Wiedźmin 2 Zabójcy Królów - pomoc, porady przy przejściu gry - temat zbiorczy.

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Opisujcie tutaj swoje problemy z przejściem gry, danej misji, pytania dot. rozwoju postaci i tak dalej. Idę wam na rękę i nie tworzę tematu w dziel "Pomoc" bo jak Was znam to co nie którym nie chce się tam klikać...

A jeżeli ktoś chce się podzielić rzeczową opinią odn. gry to zapraszam tutaj: http://xboxforum.pl/gry-12/witcher-2-assassins-kings-opinie-128838/
 

Ibra

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam trochę inne pytanie odnośnie Wiedzmina bo nigdzie nie potrafię znaleźć konkretnej odpowiedzi a chodzi mi o to czy będzie Pełna Polska wersja językowa z Dub.?
Bo na gry online piszą że tak, a wszędzie do ściągnięcia jak na razie wersja Pl ale tylko napisy ;/
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona, The Witcher 2: Assassins of Kings - Enhanced Edition - Microsoft Xbox 360 | GRY-Online.pl
Z góry dziękuję za odpowiedź!
 

h4q555

Użytkownik
Użytkownik
witam mam problem z zrobieniem eliksir mangusta jak mam go przygotować?? z góry dzienki
 

rafcio007

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
tak jest to pełna polska wersja językowa z dubbingiem :) Mam mroczną edycje i mam dubbing polski + napisy polskie ( można wyłączyć)
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja mam trochę inne pytanie odnośnie Wiedzmina bo nigdzie nie potrafię znaleźć konkretnej odpowiedzi a chodzi mi o to czy będzie Pełna Polska wersja językowa z Dub.?
Bo na gry online piszą że tak, a wszędzie do ściągnięcia jak na razie wersja Pl ale tylko napisy ;/
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona, The Witcher 2: Assassins of Kings - Enhanced Edition - Microsoft Xbox 360 | GRY-Online.pl
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Piraty które są w necie, przed premierą mają tylko polskie napisy, gra oryginalna w dniu premiery będzie miała polski dubbing, po czasie zapewne i polski dubbing trafi do neta. Zachęcam jednak do kupna oryginału.


witam mam problem z zrobieniem eliksir mangusta jak mam go przygotować?? z góry dzienki
Potrzebujesz cieniokostu, jak w grze mówiono, rzadka roślina rosnąca na skałach w jaskini (czy coś w ten deseń) musisz się udać do ściśle określonej jaskini po ten cieniokost, będzie on na samym końcu jaskini, także nie martw się gdy wejdziesz do jaskini a tam zamiast roślin będzie horda nekkerów. Co do dokładnej lokalizacji jaskini, albo poszukaj na mapie w grze (zaznacz quest z eliksirem jako ten za którym podążasz, no, tak żeby pod mini-mapą była nazwa tego questa), albo poczytaj poradnik dołączony do edycji rozszerzonej w formie książeczki, albo popatrz na youtube.
 

dionizos

Użytkownik
Użytkownik
Jest już dubbing PL do wiedźmina, zajmuje on około 1,3 gb. Nie mogę poświadczyć czy działa gdyż sam dopiero zasysam, powinien działać z wersją SWAG.
 

Fuks

Użytkownik
Użytkownik
Jest już dubbing PL do wiedźmina, zajmuje on około 1,3 gb. Nie mogę poświadczyć czy działa gdyż sam dopiero zasysam, powinien działać z wersją SWAG.
Dubbing PL jest dostępny jedynie dla użytkowników z JTAG i RGH, chyba że masz którąś z tych przeróbek to zagrasz ludzie pisali, że działa na normalną wersję trzeba czekać aż ktoś zakupi i pośle w net.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
albo ja jestem jakis ulomny :) albo ta gra najbardziej ****....ny system walki ever. 10 prob przejscia pierwszej misji (tej z ballista na zamku), poziom normalny = 10 zgonow. skacze jak chce czary rzuca za siebie, mieczem wali jak cepem, rozklad przyciskow z du...py wziety, po prostu gra baaaardzo meczy w porównaniu do takiego kingdoms of amalur to straszna bieda. chyba niestety nie zaprzyjaznie sie z wiedzminem...:(
 

Bazagazeal

Użytkownik
Użytkownik
Mam dokładnie tak samo jak ~krisr77, grałem w ta misję na poziomie mrocznym i się nie da tego przejść. System sterowania jest ciężki przynajmniej dla mnie był na początku, a wiem, że na pewno będzie coraz ciężej. Czarami trzeba umieć ********** wycelować, bo albo w bok, albo za siebie. Mam nadzieję, że jakoś się przyzwyczaję i będzie ok.
 

BadBoyPL

Użytkownik
Użytkownik
Wiecie może, gdzie znajdę przepis eliksiru "Krakwa"? Podobno gdzieś w obozie, ale dokładniej nie wiem gdzie. Z góry dzięki za pomoc
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mam dokładnie tak samo jak ~krisr77, grałem w ta misję na poziomie mrocznym i się nie da tego przejść. System sterowania jest ciężki przynajmniej dla mnie był na początku, a wiem, że na pewno będzie coraz ciężej. Czarami trzeba umieć ********** wycelować, bo albo w bok, albo za siebie. Mam nadzieję, że jakoś się przyzwyczaję i będzie ok.
albo ja jestem jakis ulomny :) albo ta gra najbardziej ****....ny system walki ever. 10 prob przejscia pierwszej misji (tej z ballista na zamku), poziom normalny = 10 zgonow. skacze jak chce czary rzuca za siebie, mieczem wali jak cepem, rozklad przyciskow z du...py wziety, po prostu gra baaaardzo meczy w porównaniu do takiego kingdoms of amalur to straszna bieda. chyba niestety nie zaprzyjaznie sie z wiedzminem...:(
Przeniosłem wasze posty tutaj, ponieważ nie były one opiniami, a mogę co nie co powiedzieć o systemie walki. Jest szybki, dynamiczny, wynagradza za odpowiednio wykonane sekwencje, ogółem satysfakcjonujący, na początku też cholernie długo się męczyłem z prologiem, zero ogaru, same śmierci, ale wy macie lepiej, macie tutorial, nie wiem czy go ominęliście czy nie, ale po waszych postach wnioskuję, że tak, jak widać to był błąd, może tam czekały na was pomocne wskazówki? Moje porady tyczą się bardziej zaawansowanego fragmentu gry a mianowicie, w talentach najlepiej inwestować w znaki/magię dobrze rozdane talenty robią z Geralta nieśmiertelnego koksa, a walka to dla niego mały pikuś, kończy ją tak samo szybko jak ją zaczyna. Wymaksować Queen i mamy nieśmiertelność, wymaksować Aard lub Igini i mamy mega damage (no w przypadku Aarda to raczej atak taktyczny) Aard jest o tyle dobry, że może wyrzucać postacie które stoją na krawędziach i automatycznie je zabić (po prostu ktoś stoi na krawędzi klifu, aard i bach, poleciał w morze) a także potrafi ogłuszyć, wtedy podbiegamy, jeden ciach i odpala się animacja kończąca, a Igini? Czar ofensywny, zadaje damage, ale wymaksowany (tak samo jak Aard) leci na sporą odległość i trafia w 3 cele powodując obszarowe obrażenia. Trzeba też nauczyć się taktycznego użycia znaków, aktywując Queen odcinamy sobie drogę do wielokrotnego użycia innych znaków w trakcie jednej walki, bo przy załączonym Queen nie regeneruje nam się wigor, także albo na początku walki zakładamy Queen, rzucamy znaki ofensywne i sieczemy mieczem, albo rzucamy Queen, znaki ofensywne, dajemy się skaleczyć by Queen zszedł, robimy uniki, czekamy na regenerację wigoru i dalej lecimy z Aardem lub Igni. Przeszedłem Wiedźmina trzy razy, w tym raz na mrocznym, talenty dałem w znaki co zaowocowało bardzo łatwą i przyjemną rozgrywką, bo jak wspominałem, talenty związane z magią/znakami czynią Wiedźmina niepokonanym. ~krisr77 jeżeli Wiedźmin 2 jest dla Ciebie za trudny do ogarnięcia to nawet nie masz co myśleć o Dark Souls, jeżeli zrezygnowałbyś z W2 przez to, że nie potrafisz ogarnąć tego systemu walki to wstyd i hańba. Dla mnie walka jest świetna, dynamiczna, efektowna, animacje są świetne, trochę taktyki jest, wiem, że są zagorzali fani Wiedźmina czy w ogóle rpgów którzy narzekają w W2 na system walki, mówiąc że jest zbyt prosty (ha!) bo wystarczy maszować przyciski, mieszając szybki cios z mocniejszym.
 

1904

Użytkownik
Użytkownik
Wiecie może, gdzie znajdę przepis eliksiru "Krakwa"? Podobno gdzieś w obozie, ale dokładniej nie wiem gdzie. Z góry dzięki za pomoc
sprzedaje koleś przy wejściu do namiotu (tego wskazanego w misji)
 

tysonic

Użytkownik
Użytkownik
albo ja jestem jakis ulomny :) albo ta gra najbardziej ****....ny system walki ever. 10 prob przejscia pierwszej misji (tej z ballista na zamku), poziom normalny = 10 zgonow. skacze jak chce czary rzuca za siebie, mieczem wali jak cepem, rozklad przyciskow z du...py wziety, po prostu gra baaaardzo meczy w porównaniu do takiego kingdoms of amalur to straszna bieda. chyba niestety nie zaprzyjaznie sie z wiedzminem...:(
Raczej to pierwsze (nie bierz tego do siebie heh). System walki jest bardzo dobry a Ty zwyczajnie chyba odzwyczaiłeś się od kombinowania w grach (takie czasy że nie ma potrzeby). Jak nie trafiasz to możesz użyć lewej gałki (po lewej stronie pada taki grzybek jest - nim możesz sterować na różne strony lololol hihihoho). A tak poważnie to lewy trigger trzymaj, wtedy się lokuje. Wali jak cepem? No po to masz cios lekki a szybki oraz mocny i wolny żeby kleić komba (wyczujesz timing kiedy wciskać to będziesz walił po 10 ciosow kombo). Poziom trudny - pierwsza próba - no problem. Podbijasz do pierwszych 3 typów - quen - spam - 3 kolesi dead. Lecisz w prawo i jak tam chcesz (quen i nic Ci nie zrobią albo ard i finiszery) po czym 3 kolejnych typa leży. Lecisz po schodach i zabijasz najpierw 2 kuszników, po czym pozostałych dwóch (jak nie dajesz rady to quen i jest aż za prosto). Lecisz do balisty - najpierw 2 kuszników - potem rycerz bez tarczy (blok/ard/turlanie) a na koniec tego z tarczą (ard i jak przykucnie to spam). Finisz.

Opcja druga: nie kombinujesz i giniesz heh.

Tak dobrego systemu walki to ja dawno nie widziałem - potem dojdzie parowanie ciosów itp i to już w ogóle miód i orzeszki. Tu się nie da ciągle mashować przycisków i przechodzić dalej - tu się kombinuje (nareszcie gra w którą się gra a nie przechodzi jedną ręką, w drugiej trzymając kanapkę...).
 

h0r0s

Użytkownik
Użytkownik
(...)jeżeli Wiedźmin 2 jest dla Ciebie za trudny do ogarnięcia to nawet nie masz co myśleć o Dark Souls(...).
No wlasnie, jak system walki na padzie ma sie do tego z Dark/Demon Souls. Jak tam czlowiek dobrze ogarnia, to latwo sie przesiasc? "Lokowanie" na przeciwniku dziala podobnie?
 

scorpion22

Banned
zacznijmy od tego że KAŻDA walka wymaga odpowiedniego przygotowania - eliksiry,oleje,petardy,pułapki,sztylety itp itd tak jak w książkach :)
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
zacznijmy od tego że KAŻDA walka wymaga odpowiedniego przygotowania - eliksiry,oleje,petardy,pułapki,sztylety itp itd tak jak w książkach :)
Tak by powiedział pracownik CDPRed, fakt, może i w teorii tak jest, ale nie w praktyce, ja sztyletów nigdy nie używałem, eliksiry i oleje, no okej, zawsze przed wyjściem z miasta używałem i tego i tego, pułapki? Czasem jakieś się zrobiło ale w ferworze walki ani myślałem o kładzeniu pułapek, jak już to znak Yrden, petardy? W sumie są dosyć mocne więc starałem się ich używać, jeżeli miałem ich sporo w plecaku to czysty spam i po przeciwnikach :) Ale oczywiście, jak ktoś jest fanem Wiedźmina i książek o nim to może dla przyklimacenia się odpowiednio przygotowywać, w praktyce, starczą dwa miecze i znaki :p
 

Bazagazeal

Użytkownik
Użytkownik
ale wy macie lepiej, macie tutorial, nie wiem czy go ominęliście czy nie, ale po waszych postach wnioskuję, że tak, jak widać to był błąd, może tam czekały na was pomocne wskazówki?
Grałem w tutorial, na końcu przy arenie, jak mi nowi przeciwnicy co chwile wchodzili to totalny nieogar.
Ale teraz już jestem pod końcem aktu I i sterowanie jest nawet ok. :)
 

tysonic

Użytkownik
Użytkownik
^^^ Ale i tak porównaj to sobie do innych gier to wychodzi że W2 jest arcytrudna. Przy poziomie trudności dzisiejszych gier dużo nie trzeba...
 

scorpion22

Banned
ja tam się przygotowywałem przed walką bo na samych mieczach i znakach daleko się nie zajdzie ;D Ale style walki z W1 mogli zostawić
 

gagami

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie wracam z MM i muszę przyznać że chłopaki się postarali. Posiadam już Wieśka na PC w podstawowej wersji z medalionem i byłem zachwycony gdy otworzyłem pudło w dzień premiery, dziś było tak samo. Może nie jest tak napakowane bajerami jak to z pc, ale za cenę 99zł i tak jest bajerancko ;]
 

Do góry Bottom