1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wiedźmin 2 na X360 - to pewne

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Maj 30, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63

Wiedźmin 2 pojawi się na konsolach? Wszystko wskazuje na to, że możemy liczyć na wersję na Xboksa 360. Na PS3? Nie wiadomo.

Pozbierajmy najpierw fakty. CD Projekt to deweloper skupiający się jak na razie na PC. Do tej pory podjął jedną próbę przeniesienia Wiedźmina na konsole we współpracy z firmą Wide Screen Games - The Witcher: Rise of the White Wolf, która zakończyła się niepowodzeniem. Jak mówił nam wówczas w wywiadzie Michał Kiciński sytuacja wyglądała tak, że "powstawały kolejne milestoneplany, które szybko się dezaktualizowały z powodu nowych opóźnień. Dodatkowo pojawiały się znaczące ryzyka techniczne." Projekt został zamrożony, ale nie oznaczało to zakończenia przygody z konsolami.

Nowy silnik przygotowywany pod Wiedźmina 2 został zaprojektowany tak, by działać na wszystkich trzech platformach, co jakiś czas gra była testowo uruchamiana, by sprawdzić jak się będzie zachowywać. Dodatkowo w RED powstał mały oddział zajmujący się konsolami, choć jego znaczące zasoby przeznaczono do prac nad wersją na PC. Aż do premiery wersji na PC.

Sygnałów o konsolowej wersji słyszeliśmy co niemiara. Przede wszystkim CDP RED jakoś niechętnie mówi kategorycznie "nie", co w sumie jest zrozumiałe, bo i niby czemu miałby pozbawiać się tej możliwości. Co więcej - co jakiś czas puszczane jest do nas oczko ze strony firmy. A to Michał Kiciński zapowie dwie premiery gier związanych z Wiedźminem w tym roku, z których jedna to wersja na PC, rozmaici analitycy bankowi po rozmowach z CDP informują o premierze gry na 360 i PS3 a sklepy internetowe w swej ofercie zamieszczą konsolową wersję Wiedźmina 2. O kuluarowych plotkach nie wspominając, które jednoznacznie mówią, że wersja na Xboksa 360 powstaje.

Więcej dowodów? Amerykańska organizacja klasyfikująca gry ESRB na swoich stronach oceniła Wiedźmina 2 na Xboksa 360, CD Projekt zapowiada zapowiedzi na E3, o których Tomek Gop w w wywiadzie dla Eurogamera mówi, iż "mogą zainteresować graczy konsolowych". Potrzeba więcej dowodów? Naszym zdaniem nie. No dobrze, możemy też dodać, że całe sterowanie w Wiedźmine 2 już jest przystosowane pod pada i słychać głosy, że czasami lepiej gra się na padzie niż na klawiaturze.

Inną sprawą oczywiście jest, jak ta gra będzie wyglądać na konsolach, bo na jakość oprawy z PC raczej nie mamy co liczyć. Oczywiste jest też, że zarówno kod gry, a przede wszystkim grafika (lokacje) będą wymagały sporych zmian, aby podołać ograniczeniom konsoli.

Kiedy gra będzie wydana. Czy uda się zdążyć do końca tego roku? "Jeżeli przycisną zespół i rzeczywiście będą pracowali na tym ludzie, którzy mają o tym jakieś pojęcie, to może pod koniec roku się ukaże. Nikt z zasadniczego zespołu nie ma doświadczeń konsolowych." - mówi nam jeden ze specjalistów z branży. Chodzi o programistów, więc CDP RED jest zdany na siły zewnętrzne - nowe. Także z zagranicy. Do tego wszystkiego należy dodać fakt, że wydanie gry na konsole, to nie tylko jej "zrobienie" jak w przypadku PC. Tu trzeba przejść też certyfikację Microsoftu, a to potrafi potrwać.

No dobrze, a co z PS3? Sporo wskazuje na to, że wersja PS3 to pieśń przyszłości, o ile w ogóle będzie brana pod uwagę. "PS3 jest programistycznie bardzo wymagający i jak na razie tylko Techland ma ludzi, którzy zmierzyli się z tematem. I ich raczej nie odda." - mówi nam inny twórca gier zapytany o opinię.

Podsumowując - CD Projekt zapowie na E3 wersję Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360, która wstępnie będzie miała się ukazać do końca tego roku. Liczymy, że wersja na PlayStation 3 to przyszły rok.

To oczywiście tylko nasze spekulacje, a nie oficjalne stanowisko CDP. Potraktujcie to jako swego rodzaju zakład. Mylimy się? Być może.

Piotr Gnyp

źródło : Sprawdziliśmy: Będzie konsolowy Wiedźmin 2

2. Lotnik421 Xbox One

3. Sairus1988

Sairus1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wysokie Mazowieckie
    Mam nadzieje że będzie, oby jak najszybciej.

4. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja też chce Wieśka 2 jak najszybciej na konsole, ale ciekawi mnie jedno. Ta gra stawia bardzo na fabułę - jak my na konsolach dostaniemy od razu drugą częśc, to mimo wszystko to już nie będzie to samo. Na pewno będzie coś w stylu komiksu, mówiącym o fabule z jedynki, ale jednak już nie będzie 'tego czegoś'. Chciałbym żeby w jednym pudełku były obie części Wieśka - wtedy byłoby świetnie.

5. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    okrojonaaa?? gadają głupoty!

6. virtualman90

virtualman90 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    BWA Reprezentant
    No super jak na iksa będzie, bo na kompie mi laguje ;/

7. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Chciałbym w tą grę zagrać , bo podobno nawet Barack ją ma...
    Tak ją zachwalają , tak reklamują , że polska , że najlepsza....no nie wypada w nią nie pograć. Chociaż ja od czasu Gothica 2 nie grałem w żadnego RPGa , ale zobaczymy , może rzeczywiście Polak potrafi...

8. snake68

snake68 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rypin
    właśnie, szkoda że to druga część.
    gdy odpaliłem wiecha 2 na kompie to była opcja z sejwami z jedynki.
    ...jednak fajnie będzie poubijać trochę potworków...
    gry pewnie można się spodziewać na przełomie 2011/12

9. Xayan

Xayan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pewne było jeszcze przed wydaniem wersji na PC, potwierdzili to ludzie z cede projekt red.

Cóż, z niecierpliwością czekam na tą grę. Widziałem mnóstwo filmików na YT i z każdym kolejnym nabieram coraz więcej chęci, aby wstąpić do wiedźmińskiego świata (btw. Firefox mi nie podkreślił "wiedźmińskiego" jako błąd ;o).

10. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Owszem ma, nawet dostał edycję kolekcjonerską z uszkodzonym popiersiem:D
    a tak na marginesie, mam nadzieję, że wersja na konsole nie będzie tak skopana jak na kompy. Co za los... najpierw ubiegałam się do sklepu żeby wymienić płytę bo trafił się wadliwy egzemplarz (z resztą nie tylko mi, na forach ludzie narzekali że też były problemy z instalacją)a dziś kolejna niespodzianka- problem z rejestracją konta,
    czytam tu na necie, a cdp red podaje ze launcher jest zepsuty, i nie można sie zarejestrwoać i pobrać dlc (na szczescie dlc jest w patchu).
    Jeszcze jedna kwestia... jak ma wyjść na konsole, toniech chociaż wyjdzie po Polsku.

11. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    nie chce mi się czytac newsa, ale sam tytuł chyba wystarczy by wiedziec ocb :D fajnie, że wiesiek będzie na konsole, tylko zanim stanieje to na PC już wyjdzie Wiesiu 3...

12. Tallkido

Tallkido Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    New York City
    nie musza sie spiszyc bo mam juz w co grac w 2011 :D

13. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ciekawe jak to na klocku będzie śmigać, jak na starszych pc ta gra na low ledwo chodzi :D
    Polecam zainwestować w pc, bo na high świetnie się prezentuje :)

14. Gru

Gru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Normalnie bedzie smigac Crysis 2 Smiga to i wiesmak bedzie

15. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ale porównaj jak będzie śmigać... Crysis 2 na PC w max detalach w Full HD - stałe 45-60 fps, a konsole, low/med detale w HD Ready i 20-30 z dropami do 15-tu... Jest trochę różnicy - nie sądzisz?

16. hashpl

hashpl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    Potwierdzam crysis2 na xboxa tnie jak cholera czuć że brakuje mu mocy

17. NonbankSpace

NonbankSpace Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowa Sól
    Mam nadzieję że im si uda ją zrobić na kloca i żeby jej nie spartolili
    Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać !

18. ziombel

ziombel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kołobrzeg
    Cały czas czekam na potwierdzenie tych spekulacji na E3.

19. grampp

grampp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tak tak tak też chce wkońcu zasmakować Polskiego Wieśka bo jak dotąd nie było mi dane zagrać w żadną z częsci

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum