Wiatraki jak rakieta.........

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

errorek3

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Dzisiaj otworzylem mojego xboxa 360 w celu naprawienia napędu(niewysuwająca sie tacka) ale to teraz niewazne.
Po zlozeniu go wiatraki rozpedzaja sie i chodza normalnie jak rakieta :DD
YouTube - MVI_2463.avi
Nic z nimi robilem, a one mi cos takiego odwalaja ;/
Licze na wasza pomoc, co z tym zrobic.
Pozdro
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Polecam dołożyć jakis maly wentylatorek (40x40mm) na radiator od CPU i wymienic paste termoprzewodzaca dla profilaktyki. Powodem moze byc zle skrecenie obudowy, albo przykrecenie plyty glownej odkrecales bądź bude od wentylatorow zle nalożyłeś. Ja bym celowal w zle skrecenie obudowy - co nie zmienia faktu ze jak wentylatory szybko chodza tzn ze sie cos grzeje.
 

errorek3

Użytkownik
Użytkownik
Co to znaczy przykrecenie plyty glownej?
BO ja ja w sumie odkrecalem bo cos lata w xboxie, myslalem, ze to pod plyta glowna, ale sie okazalo ze to w radiatorach.
ale ich nie chce ruszac bo jeszce bardziej cos popsuje.
 

masiusgn

Użytkownik
Użytkownik
Dla wiadomości dodam że to co lata to jest czujnik położenia konsoli czyli (Pion, poziom) w każdym xboxie tak jest! Też bym polecił odkręcić obudowę i wiatraczki wyjąć i włożyć jeszcze raz i zakręcić jeśli problem będzie się powtarzał może to być wina że się przegrzewa coś przeważnie to coś to cpu i ci rod może wyskoczyć.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
prawdopodobnie obruszałeś radiatory lub ich mocowanie i teraz źle jest odprowadzane ciepło z GPU/CPU i to jest skutkiem bardzo głośnej pracy wentylatorów ,musisz to koniecznie poprawić bo momentalnie wyskoczy ci ROD ! i koniec zabawy - będzie errorek :)
 

HunterPL

Banned
mi wiatraki pracują troche głośniej ale to na skutek podkręcenia na nich napięcia
u ciebie wydaje mi się że jest to jakiś feler uszkodzenie czegoś ;/
 

nightmoon90

Użytkownik
Użytkownik
W samych radiatorach raczej nie ma czujnika położenia z tego co wiem, ale jeśli Ci coś w nich lata to zobacz czy to nie oderwane śmigło od jednego bądź drugiego wiatraka.

Miałem bardzo podobny efekt ale w PCcie gdy uszkodziłem jedno śmigło z czasem się samo wyłamało podczas pracy i efekt dźwiękowy był identyczny.

Radzę sprawdzić same wiatraki pod względem kompletu śmigiełek ale sama obudowa może być również źle skręcona
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Jeju lata we wszystkich klockach takie cos, wychodzi na to ze odkrecales plyte glowna i lekko ruszyles zaczepy "X'" ("X-Clamp") i w takiej sytuacji musisz je zaczepic na nowo i tak jak juz wczesniej napisalem profilkatycznie chociaz paste wymienic.
 

Bazajaytee

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
kopara mi opadła jak to usłyszałem :DD, to jest lepsze niż coolery :D
 

errorek3

Użytkownik
Użytkownik
Wyjalem jeden radiator i tak to wyglada, czy tej past nie jest za malo?
Na radiatorze tez byl taki kwadrat z tej pasty termoprzewodzacej.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
no musisz to teraz dokładnie wyczyścić i nałożyć nową pastę
z tego co widzę to jeszcze oryginalna pasta była od M$
ten drugi radiator też popraw od GPU (wyczyść też radiatory ze starej pasty)
tylko delikatnie nie ukrusz rdzenia !
 

emil1237

Użytkownik
Użytkownik
lol2 myslalem ze moj glosno chodzi mialem roda odalem to serwisu i czasami tez glosno chodzi ale nie jestem pewny czy to nie naped tez sie czasem rozkreca
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom