1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Więcej o zachęcającym do odchudzania patencie Microsoftu

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Milu, Grudzień 22, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Pisaliśmy już o wniosku patentowym złożonym przez firmę Microsoft, dotyczącym nowej technologii tworzenia wizualnej strony avatarów. Dziś opowiemy wam więcej o tym, jakie dokładnie plany ma ta korporacja.

W założeniach technologia ta umożliwiałaby tworzenie wirtualnych postaci o charakterystykach odpowiadających rzeczywistym cechom kierujących nimi użytkowników. Potrzebne dane uzyskiwane byłyby m.in. dzięki bazom danych zdrowotnych (przykładowo z kont założonych w stworzonym przez Microsoft serwisie HealthVault) lub odczytom urządzeń w naszych domach (takich jak konkurencyjny Wii Vitality Sensor).

Jedną z przesłanek zastosowania tej technologii byłoby zachęcanie użytkowników do poprawiania własnej fizyczności. Motywować miałby nas jednak nie tylko wstyd. Firma proponuje, by część funkcji oraz opcji w serwisach czy konkretnych grach była zablokowana do momentu poprawienia własnej kondycji. O ile odblokowywanie metodą „kija i marchewki" dodatkowych poziomów nie rodzi zbytnich kontrowersji, to już możliwość nie wpuszczania otyłych na konkretny czat może budzić spore wątpliwości.

Demonstracja Ricochet

Patent ten wydaje się w naturalny sposób łączyć z używającym czułej na ruch kamery systemem Natal. Podczas tegorocznego E3 firma demonstrowała zdolność tego urządzenia do tworzenia postaci o sylwetce odpowiadającej tej należącej do samego gracza. Pokazano również szereg prostych gier, korzystających z dobrodziejstw tej technologii, jak np. Ricochet, czyli trójwymiarowa wersja klasycznego Breakout, gdzie akcję kontrolujemy dynamicznymi (i najpewniej spalającymi sporo kalorii) ruchami całego ciała.

Firma idzie nawet dalej, proponując, by nie tylko fizyczność znalazła odzwierciedlenie w systemie. Zakres działania można by rozszerzyć o cechy psychologiczne takie jak inteligencja, religia, sympatie polityczne czy też zainteresowania. Wszystko to znalazłoby odzwierciedlenie w wyglądzie naszego avatara. Ponadto, podczas rozmowy przez sieć z inną osobą technologia oceniałaby nasz poziom stresu, by dostarczyć rozmówcy informacji o tym czy mówimy prawdę. Odczyty tętna czy tempa oddychania z kolei zostałyby użyte do odtworzenia naszego stanu emocjonalnego.

„Pani po drugiej stronie łącza chce wiedzieć czy na pewno jest pan kawalerem”​

W założeniach, technologia ta miałaby zniwelować problemy, z jakimi stykają się osoby pragnące dzięki sieci poznać konkretny, interesujący ich typ ludzi. Przykładowo, jeśli umawiamy się na randkę ze zgrabną blondynką/przystojnym brunetem, to żebyśmy nie musieli obawiać się, że na spotkaniu czekać na nas będzie ktoś zupełnie inny. We wniosku patentowym Microsoft podkreśla, że tworzone według uznania użytkowników avatary pozwalają przezwyciężać kompleksy. Dodaje jednak, że nowa technologia umożliwiłaby poznanie przynajmniej części cech danej osoby zanim jeszcze spotkamy ją w „realu”.

Oczywiście, nie wydaje się prawdopodobne, by stosowanie tego systemu było obowiązkowe. Z drugiej jednak strony, jeśli taka opcja będzie dostępna nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której niekorzystający z tych rozwiązań byliby traktowani w sieci ze sporą podejrzliwością.

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    Moja opinia? Przegięcie. Po co to komu? Wystarczy, że google nas już inwigilują, a teraz zacznie też nasza konsola? Ja podziękuję...

4. Milu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    CoOokie jest jedyny plus tego rozwiązania :) Przez Natala 90% Amerykańców straci dostęp do części usług XBL (z wiadomych powodów:)) i M$ tracąc klientów na tamtym rynku może w końcu zainteresuje się wprowadzeniem Xbox Live do Polski :p Mogą zablokować możliwość grania online, efekt będzie natychmiastowy :DD

Xbox 360 - 299$, Natal - 80$. Mina osoby po przeczytaniu komunikatu: "Przykro mi, ale musisz spalić 1000 kcal, aby pograć online" bezcenna :D

5. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    Powalone. Co ich to obchodzi czy jestem gruby jak swinia, czy jestem chudy. Kupuje Xboxa to mam prawo z niego korzystać, a nie jakies jeb** dyskryminacje. Co prawda nie jestem jakimś amerykańcem, ale troszku mięśnia piwnego mam, ale nie narzekam :D

6. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Bez sensu... Kupuje konsole do grania (!!) a nie do POKAZYWANIA siebie... >.< I nie szukam znajomych przez XBL... Randki przez xlive to już poorana sprawa...

7. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    się zobaczy jak to będzie działać ale jak wii fit tzn dobierze ćwiczenia to super :)

8. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    @Milu:
    Co racja to racja, może dzięki temu w końcu będzie porządek :)

9. Kyokushin

Kyokushin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    I bardzo dobrze. Na siłownie/fitness! Marsz!

Ja kupuje natala jak tylko wejdzie, może będzie jakaś przedpremiera.
    Chętnie bym pograł w jakieś sportowe gierki.

10. Milu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Wraz z wprowadzeniem Natala wśród młodzieży całego świata (a zwłaszcza amerykańskiej) wzrośnie ilość zachorowań na anoreksję :p :D M$ straci trochę pieniążków na rozprawy sądowe... :)

11. QurChuck

QurChuck Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    okolice Poznania
    To oficjalna cena? Jakiś miesiąc temu czytałem na stronie CD-Action o tym, jak to m$ wypowiadał się, że Natal ma być kupowany pod wpływem impulsu t.j. niska cena ma spowodować że nie będziesz się zastanawiał "kupić czy nie kupić" i wg informacji od przedstawicieli m$ cena powinna wynosić ~50$

12. Milu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Nie, zmyśliłem ją ;) Wiem, też czytałem o tym w CDA, ale jakoś cyferki wyleciały mi z głowy, więc proszę się nie sugerować :) Poprawiłem kwotę na niższą o 60%

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum