Wiedźmin 3: Dziki Gon

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

h4smkyPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Powiem tak, zagrałem u koleżki, graficznie...hm różnie z tym jest, optymalizacja kuleje, spadają fps'y, cut sceny doczytywane i freez ekranu na ułamek sekudfy, model walki jak najbardziej na TAK. Jeśli będą tak wydawać gry na X1 to chyba będzie trzeba zainwestować w porządny komp. bo to co jest to żenada. PC teraz Wiesiek - kurna czy nie można zrobić dobrego portu z PC. Panowie weźcie przykład z FM5 czy FH2 - Można mieć stałe FPS i ładnie wyglądać - można
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zacząłem wczoraj wieczorem, ale nie było dźwięków dialogu. Dziś rano problem zniknął, pograłem chwilę, ale tnie jak cholera. Wygląda na to, że XOne najzwyczajniej w świecie nie uciągnąłe tej gry. Może później będzie lepiej, ale żeby tak cięło filmiki, cut scenki i gameplay to jeszcze nie było.
 

h4smkyPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co wy gadacie - mam xo i gra lekko zacieła się na animacji początkowej w jednym miejscu a potem ani jednego zacięcia jak do tej pory
Piszę to co stwierdziłem po 2 godzinach grania. Były(są) dropy FPS, rwanie cut-scenek. Stwierdzamy tylko fakt. Jeśli kupuje się sprzęt do grania "next gen'a" to liczy się na komfortową, płynną grę a nie na spadki fps'ów (fakt nie ma co wymagać po sprzęcie za 1k5 czy 1k8 (PS4). Przecież widać to gołym okiem, że fps'y skaczą. Redzi się nie popisali. Widziałeś co się dzieje z wersją PC, włączysz Hairworks i masz drop na GTX980 o 20fps i to ma być optymalizacja gry, śmiech na sali. Czemu GTA V, gdzie jest bardziej rozbudowany świat, może mieć stały FPS na PeCecie, na X1 nie wiem bo nie mam, ale z tego co czytałem jest OK. Czemu inne gry które są na rynku i maja lepszą grafikę mogą być dobrze zoptymalizowane i zapitalają że aż miło, a ten "wyrób" ma z tym problem. Jednym słowem żenada roku, pod względem optymalizacji. I podniecanie się i te wszystkie ohy ahy naszych, czy zagranicznych pism jest o kant d.... potłuc. Nie na darmo Redzi robili "iwenty" i zapraszali na testy...resztę dopiszcie sobie sami
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Polecam ja gralem w jedynke, dwójkę 15min. Przy trójce juz kilka godzin
 

sirthc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja polecam z czystym sumieniem:) ograłem 1 i 2:). Wieśka 3 ratuje mega klimat:) Dajcie spokój już z tą grafiką itp. :)
 

KAF4R84

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Piszę to co stwierdziłem po 2 godzinach grania. Były(są) dropy FPS, rwanie cut-scenek. Stwierdzamy tylko fakt. Jeśli kupuje się sprzęt do grania "next gen'a" to liczy się na komfortową, płynną grę a nie na spadki fps'ów (fakt nie ma co wymagać po sprzęcie za 1k5 czy 1k8 (PS4). Przecież widać to gołym okiem, że fps'y skaczą. Redzi się nie popisali. Widziałeś co się dzieje z wersją PC, włączysz Hairworks i masz drop na GTX980 o 20fps i to ma być optymalizacja gry, śmiech na sali. Czemu GTA V, gdzie jest bardziej rozbudowany świat, może mieć stały FPS na PeCecie, na X1 nie wiem bo nie mam, ale z tego co czytałem jest OK. Czemu inne gry które są na rynku i maja lepszą grafikę mogą być dobrze zoptymalizowane i zapitalają że aż miło, a ten "wyrób" ma z tym problem. Jednym słowem żenada roku, pod względem optymalizacji. I podniecanie się i te wszystkie ohy ahy naszych, czy zagranicznych pism jest o kant d.... potłuc. Nie na darmo Redzi robili "iwenty" i zapraszali na testy...resztę dopiszcie sobie sami

W GTA5 większy świat niż w Wiedźminie 3 ?! Wolne żarty kolego. Grałem sporo w GTA5 i pograłem 21 godzin w W3. Zagrałeś w W3 dłużej niż 15 minut ? Nie sądzę, bo inaczej nie wypisywałbyś takich bzdur.
Kolejny przedstawiciel malkontentów - wszystko jest do dupy, wszystko jest be.
To weź posadź tyłek i zrób idealną grę. Z reguły ci, co nic nie potrafią, najgłośniej krytykują.

Wracając do opinii. Mam wersję XO. Owszem zdarzają się spadki fps-ów, lekkie przycięcia przy cutscenkach.
Ale w porównaniu z tym, co się działo na początku przy AC: Unity to pikuś.

Gram od wczoraj i nie miałem absolutnie żadnych problemów z dźwiękami przy dialogach czy z zacinaniem się gry czy wręcz zawieszaniem się konsoli. Może te wasze problemy to nie wina samej gry a czegoś innego ?

A generalnie to i tak nie ma to żadnego znaczenia. Bo gra wgniata i wciąga.
Rozmach, różnorodność, wielowątkowość, nawiązania do poprzednich części, bajeczne krajobrazy, genialna muzyka, dźwięki natury niepokojąco realistyczne... to wszystko wystarcza, aby grę postawić na podium wśród wszystkich, jakie ogrywałem na XO i PC.

Najbardziej cieszy to, że przede mną setki godzin epickiej rozrywki... Byle do weekendu/urlopu :)
 
Ostatnia edycja:

MatGlo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Gra wymiata i wciąga. Jest wypasik :) warto było czekać i kupić. Wie ktoś może co można włożyć do wolnego gniazda w części ubioru i jak ubrać zbroje dla konia z darmowego dlc?
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Pograłem już trochę i muszę powiedzieć za gra jest świetna, to jest to na co liczyłem, wielki rozbudowany świat, masa możliwości, misje główne, poboczne wyzwania, i inne. a wszystko to w bardzo ładnej oprawie graficznej, świetnej fabule i klimacie. Choć gra ma kilka małych błędów to nie uwłaszcza to krasie całego produktu.
Moja ocena to 9.9 na 10
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Piszę to co stwierdziłem po 2 godzinach grania. Były(są) dropy FPS, rwanie cut-scenek. Stwierdzamy tylko fakt. Jeśli kupuje się sprzęt do grania "next gen'a" to liczy się na komfortową, płynną grę a nie na spadki fps'ów (fakt nie ma co wymagać po sprzęcie za 1k5 czy 1k8 (PS4). Przecież widać to gołym okiem, że fps'y skaczą. Redzi się nie popisali. Widziałeś co się dzieje z wersją PC, włączysz Hairworks i masz drop na GTX980 o 20fps i to ma być optymalizacja gry, śmiech na sali. Czemu GTA V, gdzie jest bardziej rozbudowany świat, może mieć stały FPS na PeCecie, na X1 nie wiem bo nie mam, ale z tego co czytałem jest OK. Czemu inne gry które są na rynku i maja lepszą grafikę mogą być dobrze zoptymalizowane i zapitalają że aż miło, a ten "wyrób" ma z tym problem. Jednym słowem żenada roku, pod względem optymalizacji. I podniecanie się i te wszystkie ohy ahy naszych, czy zagranicznych pism jest o kant d.... potłuc. Nie na darmo Redzi robili "iwenty" i zapraszali na testy...resztę dopiszcie sobie sami
gram u siebie juz od 8 godzin a nie "u kolezki" i nie mam zadnych problemow, raz przyciela mi sie jedna scenka i raz cos loading byl dosc dlugi, innych problemow nie ma, gra w miare trzyma FPS, i nikt nie mowil ze z wlaczonym hairworksem bedzie dzialac na GTX 980, pisali ludzie ze do tego potrzeba 2 takich kart... zagraj moze najpierw troche dluzej, i moze u siebie i dopiero sie zacznij wypowiadac, a juz porownania do GTA i tych Twoich teorii nie skomentuje wogole, nie wiem czy kolega chce zablysnac bo po ilosci postow widze ze jakas nowa twarz u nas

zeby nie robic zamieszania, gra bardzo dobra, wciagnela mnie na maksa, zadnych problemow z dzwiekiem, grafika, rozgrywka itd nie mam, gra dziala bardzo fajnie jak na taki swiat oczywiscie po zainstalowaniu patcha, nie testowalem gry bez niego, ciekawe zadania, przyjemny model walki oraz masa roznych rzeczy do zrobienia, z niecierpliwoscia czekam na dalsze wydarzenia w tej grze poniewaz historia zapowiada sie na ciekawsza niz w czesci 2
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Powiem tak, zagrałem u koleżki, graficznie...hm różnie z tym jest, optymalizacja kuleje, spadają fps'y, cut sceny doczytywane i freez ekranu na ułamek sekudfy, model walki jak najbardziej na TAK. Jeśli będą tak wydawać gry na X1 to chyba będzie trzeba zainwestować w porządny komp. bo to co jest to żenada. PC teraz Wiesiek - kurna czy nie można zrobić dobrego portu z PC. Panowie weźcie przykład z FM5 czy FH2 - Można mieć stałe FPS i ładnie wyglądać - można
Co ty porównujesz gry w których generacja otoczenia ogranicza się do statycznych obiektów w ograniczonym obszarze (FH2/FM5). Wiedźmin 3 to cały żyjący świat. Cała roślinność się "rusza" w zależności od siły i kierunku wiatru, pogoda jest generowana dynamicznie. Przyjrzałeś się może modelom postaci? Pograłeś może pod kątem fabularnym? Jeżeli patrzeć na tą grę przez pryzmat grafiki to zawsze się można do czegoś przyczepić. W końcu nie od wczoraj wiadomo, że konsole nowej generacji są słabe pod względem konfiguracji sprzętowej, ale nie po to się przecież kupuje konsolę. Chcesz zaje***tą grafikę w 50fpsach? Kup blaszaka za 5k, a nie konsolę do gier za niecałe 2k.

Piszę to co stwierdziłem po 2 godzinach grania. Były(są) dropy FPS, rwanie cut-scenek. Stwierdzamy tylko fakt. Jeśli kupuje się sprzęt do grania "next gen'a" to liczy się na komfortową, płynną grę a nie na spadki fps'ów (fakt nie ma co wymagać po sprzęcie za 1k5 czy 1k8 (PS4). Przecież widać to gołym okiem, że fps'y skaczą. Redzi się nie popisali. Widziałeś co się dzieje z wersją PC, włączysz Hairworks i masz drop na GTX980 o 20fps i to ma być optymalizacja gry, śmiech na sali. Czemu GTA V, gdzie jest bardziej rozbudowany świat, może mieć stały FPS na PeCecie, na X1 nie wiem bo nie mam, ale z tego co czytałem jest OK. Czemu inne gry które są na rynku i maja lepszą grafikę mogą być dobrze zoptymalizowane i zapitalają że aż miło, a ten "wyrób" ma z tym problem. Jednym słowem żenada roku, pod względem optymalizacji. I podniecanie się i te wszystkie ohy ahy naszych, czy zagranicznych pism jest o kant d.... potłuc. Nie na darmo Redzi robili "iwenty" i zapraszali na testy...resztę dopiszcie sobie sami
Nie masz X1 i się wypowiadasz? Na X1 spadki fps też są, ale nie są mocno uciążliwe, co nie zmienia faktu, że dobrze by było żeby kolejny patch to poprawił. Natomiast jeżeli tak jak kolega Rob1n_PL odczuwasz ogromny żal do CDP o jakość wizualną gry na PC to polecam lekturę poniższego posta :

Graficzne porównanie Wiedźmin 3: Dziki Gon - PS4 vs PC na ustawieniach Ultra
 

Gejmytrowy

Świeżak
Świeżak
Na x1 jest spadek FPS i to czuć pytałem się kolegi czy na ps4 ma spadki fps też mówił że czuć spadki czasem mu zacina ale to tylko jest sekunda i później jest okey. Grafika jest naprawdę super realistyczna i wyszła im naprawdę fantastycznie. Grałem może w sumie w to 5 godzin ale naprawde chce sie grać.
 

las3rr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
#up: przyznaje, świeci się ostro, czcionka też mała, ale ogólnie nawet w ekwipunku, jak się czyta listy czy dzinniki, aż musze podsunąć się bo nie daje rady rozczytać

btw. co do spadków, nawet na nie nie zwracam uwagi, bardziej powinniście się czepiać tego że po zginięciu czego się dużo czasu, wręcz za dużo, a to że gra się przytnie na chwilkę - przestańcie...
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
1. Xbox'a One posiadam i nie tylko X'a i mam prawo się wypowiadać w tej czy innej materii. Obowiązuje wolność słowa i wypowiedzi. Dobrze napisałeś "że dobrze by było żeby kolejny patch do naprawił" jeśli takowy się ukaże. Nie odczuwam jakiegoś żalu do CDP o wersje na PC, ale jeśli się robi jakąś grę to przynajmniej pasowałoby ją z lekka jeszce lepiej zoptymalizować.
Z treści poprzednich wypowiedzi nie wynikało jasno czy masz XBOX ONE, a z jednej można by domniemywać właśnie, że nie masz. Konkretniej z tej :

Widziałeś co się dzieje z wersją PC, włączysz Hairworks i masz drop na GTX980 o 20fps i to ma być optymalizacja gry, śmiech na sali. Czemu GTA V, gdzie jest bardziej rozbudowany świat, może mieć stały FPS na PeCecie, na X1 nie wiem bo nie mam, ale z tego co czytałem jest OK.
Można to interpretować dwojako. Nie masz X1, albo nie masz GTA V na X1. Dodatkowo wypowiadałeś się o wersji PC, co dalej mogło świadczyć o posiadaniu PC zamiast XBOX ONE. Z powyższych przesłanek przyjąłem, że nie masz X1 i w moim mniemaniu nie powinieneś się wypowiadać o platformie której fizycznie nie masz i nie jesteś w stanie osobiście przetestować. Jeżeli się pomyliłem, to przepraszam i zwracam szacunek.

Nie wiem dlaczego patch miałby się nie ukazać. CDP już zapowiedziało, że nad kolejnym patchem pracują. Dodatkowo gra będzie wspierana zapewne tak długo jak DLC więc do I-II kwartału 2016r, kiedy to ma wyjść drugi wielki dodatek.

Moim zdaniem przy grze o takim rozmachu, wielkości świata, rozbudowaniu podłoża fabularnego i mnogości mechanik (walka/crafting/explore i wiele innych) drobne spadki na framerate (bo takowe zauważyłem na wersji XBOX) są czymś, co można przeboleć.
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A Ja żadnych spadków FPS czy też braku płynności animacji nie mam. Gra działa lepiej niż elegancko. Na początku jedynie były lekkie skoki ze względu na to, że gra jeszcze się instalowała. Grałem pół dnia dzisiaj i jestem mega zadowolony.
 

pancer

Świeżak
Świeżak
Przy mniejszych ekranach czcionka rzeczywiście może sprawiać kłopoty, jak ktoś ma ekran poniżej 40 to zaczynają się problemy, ale napisali na TT, że już pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Ja akurat nie miałem zbyt wielu problemów jak do tej pory, ale mam rozegrane zaledwie 12 godzin ;)
 

sebo82

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Spadki da radę przeżyć mi np.ikonki z ekwipunku szaleją robią się takie zakratkowane i jazda konno jest dla mnie maskarą koń potrafi się przykleić do drzewa i koniec jazdy :) menu to z lornetką czytam ale gra mnie porwała mam już 20h i nadal biegam jak oszalały ciągle nowe misje fajnie zbudowane nie na zasadzie idź i przynieś :)
 

maciejka1814

Świeżak
Świeżak
Ja jeszcze nie kupiłem. Zastanawiam się ciągle, czy warto. Napiszcie coś więcej o samej grze, jaka jest i czy nie rozczarowuje, a nie ciągle tylko o małych cyferkach. Mam duży telewizor więc raczej nie będę miał z tym problemów. Dajcie znać jak się gra w tą 3 część wiedźmina, bo zapowiedzi były super.
 

maluutki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak dla mnie to ta grafika nie jest jakos tak powalajaca jak szumnie zapowiadali...taki Wiesiek 2 w ultra:) ale o grafike nie chodzi bo wszyscy mamy xo a ona jest gorsza niz na ps4:) przyciecia mialem i to zauwazalne zwłaszcza na pierwszej scenie...
Ogolnie z bledow do tej pory mialem znikajace drzewo, i pasek z zyciem zapodzial sie na chwile:/ ale nie przeszkodzilo mi to bo akurat bo walki nie bylo:) jestem dopiero na poczatku i zdarzylo mi sie dojechac do miejsca "gdzie diabel mowi dobranoc" czy jakos tak...co mnie zirytowalo, bo swiat mial byc otwarty (jak w skyrim) z tego co wiem.
Ogolnie jak na razie z gry jestem zadowolony i polecam! :)
 

mbabull

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oj ludzie, śmiać mi się już chce z tych narzekań na grafikę. Nie chodzi o to, żeby Geraltowi oglądać włosy w nosie. Sprowadzanie tej gry tylko do kwestii grafiki jest porażką. Ja tam np. gram na TV obsługującym 720p i nie narzekam, dla mnie i tak wygląda pięknie, a najważniejszy i tak jest klimat i fabuła (przede wszystkim wątki poboczne).
Co do cięcia, konsolę mam dopiero od paru dni, więc nie mam za bardzo porówania, ale według mnie jest OK. Na początku parę razy przycięło na filmikach, ale mam wrażenie, że poprawiło się to po pierwszym patchu. Jedyne, co troszeczkę irytuje, to długi czas ładowania zapisu gry już po opuszczeniu prologu (bo w Białym Sadzie trwało to krótko). Ale i to da się przeżyć, były czasy, kiedy czekało się dłużej, a za to już w trakcie gry nie mamy doczytywania wnętrz budynków itd. Czekałem na tę grę i oczekiwania miałem ogromne. Bałem się, czy nie będę zawiedziony, ale na szczęście jest świetnie.
Gra wymiata i wciąga. Jest wypasik :) warto było czekać i kupić. Wie ktoś może co można włożyć do wolnego gniazda w części ubioru i jak ubrać zbroje dla konia z darmowego dlc?
Jeśli jesteś na samym początku gry, to pewnie nie masz jeszcze kuszy/petard/może jakiś eliksirów?
A czy ktoś się orientuje kiedy DLC ? ma być ich 16 a czy będzie rozszerzenie wątku fabularnego?, bo ja dziś nie chwaląc się ukończyłem główny wątek fabularny.
Zakładając, że piszesz prawdę, powiedz mi, bo jestem ciekawy, jaki jest sens w tak szybkim przechodzeniu gry, której silną stroną jest właśnie to, co poza wątkiem głównym (choć i główny na razie rozwija się ciekawie).
 

Do góry Bottom