podczas aktualizacji wyrzuciło błąd. Trick z tacką oraz przyciskiem synchronizacji w konsoli nie pomógł. Postanowiłem wgrać oryginalny firmware lecz nie wiem co zrobić na początku. Konsola posiada napęd Benq i według obudowy była serwisowana w 2009 roku. Czytałem kilka tutoriali ale chodzi mi bardziej skąd mam wsiąść oryginalny firmware.
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Benq nie był oryginalnie montowany w xenonie.
Najpierw odczytaj klucz z napędu, bez tego ani rusz. Tutorial masz na forum.
Ściągnij sobie paczkę z lt, w niej będziesz miał katalog z oryginalnymi fw pod każdy napęd.
 

Johny8564

Użytkownik
Użytkownik
tel ale pod tym napędem pójdzie aktualizacja czy nie?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie pójdzie jeśli nie jest to oryg napęd

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Johny8564

Użytkownik
Użytkownik
sory ale jakie ie? ;p
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
ludzie... zwykła literówka, ale widzę że ciężko się domyślić.
Kolega napisał, że nie pójdzie jeżeli napęd nie jest oryginalny.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Jak wgrasz OFW (czytaj oryginalny firmware) to pójdzie...
Nie jest teraz potrzebny SPOOF więc czemu piszecie mu że nie pójdzie.
Odczytaj w JF firmware swojego napędu i zobaczysz czy jest on spoofowany czy nie to po pierwsze, a po drugie jak odczytasz FW to będziesz miał KEY'a i jego wgraj do OFW dla Benq (tylko bez żadnych spoofów itp.).

PS> Ostatnio także miałem konsolę z napędem BENQ który był spoofowany na LiteOn'a, także aktualizacja nie przeszła, więc wgrałem OFW dla Benq i po sprawie (dash z numerkiem 16203 załadowany), a by było jeszcze ciekawiej to ten BENQ miał zupełnie padnięty laser i klient przyniósł napęd Samsunga który także zamontowałem w tej konsoli i wgrałem mu LT+2.01 + jego KEY (bez żadnych spoofów) i każda gierka śmiga...
 

Johny8564

Użytkownik
Użytkownik
Czyli jak wyciągnę klucz to potem wgrywam OFW i gotowe?
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Tak i jak już odzyskasz ten klucz to w JF będziesz widział czy masz spoofa napędu czy nie, lecz jeśli napisałeś że była w serwisie M$ mogli wymienić płytę i napęd .

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4
 

Johny8564

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko mam przygotowane lecz mam jeszcze kilka pytań:

1: Czy jak będę przechodził w Vonder Mode to muszę wypinać i wpinać zasilanie czy też nie?
2: Czy konsola musi być włączona przez całą operację?
3: Czy jakieś znaczenie ma Dash oraz to że na napędzi jest wgrany LT? [Nie mam pojęcia jaki ale podczas uruchamiania NFS Run poprosiło o aktualizację. Shift działał bez problemów]
4: Jak mam zamiar wgrać samo OFW bez LT to mam wybierać Target Firmawe czy po prostu zakładkę MTK Flash i wgrać OFW?
5: Czy trzeba zrobić to co pisze na wstępie w tym poradniku: http://xboxforum.pl/artykuly-206/flash-samsung-benq-jungleflasher-8932/

Chodzi mi o to otwieranie tacki do połowy. Jeżeli tak to muszę włączać konsolę potem wyłączać ją wyjmując kabel, a potem popchnąć ją do połowy czy też wystarczy włożyć igłę do otwory w napędzie i wysunąć tackę do połowy?

Kod:
Wyłączamy konsolę i PC, uziemiamy obudowę xbox’a z obudową PC za pomocą kabla, który przewodzi prąd. Odłączamy wszystkie napędy w PC.
Należy pamiętać aby tacka była do połowy otwarta czyli jeżeli nie korzystamy z Xecuter connectivy kit lub Xtractor 360 to podłączamy zasilanie z konsoli i po uruchomieniu konsoli ręcznie wysuwamy tackę napędu do połowy po czym podłączamy kabel SATA z komputera do napędu.
Całość mam zamiar zrobić na laptopie z wejściem SATA. Mam już przygotowany system windows xp na pendrive więc czekam na wasze odpwiedzi.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
5: - zrób wszystko tak jak w tym tutorialu.... tyle że w zakładce OPEN TARGET FIRMWARE podaj mu OFW dla BENQ
 

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zamykam
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom