1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Windows Media Center

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez kuba84, Luty 20, 2009.

1. kuba84

kuba84 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na poczatku powiem ze szukalem na formum i ze czytalem FAQ ale niestety w FAQ'u jest wiele przydatnych informacji dot. instalacji i problemow, ale niestety ja jako poczatkujacy uzytkownik XBOX'a chcialbym zadac podstawowe pytania:

(bede wdzieczny za odpowiedz)

1. Czy WMC jest integralna czescia Windowsa?
    2. Gdzie go znalezc (na kompie)?
    3. Czy WMC to jest WMP lub jest w jakis sposob zintegrowany?
    4. Mam 2 kompy (XP Home i Vista Bussines) czy bede tutaj mial WMC? (szukalem nie znalazlem)
    5. Czy jest mozliwosc pobrania WMC z netu i jego zainstalowania? (z tego co doczytalem to istnienie jestem informacyjny Windows Media Center XP)

Problem generalnie jest taki ze chcialbym polaczyc xboxa za pomoca WMC z kompem, ale nie wiem gdzie szukac WMC na kompie, czy go pobrac mozna itp.

Bede generlanie wdzieczny za konkretna pomoc, a i moze warto byloby umiescic takze takie podstawowe informacje w FAQ.

2. Lotnik421 Xbox One

3. zdzicho

zdzicho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    /ETC/passwd
    a czy masz orginalne systemy bo jak nie to zapomnij

ps w windowsie jest bocja szukaj albo za pomocą internat explorer googluj

4. kuba84

kuba84 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    systemy oryginalne

5. wiecach

wiecach Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    jaki masz system? jesli viste jakas wyzsza wersje start, wszystkie programy, windows media center. Nie wiem jak to jest z xp, wiem, ze wyszla oddzielna wersja Windows Media Center.

6. EndWar

EndWar Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    1. Tylko w Viście Home Premium, Ultimate i XP Media Center
    2. W menu start
    4. Nie
    5. Chyba nie ale nie jestem pewien ;)

7. kuba84

kuba84 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystkim dziekuje za pomoc. W kazym razie juz sam cos ustalilem i dla kogos kto by potrzebowal takiej informacji wiec:

1. WMC jest zintegrowana czescia Windowsa Visty - ale tylko wersji Premium i Utlimate. Jest takze w Windowsie XP Media Center (Windows XP MC to wersja systemu XP - taki powiekszony Professional, ale kupuje sie go jak normalnego windowsa - z nazwa podana wyzej)
    2. Nie ma mozliwosci pobrania i zainstalowania samego programu WMC
    3. Aby podlaczyc kompa do Xboxa za pomoca WMC to na kompie musi byc zainstalowany oryginalny system - co do tego punktu to zdania sa podzielone.
    4. W WMP jest opcja udostepniania multimediow, za pomoca ktorej mozemy przedladac, sluchac itp. muzyki, foto z kompa. Ale nie daje to oczywiscie wszystkich mozliwosci WMC

No to chyba tyle. Mam nadzieje ze moze komus to tez cos w przyszlosci rozjasni.

8. ciora

ciora Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Starachowice
    Jezeli nie mam oryginalnej Visty i jak połacze sie z kompem przez wmc to co moze mi sie stac ?? Dostane bana czy co ??

9. goddeath

goddeath Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Nie ma znaczenia czy winda jest oryginalna czy tez nie, po podałączeniu x'a do pc i odpaleniu konfiguracji WMC wszystko smiga bez najmniejszego problemu , testowane z Vista oraz win7 :)

pozdro

10. sebool12

sebool12 Guest

Wie ktoś jak skonfigurować Windows 7 by wogóle połączyć się z netem ? Bo mam Windows 7 i jest on po ang, nie wiem jak zmienić, żeby łączył się on przez netie ;|

11. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    tak samo jak polska viste tu sie nic nie zmnienilo

12. sebool12

sebool12 Guest

Ale ja nawet nie mogę się ze swoim kompem połączyć, visty też nie konfigurowałem

13. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
  14. arkrider

arkrider Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sierpc
    mam ten sam problem co sebool12

zainstalowałem specjalnie dla "Windows Media Center" Windows 7 (wcześniej miałem xp speed edition) i nie mogę skofigurować połączenia między xboxem a komputerem

ip w komputerze ustawiłem
    192.168.011
    255.255.255.0
    192.168.0.1

a w xboxie
    192.168.0.2
    255.255.255.0
    192.168.0.1

komputer niby wykrywa xboxa i wszystko udostępniłem w komputerze xboxowi, ale xbox dalej nic nie widzi, tak samo jak windows media center w komputerze nie widzi xboxa ;/

pomóżcie

ps: krisr77, twój link nic nie pomaga

15. Voodoo199

Voodoo199 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nsa
    Nie wiem po co się meczyć z windows media center, ja też miałem problem z podłączeniem przez niego konsole z kompem . Ale sie wkurzyłem i połączyłem przez wmp i działa normalnie :)

16. MM2009

MM2009 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zobacz, czy masz włączoną usługę UPNP (Universal plug and play).

17. arkrider

arkrider Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sierpc
    krok do przodu

w xboxie jak robie testy połączeń to żadne nie przechodzą pomyślnie (przez wmp tez nie może się połączyć), ale jak wyszukuję xboxa w wmc to zalicza drugi ptaszek (wcześniej tylko jeden) i na xboxie wyskakuje "pobieranie", potem "przetwarzanie" i potem chce się połączyć z livem to wyskakuje błąd, że nie może się połączyć (nie wiem czemu bo mam udostępniony internet xboxowi) i wyrzuca do dashboardu ;/

troche chaotycznie napisane , ale myślę, że zrozumiecie ;)

18. danielos80

danielos80 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bytom
    Może uda mi się pomóc bo trochę walczyłem z WMC i Xboxem żeby zadziałało.
    W pierwszej kolejności musimy rozróżnić sposoby połączenia X'a z kompem i dalej z internetem.
    Wersja pierwsza:
    Intenet mamy podłaczony bezpośrednio do kompa ( nieważne skąd, netia, neo, sieć osiedlowa ) i to on będzie naszą bramą do netu dla X'a, wtedy konsolke podłączamy do kompa za pomocą kabla RJ45 crossowego. Jeżeli internet do kompa jest dostarczony jest poprzez kabel RJ45 to w komputerze musimy mieć dwie karty sieciowe, jedna którą internet wchodzi do kompa i jedną którą wychodzi do X'a. W tej sytuacji musimy na kompie ustawić udostępnianie połączenia internetowego z karty 1 ( wejście z internetu ) dla karty 2 wyjście do X'a. OPISjak to zrobić w linku, albo google pomoże.
    W tym wypadku ja preferuję ustawienie stałego adresu IP w konsoli gdyz bardzo często windows przydziela beznadziejnie adres dla hosta, w naszym wypadku konsoli. Adres IP ustawiamy w zakładce ustawienia sieci, dane jakie powinniśmy wpisać to:
    Adres IP: 192.168.0.2 ( preferowany )
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 192.168.0.1 - to jest adres IP karty sieciowej w naszym komputerze, w przypadku udostęniania przez sposób jaki podany jest w linku, system automatycznie ustawi taki adres karcie sieciowej.
    Przy takich ustawieniach konsola powinna łączyć się z kompem oraz XBL, a jeżeli mamy WMC także z nim.
    Wersja druga:
    Posiadamy urządzenie które umożliwia nam korzystanie z neta na konsoli niezależnie od kompa. Chodzi mi tutaj o rutery przy sieciach neo, netii, seciach osiedlowych, ale też switche w siecich osiedlowych w których dostawca udostępnia więcej niż jeden adres IP i mac.
    Jeżeli mamy router to po podłaczeniu konsolki do niego zwykłym kablem RJ45 konsola powinna otrzymać przydział adresu z routera i w tym momencie mieć już mozliwośc połaczenia do XBL. Najlepiej sprawdzić czy na kosoli i kompie mamy podobne adresy IP i ta sama maske podsieci. Na kompie sprawdzamy to w konsoli który wywołujemy poleceniem cmd a później komenda ipconfig /all. W konsoli wiadomo w ustawieniach sieci. Jeżeli adresy są podobne i maska ta sama to nasz X powiniene tez odnaleźć komputer w sieci, a jeżeli mamy WMC to i to oprogramowanie.

TERAZ NAJWAZNIEJSZA RZECZ:
    MuSICIE SPRAWDZAĆ CZY NA KOMPIE MACIE WYŁĄCZONĄ ZAPORĘ LUB DOŁOŻONY WYJĄTEK DLA NASZEGO POŁACZENIA Z KONSOLĄ, JEŻELI NIE, KONSOLA NIE POŁĄCZY SIĘ Z KOMPEM I WINDOWS MEDIA CENTREM

Opis samego połączenia z WMC dołożę jak dotrę do domu bede miał konsole i kompa przed sobą

19. Dark AlexX

Dark AlexX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    The Lost
    Czy da się podłączyć Media Center w ten sposob?

Xbox 360 ----[ kabel sieciowy ]----> Livebox TP ---[ WiFi ]---> laptop

I czy na Vista Home Basic jest juz media center? jeśli tak to jak to się odpala, bo nie mogę znaleźć.

20. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Ja mam xboxa podłączonego podobnie:

Xbox 360---kabel sieciowy---> ruter WiFi <--- WiFi---notebook Toshiba z Windows Vista Home Premium PL
    Jak włącze Tośke to Windows Media Center odrazu wykrywa mi Xboxa:D

Media Center jest w Windows Vista :
    Home Premium
    Ultimate

21. Dark AlexX

Dark AlexX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    The Lost
    Ja mam Home Basic... a idzie ściągnąć piracką wersję Media Center? nie bedzie to przeszkadzać?

Viste mam oczywiście oryginalną.

Wczytywanie...

Poleć forum