1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Widziałeś fajny film? Przypadł Ci do gustu? Napisz swą opinię.

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Czerwiec 21, 2016.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Witam.

Z racji tego, że wielu z Nas chodzi do kina/ogląda filmy legalnie wyrabiamy sobie własne zdanie na temat danych produkcji.
    Więc tak pomyślałem sobie dlaczego nie podjąć dyskusji jak np. podobają Wam się Avengers, X-men itp?
    Może są tutaj jacyś maniacy komiksów, którym nie podoba się to i uwdzie w danych produkcjach i z chęcią wymienią się poglądami.
    W końcu każdy z Nas inaczej odbiera film. Fajnie natomiast jest przeczytać opinię na temat filmu od "normalnej osoby", niż jeżeli pseudo portalu, który zawyża ocenę. Bo nie może napisać wprost, że to gów*o jest..

Po takim opisie dobrze było by postawić notę od 1/10.

To Ja może zacznę.. ostatnim moim widzianym filmem czyt. "wczoraj".

"Star Wars Przebudzenie mocy".

Z racji tego, że do młodych już nie należę.. Doskonale znam stare Star Wars IV-VI i później nowsze I-III.

Więc jakby nie patrzeć darzę tą "sagę" wielki sentymentem jak zarówno "Rambo, Rocky, stare filmy z Van Dammem, Bruce Lee, Seaglem - stare kino akcji".
    Nie jestem jakimś maniakiem tego uniwersum, że jaram się tym totalnie, znam wszystkie planety, wszystkie rasy itd.

UWAGA WYPOWIEDŹ MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY!
    Starałem się niczego nie zdradzać.. no ale nie zawsze to wychodzi :)

Film na samym początku zapowiadał się tak w miarę. Nawet poczułem klimaty Star Wars. Ten nowy robocik lekko mi nie pasował i bardziej miałem odczucie, że wlepili go z Wall-e niż jeżeli miałby należeć do SW.

I najważniejsze główni bohaterowie. Masakra jak można dać czarnego jako star trooper.. Za mało jest białych aktorów? Czy chcieli jakieś schematy przebić - no nie podobało mi się to zagranie.
    Dalej na temat czarnucha się nie wypowiadam bo bardzo irytujący koleś. Główna bohaterka też jakaś taka dziwna, mało przekonująca i również irytująca.

Patrząc na film od razu rzucił mi się w znaki "daremny humor" albo próby wepchnięcia w tą produkcję jakiegokolwiek humoru. W ogóle to nie pasowało do SW i bardziej odczuwałem "żal" niż jeżeli rozbawienie.

W moim przekonaniu film opierał się tylko i wyłącznie na efektach specjalnych, które miejscami jak dla mnie wyglądały słabo i jakoś tak "nie kupił mnie".

Główny zły - no masakra miałem wrażenie, że pomyliłem filmy i oglądam już Prometeusza 2 i Projektanta żywego. Niby zły ale gów*no pokazał i gówn*o się o nim dowiadujemy.

Drugoplanowy złoczyńca (o ile tak to można nazwać) to jakieś nieporozumienie. Ten miecz świetlny to jakaś porażka, kto taki szajs wymyślił? Jego zachowanie jest takie jakby miał ADHD i w ogóle nie był "mroczny". Wiem, wiem chciał być jak dziadek. No ale nie dorastał mu nawet do pięt..

Scena jak zdjął kask/hełm rozwaliła mi już cały film. Ludzie na prawdę nie było nikogo innego aktora dla tej roli? Przecież koleś wygląda jak jakiś popier*dolony ciapaty! Turek, czy inny badziew.. Bez obrazy ale w tym momencie modliłem się by ktoś mu dał kropelkę na ten kask, bym już jego facjaty do końca filmu nie widział!!

Nie kumam jak mogło takie coś wyjść z tak "przystojnych" rodziców.. No brak słów. I dlaczego nie zginął, nie pocięli go i wróci jako pełny cyborg..
    Nie ukrywam, że przez chwilę myślałem, że to Starkiller - bardzo się cieszę, że jednak byłem w błędzie.

Zabicie Solo no tandeta totalna, fajna to była postać i liczyłem na coś "epickiego", a nie na taki badziew.

To niby takie SW, nie będące SW - no nie wiem chyba dla małolatów nie myślących, nie mających kontakt z poprzednimi genialnymi SW..
    Dla mnie ta część nie istnieje i nie uważam ją za jakąkolwiek dalszą częścią bądź częścią mającą cokolwiek wspólnego z tym kanionem..

Później sam koniec. No do jasnej chole*y na prawdę? Oglądam cały film do końca by zobaczyć scenę milczenia?!?! No bez jaj..

Jak dla mnie to istna tandeta. Jakbym widział, że to taki badziew to nie niszczyłbym sobie obraz starych SW.

Ocena 2/10 - Bardzo się ciesze, że na premierę nie wybrałem się do kina na to.. Zachęta była duża..

2. Lotnik421 Xbox One

3. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Stary ja na końcowej scenie nawet nie przypuszczałem że to koniec, no bo tak jak sie rozkręcały poprzednie części, w każdej coś sie działo, to poczułem sie normalnie jakby mi kanapkę zabrali :D. Ehh...

4. chrabonszcz

chrabonszcz Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mój ostatni, bardzo dobry i godny polecenia film to:
    "LEGEND".
    Jest to biograficzny film o bliźniakach KRAY którzy jako bezwzględni i okrutni gangsterzy trzęśli londynem w latach 60'.
    http://www.filmweb.pl/film/Legend-2015-714269

Ode mnie 10/10, Tom Hardy odwalił podwójnie dobrą robotę.
    Rewelacja

5. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @chrabonszcz@chrabonszcz
    Zgadzam się w pełni.

"Legend"
    To film na prawdę bardzo dobry. Może nie jest jakimś wybitnym dziełem. Ale jeżeli ktoś lubi takie klimaty typu Hooligans, ogólnie gangi w Londynie - to film jest bardzo ciekawy.
    Film niby oparty na faktach, lecz po zagłębieniu się w biografię braci Kray widać, że jednak trochę nadrysowane zostało w filmie. Lecz to ogólnie normalny zabieg w filmach :).

Bardzo ciekawa produkcja, doskonała rola Hard'ego.

Ocena 10/10, Polecam o ile ktoś jeszcze nie widział, a szuka jakiegoś dobrego filmu do piwka.

@p_bladek@p_bladek
    taa sam ten koniec to była tylko reakcja. Nie no kur* bez jaj.. Jeszcze coś będzie.. no tak tego chyba nie zostawią.. Ja pierd*.
    Film istna tragedia, tandeta i wszystko co najgorsze.

Nie ukrywam, że lubię efekty specjalne typu Avengers, X-men itd. Ale gra aktorska też musi być na poziomie. I co najważniejsze fabuła musi być dobra.
    Jeżeli po 10-15min. mam myśli w "jakie gówn*o się wpakowałem" i "za jakie grzechy muszę taki ka*ł" oglądać to coś chyba nie tak z filmem.

Miałem na prawdę spore nadzieje, co do Star Wars, że jednak będzie to bynajmniej mocny średniak - nie czytałem recenzji itp itd bo czasami są mylne - lubię samemu się przekonać, czy dana produkcja jest coś warta.

Ogólnie teraz w niedzielę (jedyny dzień gdzie Ja i Moja mamy +/- czas - oboje wolne od pracy :D) planuje w końcu wybrać się na Warcraffta. I spojrzeć na niego okiem przeciętnego Kowalskiego, a nie gracza znającego produkcję Blizzarda :).

6. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Dokladnie w raki sam sposób oglądałem warcraft, film byl rewelacyjny. Dawno nie ogladalem nic tak dobrego

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

7. marthinez

marthinez Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A ja przed chwilą oglądałem "Hardkorowy Henry". Film jest tak po...bany, że aż fajny.
    Polecam.

8. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    A ja polecam film o nazwie "Prometeusz" jest to film z gatunku Fantazy, opowiada o grupie astronautów z dalekiej przyszłości którzy odkryli ,że na jednej z odległych planet mieszka nasz stwórca, postanawiają tam polecieć, lecz co ich tam czeka na miejscu musicie już sami zobaczyć.

kuleczka91 i Onicniepytaj lubią to.
  9. Kyron

Kyron Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    207
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Ja z braku laku po francusku go widziałem ,nie szło nic innego dostać,ale jest świetny, te sceny w blokowisku jak z CSa lub fala przeciwników ala zombie.

10. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jest ściśle powiązany z Obcy-m ;)

o M a c z 0 S lubi to.
  11. o M a c z 0 S

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Dokładnie tak :)

p_bladek lubi to.
  12. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Od siebie polecę typowy odmóżdżacz "Co ty wiesz o swoim dziadku"
    a z fantastyki Deadpool oraz R.I.P.D
    Ze staroci komedię "Dziewczyna mojego kumpla"

o M a c z 0 S lubi to.
  13. o M a c z 0 S

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Deadpool oraz R.I.P.D Właśnie oblukałem, bardzo fajne polecam. Ostatnio też oglądałem film o nazwie "Passchendaele - Trzecia Bitwa" jeżeli ktoś lubi filmy wojenne, w sam raz by wczuć się w klimat nadchodzącego Battlefielda 1

14. chrabonszcz

chrabonszcz Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    wg mnie "Hardcore Henry" jest wszystkim co można uzyskać w 1000 GS grając w COD :D
    film przegięty i nie dla wszystkich, kamerę FPP trzeba polubić. Mnie nie przypadł do gustu w ogóle.
    natomiast deadpool jest fajny - również jest momentami przegięty ale przynajmniej nawiązuje do oldschoolowych komixów gdzie musieli pokazać naturę tytułowego deadpoola - czyli zawsze trafiający śmiertelny najemnik, świetnie wyszkolony do walk w starciach z bronią delekieo zasięgu jak i mistrzem broni białych.
    mało kto wie ale deadpool w komiksach miał kontrakt na zdjęcie batmana - i owy nietoperz jako jedyny ze śmiertelników uniknął śmiertelnej kuli.
    film mało oddaje naturę komiksowego bohatera ale również jest ciekawy i śmieszny.

ale na tym samym poziomie można za przykład podać film POSTAL.
    głupi i śmieszny ale nie oddaje natury prawdziwego bohatera.

15. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    "Deadpool"

Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to chyba życiowa rola Ray'a Reynolds'a. Jako deadpoolem w Wolverinie była totalna klapa. Jako Green Latern też zbytnio się nie nadawał. Tutaj natomiast w pełnometrażowym Deadpool nie wyobrażam sobie innego aktora. Ma w sobie tą głupkowatą charyzmę, potrzebną do wcielenie się w Poola :)

Ogólnie rzecz biorąc lubię tego aktora i w końcu widziałem go znów we filmie, który sprawiał mu radość - takie odniosłem chociaż wrażenie.

Jakby nie patrzeć film nie był jakąś mega kasową produkcję ale w zamian zarobił sporo $$$ zielonych. Czyli małym kosztem doszli do konkretnej sumki.

Film jest zrobiony na luzie, można wyłączyć umysł i dać się porwać akcji.

Jedynym mankamentem tego filmu była cała ta metamorfoza w Deadpoola. Mogli to zrobić, krótko zwięźle i na temat. Tak to byliśmy odrywani od ciekawej akcji - i lekko to denerwowało.

Jeżeli chodzi o Deadpoola 2 to jestem jak najbardziej na TAK. Deadpool to jedna z najbardziej pokręconych postaci Marvela - a zarazem najbardziej intrygująca.

Ocena 10/10. Film godny polecenia.

"X-Men Apocalypse"

W sumie z nowych "X-menów" ta część wyszła chyba zdecydowanie najlepiej. Nie jest jakaś mega ale na tle pozostałych dwóch jest chyba najbardziej efektowna i ciekawa.
    W filmie znalazł się nawet motyw "Polski" totalnie przegięty no ale była Polska.

Zdecydowanie najgorszą rzeczą wręcz mega tragiczną jest postać Apocalypse. To co oni zrobili z tą postacią - jej inscenizacja woła o pomstę do nieba.. Biorąc pod uwagę komiksowe inscenizacje to na prawdę nie wiem kto wpadł na pomysł by tak wykreować tą postać w filmie.. I w ogóle ten badziew co czasami mówi normalnie, a czasami z jakąś taką dziwną intonacją - tragedia.

Niezbyt przychylnym momentem w filmie okazało się też "narodzenie Wolverina jako Weapon X". Nie wiem kto wpadł na tak debilny pomysł by pokazać to w tym filmie, grubo namieszali - niepotrzebne to było.

Fajnym hołdem dla fanów była postać Nightcrawler stosunkowo dobrze przedstawiona.

Jako Kowalski dałbym ocenę 9/10. Jako osoba mająca "jakieś tam pojęcie o tym uniwersum" to naciągane 7/10.

16. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    "Warcraft: Początek"

Zawiodłem się na tym filmie totalnie. Nawet oglądając go jako "Kowalski" - nie wiążąc z grą. Jest to dla mnie film słaby i oparty tylko na efektach specjalnych. Taka słaba próba zrobienia tak jakby Władcy Pierścieni.
    Jak chodzi o efekty specjalne to nie powiem miejscami były bardzo fajne - ale to jak dla mnie za mało.
    Ogólnie cała fabuła jest strasznie opowiedziana. Widz jest wrzucony w wir wydarzeń tak jakby to była już 2 część i mniej więcej wie czym to się je - niestety widz nic nie wie.
    Jak dla mnie to za chaotyczne było. I zdecydowanie nie jest to film "warty" pójścia do kina.
    Gdzieś wyczytałem, że jest to najbardziej dochodowy film oparty na grze.. Taaa bo wszyscy szli z powodu efektów i nadziei, że będzie to jednak coś lepszego..

Ocena +6/10. Mogło być tak pięknie :(.

17. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Suicide Squad

Jestem można powiedzieć świeżo po seansie i wielkiej tragedii nie ma, chociaż mogło być lepiej :).

Trochę o postaciach:

Joker
    Nie wiem dlaczego - ale ta pseudo wychwalana rola odegrana przez Jared Leto - była jak dla mnie ostro tandetna. Zamiast być pod wrażeniem "socjopaty Jokera" (jakim był) czułem tylko wstręt do tej postaci. Zdecydowanie stary Joker znacznie bardziej do mnie przemawia. Tutaj jak dla mnie zniszczyli postać Jokera próbując stworzyć jakiegoś d3bila w zielonych włosach. Zdecydowanie nie chce filmu o Jokeru w takiej postaci.

Deadshot
    Smith odegrał swoją rolę dobrze. Mam jednak ale.. Z tego co pamiętam to w komiksach Deadshot był biały.. Tutaj mamy czarną wersję - biorą przykład z gier, że dają czarnuchów do "prawie głównych ról"?

Rick Flag
    Tutaj to mogli jednak dać kogoś lepszego.. Koleś który swoją mordką odrzucał mnie od nowego RoboCopa, odrzucał mnie na nowo w Suicide Squad.. Gra aktorska totalna lipa. Z tego kolesia zero emocji wychodzi.

Killer Croc
    Ogólnie charakterystycznie zrobili go bardzo fajnie. Lecz zdecydowanie za mały. To już "Hardkorowy Koksu" nadawał by się lepiej. Killer Croc powinien być co najmniej 2.10m chodzącą szafą.

Diablo (El Diablo)
    Charakterystyka tej postaci bardzo mi się podobała. Szkoda, że nie pokazali więcej jego możliwości. Lecz pokaz na spacerniaku w więzieniu najlepszy - moje odczucie achievment complete :D . To jest chyba jedna z najświeższych postaci DC występujących w tym filmie (jak się nie mylę to pierwszy raz ukazał się w komiksie w 2008 roku). Szkoda było mi El Diablo.

Slipknot
    O tej postaci defakto nic nie wiemy, pojawia się i ginie. Sceny zostały wycięte tak jak przy Jokerze - tylko tutaj to już całkiem po bandzie jechali. Krócej od niego to tylko Flash jest w tym filmie..

Harley Quinn
    To była chyba najlepsza postać, która przyćmiła każdą inną. Świetnie zagrana postać. Z miłą chęcią zobaczyłbym film o niej. Zwariowana/socjopatka ale wszystko idealnie przystosowane. Genialna postać.

Batman
    Fajnie, że się pojawił. Wyszło w porządku.

Flash
    Jak już go pokazali na 10sek. to mógł chociaż coś fajnego zademonstrować..

Ogólnie rzecz biorąc jak dla mnie film za szybko nabiera tępa. Powinna być jakaś taka jedna szybka próbna misja i dopiero później ta finalna. Film napakowany efektami specjalnymi ale na szczęście umiarkowanie i nie przeszkadza to - nie czuje się tego przesytu. Bo ile filmów w tym roku było gdzie London itp został zmieszany z błotem by w kolejnym filmie znów był zrównany z ziemią..

Ścieżka dźwiękowa filmu bardzo fajna. Usłyszymy w niej kawałek The White Stripes - Seven Nation Army [The Glitch Mob Remix] (główny soundtrack ze trailera Battlefielda 1) + do tego A sucker for pain genialnie :)

Akcja jako akcja bardzo przewidywalna. Brakowało mi jakiegoś mroku, dreszczyku emocji, niepewności itd.

Nie polecam Dubb PL po prostu okropieństwo. Ale jak się człowiekowi nie chce czytać to zdzierży i to :D.

Ocena: 7/10

18. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    No dobra, ale mieliśmy sobie polecać dobre filmy, a ktoś wrzuca Prometeusza? :D Gdyby już pominąć, że jest to marny prequel kultowej serii, to jest to najzwyczajniej słaby film SF.
    Ostatnio zainteresował mnie Revenant (Zjawa), bardzo fajnie się go oglądało, ale te wszystkie nagrody niezbyt zasłużone. Z biegu mógłbym wymienić conajmniej 5 lepszych występów Dicaprio.
    Podobał mi się Ave Cezar, błyskotliwy ze świetną obsadą, ale nie dla każdego, bo to bardziej obyczajowa komedia. Z tym, że ja uwielbiam Braci Coen.
    Nienawistna ósemka, głównie dla wiernych fanów Tarantino, czyli dla mnie. Świetne teksty, muzyka, reżyseria, ale z kolei przewidywalny i bez spodziewanego błysku.

19. mikokuba1

mikokuba1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Także polecam legion samobójców byłem na maratonie jokerow i mogę go polecić. I dodatkowo spodobał mi się batman z 1989 według mnie oba filmy warte obejrzenia.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

20. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @Krakoos@Krakoos celem tematu jest wskazanie (czasami niby) fajnych filmów i nasza ocena. Czasami hity trailerowe nie w pełni sprostają wysokim wymaganiom i cały film nie jest już tak kolorowy.

Poza tym mnie się Prometeusz podobał :).

21. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hardcore Henry

Świetny film. Prowadzenie kamery rodem z gier. Fabuła niby bardzo pokręcona ale w całości jest moc. Niektóre efekty troszkę tandetne ale niektóre świetne.
    Prawie cały czas akcja :)

Gorąco polecam ten film.

Ocena -10/10.

Wczytywanie...

Poleć forum