1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wiedźmin 2 - ponad 4,5 miliona piratów

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Krawol, Listopad 29, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Co najmniej 4,5 miliona nielegalnych kopii Wiedźmina 2 rozeszło się po świecie z pomocą największych sieci torrentów - to wyliczenia Marcina Iwińskiego z CD Projektu.

Obliczył on to na podstawie własnych obserwacji ruchu Wiedźmina 2 na torrentach. W pierwszych sześciu tygodniach stała ilość pobierających Wiedźmina 2 użytkowników wahała się od 20 do 30 tysięcy. Czas na pobranie całej gry to przy umiarkowanie szybkim łączu to kwestia około sześciu godzin. W ciągu sześciu tygodni można by więc pobrać Wiedźmina 2 ok 224 razy. Biorąc pod uwagę, że dziennie użytkowników było ponad 20 tysięcy, to po przemnożeniu obu liczb wyjdzie nam właśnie około 4 i pół miliona.

Dużo? Jeżeli dodać do tego inne sieci (Peer to mail, FTP), oraz fakt, że raz pobrana kopia może trafić na kilka komputerów, to może się okazać, że i 10 milionów to za mała liczba by określić stopień piractwa, ale optymistycznie załóżmy, że "tylko" 5 milionów kopii zostało "skradzionych". Wtedy okaże się, że nie jest tak źle - przy sprzedaży gry na poziomie jednego miliona można się cieszyć, że jednak bardzo duża grupa konsumentów chciała na tę grę wydać swoje pieniądze.

źródło: http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2011/49/wiedzmin-2-ponad-45-miliona-piratow

P.S sami się o to prosili jakby wydali równolegle na konsolę myślę że by zarobili 2 razy tyle niż teraz i byli ohohoho do przodu :) nowy wiedźmin już będzie zobaczycie bo stwierdzam że jak wiedźmin 2 wyjdzie na xboxa będzie od kuta ludziii chętnych.

2. Lotnik421 Xbox One

3. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    Tylko pazerni polacy liczą piratów... liczą straty $$$$$$$

4. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    dokładnie masz rację było na konsole wydać!

do tej pory nie grałem w wiedźmina bo na konsole nie wyszło czekałem czekałem aż sprzedałem :(

5. filmyredcywn

filmyredcywn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wypuścili by od razu na x360 to by było 5 mln. sprzedanych kopii.

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A 10mln wypalonych na Verbatimach. Zrozum że CDRed nie jest takie duże by jednocześnie tworzyć grę na dwie platformy.

7. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Jak dla mnie ta gierka jest warta nawet 2x tyle niż była warta w dniu premiery :) Żal mi by było ją spiracić :p

8. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Oni z góry zakładają że każda ściągnięta kopia = strata 1 klienta który nie kupił gry, a takich ludzi co mogę kupić daną grę a ściągają to góra 20% odsetek. Pozostałe 80% jakby nie ściągnęło też by nie kupiło

9. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Za duże liczby, nawet jak na dzisiejsze standardy wg mnie. A szkoda, bo to w końcu Polska produkcja...

10. w1x0r

w1x0r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale żeby te 80% chociaż uruchomiło grę gdyby nie było piractwa to musiało by ją kupić,nie rozumiem tego argumentu, widzę go wiele razy na usprawiedliwienie piractwa ale to jest jeden ze słabszych.

11. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A możliwe że niektórzy mieli cd-keya bez płyty? Sam tak zrobiłem i mimo to że np. legalnie aktywowałem a zostałem doliczony do oszustów....

12. bgszef!

bgszef! Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    w Miescie
    Rowniez uwazam, ze polskie firmy powinnismy wspierac. Ja zachowalem sie w porzadku - nie kupilem, ale tez nie sciagnalem :)

13. DjKwaku

DjKwaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Piekary
    demo demo demo !!

jezeli jest mozliwosc pobrania dema ale z pelnej wersji gry ( tzn. 100% poprawny kod taki ktory kupie ale okrojony do np 1 H godziny grania czy cos takiego ) to nie widze sensu sciagania pirata jak ktos chce zakupic gre to sprawdzi demo i zakupi

ale jak czesto widac dema dostaje sie z wersji beta czy podobnej ktora jest kilka miesiecy przed premiera ... no sory takie cos mnie nie zacheca do zakupu wiec zassam pirata czy cos i sprawdze czy jest sens wydac kase ....

liczenie 1 gra sciagnieta = minus 1 szt. gry jest poryty .... jak przed zakupem nie mam jak sprawdzic to sciagam z neta i ewentualnie kupie ! przez zakupem auta moge sie nim przejechac itd. przed zakupem domu ogladac sprawdzac papiery itd. ide do sklepu to tez dostaje sprzet do reki sprawdzam i dopiero kupuje ... a gry ? mam walic na slepo ? czy szukac info w gazetach bo komus sie podobalo ? chce przeestowac czy warto wydac kase i tyle !

sam nie mam zbyt duzo ori gier .... ale jezeli widze sens wydania 100-200 zl na gre to jestem w stanie ja kupic ... ale bez dobrego dema to niech sie w du** pocaluja ... kota w worku nie kupuje ( ps. nie wiem czy ta gra miala demo itd, ogolnie mnie nie interesi ale wiekszosc gier ma taki problem, albo brak dema albo demo ktore nie przypomina ogolnej wersji gry )

14. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Jakby nie było piractwa te 80 % by nawet tego Wiedźmina palcem nie ruszyło, mam na stanie 2 konsole Slim nieprzerobiony i Fat przerobiony, mam tylko 2 oryginalne tytuły na slimce które zakupiłem Fife i FNC, na przerobionym Arcade mam z 30 gier których bym nawet nie dotknął jakby nie było możliwości ściągnięcia. Tak samo na PC kupuje tylko to co mnie interesuje w tym roku FMenager i PCManager, resztę gierek pobieram i tak naprawdę nawet nie spędzam nad nimi tygodnia i leci kosz.

15. poncheck

poncheck Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    jakbym grał na pc,kupiłbym sobie wiedźmina, 100zł to raptem 1/3 tego co niestety przepalam w miesiącu :/ na xa jednak nie ma się co spodziewać lepszej sytuacji jak gra klasycznie w naszym pięknym kraju będzie o stówkę droższa...no cóż..może kiedyś ktoś zrozumie że obniżka cen gier,zwłaszcza na konsole była by świetną metodą walki z piractwem,zamiast wymyślać kolejne zabezpieczenia.

16. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    tylko że o takich obniżkach to można pomarzyć lub zakupić gierkę 1.5-2 lata po premierze wtedy cena jest bardzo niska :D

17. piaskun

piaskun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gliwice
    Chciałem kupić gre na PC, ale najpierw "pożyczyłem" ją, aby zobaczyć jak z wymaganiami. Muliło więc ją usunąłem i zaoszczędziłem 200zł, które wydam jak wyjdzie wersja na X360 :)

PS
    Wniosek jest prosty: demo, demo i jeszcze raz demo!
    Jeżeli jakaś firma nie dydaje dema to sama się prosi o "pożyczanie" gry z torrentów ...

18. spid275

spid275 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    super gierka czekam kiedy wyjdzie na xboxa

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum