1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wiemy już dla czego gry na konsole są tak drogie

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Zdzich981, Styczeń 24, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Zdzich981

Zdzich981 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wirtualna rozrywka to wielomilionowy biznes, a największe hity z głównego nurtu do najtańszych nie należą. Kto dostaje jaką część z pieniędzy, które płacimy za grę w sklepie?

Poniższe wyliczenia zostały przygotowane przez dziennikarzy Eurogamera na podstawie wiadomości z brytyjskiego rynku. Sporo jest tu szacunków i niedomówień, bo handlowcy niechętnie dzielą się informacjami dotyczącymi pieniędzmi, ale rozkład prezentuje się tak:

Zakładając, że zapłaciliśmy za nową grę w sklepie 39,99 funtów...

* 12 funtów - wędruje do wydawcy
    * 10,50 funta - wędruje do sklepu
    * 8 funtów - do właściciela platformy (Microsoft, Sony, Nintendo)
    * 7 funtów - podatek VAT
    * 1,75 funta - marketing
    * 0,65 funta - dystrybucja

Gdzie w tym zysk twórcy? Tu już wszystko zależy od umowy z wydawcą, a ta zazwyczaj jest tajna. Według Eurogamera, do kieszeni autorów wędruje około 3 funtów.

Na przytoczonym przykładzie stanowi to mniej niż 10 proc. pudełkowej ceny gry.

[via Eurogamer]

Konrad Hildebrand

Do kogo wędrują nasze pieniądze gdy kupujemy grę?

jak widać cześć pieniędzy zgarnia wydawca konsol w tym Microsoft a drugą połowę sklep.
    To co zostanie to idzie do wydawcy gry.

2. Lotnik421 Xbox One

3. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    to chyba dla tych co się dopiero urodzili albo weszli w świat konsol, przecież to od dawna wiadomo + patcher nawet to tłumaczył na gametrailers, nic nowego ;p

4. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Hmmm... No, to ładnie. Te liczby może wrażenia nie robią, ale ile zarobią nawet na takiej Polsce, przykładowo Black Ops czy inny hit :)

5. Zdzich981

Zdzich981 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    to chyba dla tych co się dopiero urodzili albo weszli w świat konsol, przecież to od dawna wiadomo + patcher nawet to tłumaczył na gametrailers, nic nowego ;p

jakoś nic mi nie było wiadomo na ten temat wcześniej przed tem były tylko domysły graczy.

Hmmm... No, to ładnie. Te liczby może wrażenia nie robią, ale ile zarobią nawet na takiej Polsce, przykładowo Black Ops czy inny hit
    zgadza się .Lepiej kupić tą grę na pc niż na xboxa ;] ewentualnie z piracić chodz nikogo do piractwa nie namawiam ....

6. Jaa

Jaa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    skoro sklepy zyskują na sprzedaży aż tyle to niech najlepiej one obniża cenę

7. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    każdy chce sobie wypchac kieszenie, a później panika bo ps3 złamali i ludzie na piratach będą jechac zamiast kupowac gry

8. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    wedlug mnie sprzedaz nie jest zalezna od piractwa . jak ktos chce to kupi albo go stac a ja nie to i tak nie kupi ceny za gry 250zl sa dosyc wygorowane jak na pc sa do 100zl:)pozdr

9. xman

xman Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    bogaty kupi biedny przerobi takie są realia w polsce, jak ktos ma do wyboru przeżyć miesiąc i zapłacic rachunki lub kupic gre za 200zl zgadnijcie co wybierze ;)

10. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    raczej uczciwy kupi, nieuczciwy przerobi

11. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Mnih, a oczekujesz, że biedni ludzie będą grali uczciwie? ;P Tylko najsilniejszy przetrwa .

12. xman

xman Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    uczciwy wg kogo? panstwa ktore nas okrada? przynajmniej ludzie mają szanse się zrewanzowac

13. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    uczciwy wg twórców gier :) jeśli stac Cie na xboxa to stac cię na gry, za 40 zł już można dobre gierki poobczajac, nie pójdziesz na 2 imprezy i uzbierane

14. Asariah

Asariah Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Ok spoko, ale dlaczego w takim razie gry na PC są najczęściej o połowę tańsze? Dzisiaj byłam w Empiku i Mafia 2 na PS3/XBOX kosztuje 220 zł, zaś na PC 179 zł. Batman Arkham Asylum na PC kosztuje około 50 zł, a na konsole 99 zł. No i gdzie tu logika?

Ja nie zarabiam kroci, ale wolę mieć mniej gier, ale oryginalnych niż pełno piratów.

15. czesiofan

czesiofan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Nie kupujcie w Empiku to najdroższy sklep ever, już bez tego gry są drogie.

16. xman

xman Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    to jest słabe wytłumaczenie jeśli stac Cię na xboxa... jednorazowy wydatek 600zl to nie to samo co kupywac gre w dniu premiery za 220, owszem mozna ta gre kupic rok pozniej za 50zl ale... rok pozniej ;)

17. Rzepa

Rzepa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siedlisko Bezprawia
    kupowanie oryginalnych gier nie czyni człowieka prawilnym .
    jednego jara kupienie gry za 200 zł i przejścia jej całej, a jednego pobrania gry za darmo i kupienia płyty za 4 zł plus 30 minut nagrywania i cieszenia się grą, równie dobrze pirat przechodzi całą grę jak ten co ma oryginał .
    po co gadać że ktoś jest oszustem itp bo przerobił ? jeżeli gra kosztuje 200 zł to sorry to nie są 2 imprezy .
    50 zł kosztują używane gry które mają za pewne rok czasu, tyle czekać na nowość raczej nikt nie chce .
    to nie tylko Polskie realia po prostu na to nie ma wytłumaczenia każdy robi jak chce jednego stać drugiego, jednemu wystarcza 1 gra drugiemu 3 gry .
    zresztą nie ma chyba na forum osoby co nie piraci na pc.
    dla mnie te ceny są za drogie ponieważ 3 gry to wartość mojej konsoli.

18. Asariah

Asariah Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Nie kupuję gier w Empiku. byłam się rozejrzeć. U mnie we Wrocławiu jest sklep Black Games i tam jest taniej nawet o 50 zł niż w Empiku.

Twoja wypowiedź jest właśnie przykładem społecznego przyzwolenia na taki proceder. To jest zwykła kradzież. Jakbyś się poczuł gdyby Ciebie okradziono? Ktoś by Ci się włamał do domu, ukradł telewizor LCD, konsolę i wszystkie gry jakie masz?
    Tu nie chodzi o to, że gracze mający piraty grają lepiej lub gorzej od graczy mających oryginały.

Tutaj chodzi o przestrzeganie prawa i jestem całkowicie za tym aby piratów karano nakładając na ich konsole bany. Szkoda tylko, że uczciwi gracze cierpią potem na tym wszystkim co robią ci nieuczciwi okradający twórców gier i wydawców z ich dorobku.

19. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Z Twojej wypowiedz wynika, że będąc przeciętnym Polakiem możesz pozwolić sobie na gry za 40zł. Nie dziwi mnie fakt, że w naszym państwie tak rozprzestrzenia się piractwo, skoro w większości krajów UE, środowisko "uczciwych" graczy czeka na dzień premiery danego tytułu, by go nabyć, nie wahając się przy tym zbytnio. W naszym kraju wygląda to mniej więcej tak, że w gracz interesujący się tytułem, pogrąża się w rozterkach, w stylu: - Czy kupić grę zaraz po premierze czy może poczekać, aż stanieje, bądź zaopatrzyć się w "używkę" albo - Czy aby na pewno ta gra jest warta tych pieniędzy, czy nie lepiej poczekać na coś lepszego.
    Co do odpuszczania imprez, to mając dylemat, o którym piszesz. Nie odmówił bym sobie nawet jednego piwa. Dlaczego? Ponieważ, z jakiego powodu mam sobie odmawiać przyjemności, skoro mogę mieć bardzo zbliżony jakościowo produkt, tyle że bez pudełka, okładki i instrukcji w środku za ułamek kwoty, którą musiałby przeznaczyć na oficjalny produkt.

(Na szczęście nie mam takich problemów :) )

pozdrawiam

Aż mną rzuciło jak przeczytałem to zdanie.

20. xman

xman Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Czemu nie mowimy tu o ucziwosci wg ludzi tworzacych programy i gry na PC? 99% użytkownikow tego forum na pewno miało bądz ma pirackie gry - programy, muzyke , że o windowsach nie wspomne. Sprawiedliwosci na swiecie nie ma nie było i nie bedzie wiekszy zje mniejszego i tak bedzie do naszej śmierci, rząd okrada mnie i moją rodzine bez skrupułów podwyższajac podatki ktore są i tak bardzo wysokie, płace w polsce wszyscy wiemy jakie są . Więc czemu ja nie mogę zaoszczedzic prawie 200zł na nową gre? to okolo 10% zarobkow przecietnego człowieka. A wszystko dla tego ze mieszkamy w Polsce, gdzie rząd ma obywateli w ***** nie obchodzi ich ze ludzie nie maja co gara włożyć, napychają swoje kieszenie bez mrugnięcia okiem. Boże chroń złodziei. Pasuje tu cytat Kaliego z kawałka DDK RPK-Od początku - "Wiem, że dopóki są u władzy te pedały Będę ***** ten systemdostępnymi sposobami"

peace !

21. Ogór

Ogór Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No gdyby nowe gry był tańsze o 50% to każdy by kupował,a nie nowe gry powyżej 200zł:( Nikt nie ma na tyle kasy żeby za gre dać tyle kasy,więc dlatego zawsze czekam i kupuję gry za 50zł albo taniej.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum