Wi-fi

Maniak123

Użytkownik
Użytkownik
Witam.Ostatnio kupilem router i mam taki problem ze czasami bardzo dziala wolno net.Mam 4mb transfer i czasami naprawde dlugo wczytuja sie strony.Czy ktos mogl sie podpiac pod moj router?jak to mozna sprawdzic ile jest podpietych urzadzen pod moj router?pozdrawiam
 

kamileqPL

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wi-fi

Przez router nie będziesz miał stałej predkosci i zależy też w jakiej odległości znajduje się od urzadzenia

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
 

patrick94

Użytkownik
Użytkownik
No jasne, że ktoś CI się mógł podpiąć bo obecnie to nawet złamanie hasła nie jest wielkim problemem.. ale za pewne skoro masz nowy router to pewnie masz go nie zablokowanego czyli bez hasła na sieć. Radzę jak najszybciej to zrobić a to ile jest urządzeń połączonych z twoją siecią możesz bez problemu sprawdzić na routerze tzn wchodząc zapewne na 192.168.1.0 bądź końcówka 0.1 nie pamiętam dokładnie. ale to na pewno masz napisane na spodzie routera.. logujesz się do routera jeżeli nic nie zmieniałeś to zapewne login i hasło to : admin a dalej musisz już szam grzebać po zakładkach bo nie znam wszystkich softów routerów. Ale zabezpieczyć sieć jest akurat łatwo. Dodatkowo przez router połączenie zawsze jest gorsze tzn prędkość jest mniejsza i mniej stabilna chyba, że do routera wpięty jesteś skrętką. No i oczywiście też ma znaczenie czy tylko ty jesteś wpięty do tego routera czy też inne urządzenia.
 

Maniak123

Użytkownik
Użytkownik
Tzn mam haslo,pc mam podpietego kablem ethernet,ale ps3 mam podpiete przez wi-fi.Chodzi mi o to ze pc ma cienki transfer normalnie przez kabel.
 

patrick94

Użytkownik
Użytkownik
Hmm w takim razie po kablu nie powinno być jakiś kosmicznych strat. A jak masz jakieś mocne hasło to tym bardziej nikt nie powinien się włamać.. hmm ciekawe jak podzielony jest transfer bo niektóre routery mają opcję przydzielania im transferu. I ten słaby transfer jest cały czas ? czy np jak działa również PS3 w tle..
 

Maniak123

Użytkownik
Użytkownik
Dzisiaj tylko byl wlaczony komp,ps3 nie byla wlaczana.Haslo mam tak glupie ze nikt go nie zgadnie,chyba ze jest jakis program dobry lamania hasel?Mam router TP LINK TL-WR740N
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: Wi-fi

Kazde haslo do zlamiania, wep kilkanascie minut, wpa2 do kilku godzin. Ty uzywasz wep ;)

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

patrick94

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie jak kolega mówi :) WEP nawet na fonie można złamać :) Także jedyna możliwość to sobie sprawdzić w logach w routerze kto logował się do sieci.
 

Maniak123

Użytkownik
Użytkownik
Ustawienia routera:

Typ połączenia WAN: Dynamiczny adres IP
nazwa sieci (SSID): maniak
typ zabezpieczenia sieciowego: Wysoki poziom zabezpieczeń (WPA2-PSK) mam tak w ustawieniach,widze ze mam wpa-2 to chyba dobrze?
 

patrick94

Użytkownik
Użytkownik
Tak dobrze
 

Do góry Bottom