1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wieszanie się Xbox One

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez malinuki, Marzec 9, 2015.

1. malinuki

malinuki Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Coraz częściej wiesza mi się xbox one. Problem występuje często w określonych sytuacjach:
    - zmiana miejsca czyli sieci xboxa. Po odpaleniu konsoli gdzieś gdzie nie wykrywa sieci, do której był zalogowany ostatnio i podłączeniu do nowej sieci konsola potrafi się zawiesić, lub np wyświetla komunikat "do zobaczenia" zamiast witaj i wtedy w przypadku próby wyłączenia normanie konsoli, wiesza się. Swoją drogą to, że konsola nie potrafi zapamiętać kilku sieci jak każdy laptop czy telefon i łączyć się automatycznie jest wg mnie żenadą. Zamiast usprawnić taką lukę to bawią się w nie wiem komu potrzebne zmiany kolorów, przezroczystości i tapet.
    - instalacja nowej gry z napędu. Wkładam nową grę, instaluje się i nagle wisi. Przycisk zasilania nie działa (nie wspominając o padzie), dopiero kilkusekundowe przytrzymanie wyłacza konsole. Co ciekawe, po ponownym odpaleniu postęp w instalowaniu gry jest znacznie większy czyli podczas zawieszenia nadal instaluje grę.
    - po wyjściu z jakiejś gry: wychodzę z gry, chcę odpalić inną, a konsola wisi. Przytrzymanie przycisku na padzie pokazuje możliwość wyłączenia konsoli ale klikając w wyłącz konsole nic się nie dzieje. Wtedy natomiast (i czasami w dwóch powyższych stutacjacj) działa jednokrotne kliknięcie w guzik na konsoli i konsola wyłącza się jednak baaaaaaardzo długo, od kilku do kilkunastu minut. Zakładam, że robi wtedy coś w stylu naprawianai systemu jak na PC.

Korzystam z pełnego wyłaczania konsoli czyli w trybie oszczędzanai energii.

Tak na marginesie to zaczynam się zastanawiać kiedy zobaczę pierwszy "blue screen" na konsoli :)

Konsole użytkuję od ok 2 miesięcy i im dalej w las tym częściej zawiechy się pojawiają.

Czy spotkaliście się z takimi problemami? Czy to tylko u mnie? Ewidentnie wygląda to na błędy w oprogamowaniu nie sprzęcie, więc może nie jest to odosobniony przypadek?

pozdro i z góry dzięki za odpowiedzi

2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Ja moją konsolę mam od roku i zawiesiła mi się może 3 - 4 razy wciągu tego czasu. Wydaję mi się że twój problem to pojedynczy przypadek,
    proponuję spróbować przywrócić ustawiania fabryczne w konsoli i zobaczyć czy coś to zmieni, a jak nie to konsola ma gwarancję, zawsze bez problemu można zgłosić awarię

4. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Miałem ostatnio problem z tym ze nie z wieszaniem konsoli tylko potrafiło wyświetlić się logo i nie przechodziła dalej po ponownym wgraniu oprogramowania z pendrive wszystko działa wgraj od nowa soft konsoli z pendrive na pewno pomoże

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

5. malinuki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Rozumiem, że savy i osiągnięcia z wszystkich gier są synchronizowane z xbox live i nie stracę nic z gier i ich stanu przejścia i osiągnieć poza czasem, który stracę na instalowanie gier od nowa?

6. WRUB5ON

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Dokładnie stracisz tylko gry zainstalowane na konsoli savy i reszta zostaje. Soft pobierzesz ze strony Xbox aktualizacja offline

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

malinuki lubi to.
  7. grateek

grateek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miałem podobne problemy ze swoją konsolą. Pojawiły się mniej więcej 2 miesiące od zakupu. Na szczęście był to egzemplarz ze sklepu, a nie z drugiej ręki i bez problemu przyjęli ją na gwarancję. Cały proces trochę trwał, ale teraz wszystko jest ok. W takich przypadkach nie ma się co wahać, trzeba korzystać z gwarancji.

chcesz w pięknym i niepowtarzalnym stylu urządzić swoje wnętrze zapraszam na stronę http://twojewnetrza.blog4u.pl/komentarze-734137-pikowane-meble-do-twojego-salonu.htmltu zobaczysz jak pięknie wyglądają pikowane meble w salonach i nie tylko

Ostatnia edycja: Czerwiec 23, 2015
    malinuki lubi to.
  8. WRUB5ON

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    no wszystko fajnie z tym że jak oddajesz konsolę na gwarancję to trwa to znacznie dłużej niż wymiana np kontrolera kinect czy tez pad-a. Dziś sam dzwoniłem na infolinie z moim problemem i gość od razu poinformował mnie że jest to problem z softem konsoli a nie problem sprzętowy i pierwszą rzeczą którą kazał zrobić to właśnie ponowne wgranie softu z a pomocą pendrive i poinformował że jeżeli po tym problem się powtórzy to wtedy zgłaszać na serwis, więc lepiej samemu wgrać soft i zobaczyć a dopiero później wysyłać

9. malinuki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale to chodzi o wgranie najnowszej aktualizacji czy w ogóle od nowa całego OSa? Jaka jest różnica przez wgranie z pendrivea a tym co aktualizuje się "z powietrza" ? Skoro się zaktualizowało to chyba wszystkie pliki są wgrane i efekt jest ten sam?

Macie jakiś link do manuala wgrywania tego softu z pendriwa?

10. WRUB5ON

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    różnica jest tego typu że jak ci się np konsola aktualizuje przez xbox live i bedziesz miał jakiś problem po aktualizacji to musisz czekać do wydania następnej bo nic nie zrobisz a to jest narzędzie diagnostyczne które wgrywa soft od nowa tzn od nowa aktualizacje link z opisem masz po niżej stosujesz sie do kroku 2 w tutku

Link: http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/system/offline-system-update-diagnostic-tool

malinuki lubi to.
  11. malinuki

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki.

12. WRUB5ON

Polubienia:
    683