1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Witam Maniaków i przy okazji pytam...

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez perduto, Listopad 9, 2009.

1. perduto

perduto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    SG-1
    ______________________________________________________________________________

EDYTOWANE: 11.11.2009.
    Kilka odpowiedzi poniżej, wpisałem kolejne pytania...
    Proszę o odpowiedź na kolejnych 6 pytań, zamieszczonych przeze mnie jakieś 6 postów niżej.
    Nie zaprzątajcie sobie głowy już odpowiedzią na te z tego postu.
    Z góry dziękuję.
    ______________________________________________________________________________

... tak dla wprowadzenia mnie w klimat xbox, który zamierzam kupić już niedługo.

Dysk Twardy:
    1. Jaki HDD jest wystarczający dla xboxa? Chodzi mi o pojemność dysku dla gier, ściąganych dem, zapisów, itd. Nie chodzi mi o HDD pod filmy, muzykę.

Przerabianie:
    2. Czy warto przerobić xboxa by czytał piraty? Jakie ryzyko się z tym wiąże, czytałem o jakiś banach, jak z żywotnością konsoli po przerobieniu?

3. Za co można otrzymać bana?

4. Z czym się wiąże otrzymanie bana?

5. Czy ban który się już dostało, jest możliwy do usunięcia?

Zakup Nowej Konsoli:
    6. Jak długą ma gwarancję konsola. Czytałem że 3 lata, ale niektórzy sprzedawcy dają tylko roczną gwarancję. O co więc chodzi, jeżeli gwarancja obejmuje 3-letnią door to door. Nie rozumiem tego.

7. Jakie okablowanie jest przy zakupionej konsoli, albo czy będę musiał dokupić jakiś kabel, jeżeli chcę podłączyć konsolę pod TV LCD -> FullHD.

8. Czy warto dołożyć kasy do zakupu z większym dyskiem twardym?

9. I na koniec, na co zwrócić uwagę przy zakupie....? Czym powinienem się kierować wybierając dany model? Na czym warto, na czym nie warto oszczędzić? itd.

2. Lotnik421 Xbox One

3. tymass24

tymass24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Żnin
    Warto Przerobic xboxa

Aha dysk 60

4. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    ad1 - 60gb jest wystarczające :) Gier nie musisz instalować, robisz to gdy chcesz...
    ad2. To zależy :) Na pewno oszczędzasz w ten sposób, lecz zostajesz złodziejem :) co do żywotności to nie ma tu nic związanego jedno z drugim
    ad3. Bana możesz otrzymać za samą przeróbkę, bądź za granie na piratach (jedno mówi za siebie :))
    ad4. Po banie nie można się łączyć z XBL oraz instalować gier na HDD
    ad5. Tylko poprzez wymianę płyty głównej (tak jak by nowa konsola - koszt 200-300zł)
    ad6. Gwarancja trwa 3 lata.
    ad7. kabel component, zasilacz i chyba nic więcej. kiedyś były hdmi, ethernet, ale pozbyli się ich
    ad8. To już zależy od Ciebie ;) Jeśli grasz w wiele gier na raz i wszystkie zainstalujesz to można dołożyć... Jedna gra to średnio 5gb
    ad9. Na pewno wg mnie nie warto kupować konsoli sprzed września 2008
    nie ma tu raczej na czym oszczędzać ;p

5. tracer10

tracer10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Świdnica/Ballina
    NA wszystkie pytania nie odpowiem ale na niektóre spróbuje
    1.120 gb powinno wystarczyć
    2.Jeżeli nie masz zamiaru płacić po 200zł za oryginały to przerabiaj, ryzykiem jest ban
    3.Bana dostaniesz za granie w piraty przed premierą
    4.Otrzymanie bana wiąże się z utratą gwarancji Microsoftu i brakiem gry na Live
    6.Jeżeli kupujesz w sklepie jak MediaMarkt to masz 3 letnią gwarancję Microsoftu,jeżeli kupujesz przerobioną od kogoś to już zależy od sprzedawcy
    7.Nie musisz dokupywać kabla
    8.Teraz są wersje Arcade bez Dysku i Elite z Dyskiem 120gb
    Jeżeli się pomyliłem to proszę o poprawienie.

6. barrrtek

barrrtek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mazury
    1.Myślę że każdy jest dobry,zależy kto czego potrzebuje
    2.Ja mam przerobioną konsole i nadal żyje
    3.Bana otrzymujesz tylko jak podłączysz się do usługi Live
    4.Nie będziesz miał dostępu do usługi Live
    5.Nie-ewentualnie można kupić nową konsolę ;)
    6.To zależy od sprzedawcy(jeżeli przerobisz konsole automatycznie tracisz gwarancję,chyba że konsola będzi dobrze przerobiona i nie będzie śladu po przeróbce)
    7.Kable masz w pudełku(przynajmniej u mnie były,ja podłączam do HD)
    8.Ja osobiście mam Xbox Elite(120GB)i tego nie wykorzystuje zależy to tylko od ciebie ile tobie jest porzebne
    9.Jeżeli masz pieniądze to kupuj Elite i się nie zastanawiaj

;)

7. chmielek

chmielek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Dysk Twardy:
    1. Ja mam 60 Gb i w zupełności mi wystarcza możesz tam zmieścić spokojnie do 6-7 gier
    Przerabianie:
    Myślę że warto bo szkoda wydawać masę pieniędzy na oryginały. Ryzyko hmm ban :p ale jeżeli będziesz mądrze grał to myślę że nic Ci nie grozi. Przeróbka nie zmienia żywotności konsoli to tylko zmiana softa napędu :) Podobno nawet nie tracisz gwarancji :)
    3. Za granie po sieci w pirackie gry i w ogóle za posiadanie napędu z pirackim softem czyli z iXtreme
    4. Z blokadą instalacji gier na HDD i blokadą gry po sieci i pobieraniu aktualizacji i innych takich <font color=pink>♥</font><font color=pink>♥</font><font color=pink>♥</font><font color=pink>♥</font>reli
    5. Słyszałem że można wymienić mu bebechy i wszystko tak jak nowe :)
    Zakup konsoli:
    1. Chyba dostajesz 3 lata ale nie jestem pewien
    2. Jeżeli pod TV to nic nie dokupujesz, jeżeli do monitora masz do dokupienia 2 kable wartości razem ok 20zł
    3. To zależy od ciebie :)
    4. Poczytaj forum a wszystkiego się dowiesz :)
    PS najtańszym wyjściem według mnie by był zakup Xboxa Arcade ok 800zł z dyskiem 20 gb i w zalezności jak ci będzie potrzebny dysk to dołożysz ok 200zł na 120 gb i masz tak jakby elite tylko z białą obudową i 200zł zaoszczędzone :)

8. perduto

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    SG-1
    Dziękuję osobom, które odpowiedziały na moje pytania. Kontynuując, mam kilka dodatkowych. Od kilku dni siedzę i czytam różne wypowiedzi odnośnie xboxa.
    Ciężko mi jednak znaleźć dokładnie to, co znowu mi się nasunęło, dlatego tutaj napiszę dalej....

Proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o brak "fachowego" nazewnictwa jeżeli chodzi o xbox.
    Mam zamiar grać głównie w multiplayer`a na tych usługach life - nie wiem jak się to nazywa ;)
    Nie mam także zamiaru kupować niezliczonej ilości gier.
    Myślę że wystarczą mi 1,2,3 gry do multiplayera + dema które są free do ściągnięcia.

1. By grać, trzeba zakupić jakieś tam pkty do gry. Widziałem że wielkość tych pktów jest różna, albo obejmują jakiś okres czasu. Może mi ktoś dokładniej zasady -> co się bardziej opłaca kupić opisać, bądź posłać linka, gdzie można się z tym dokładnie zapoznać?
    Czy ilość pktów, odpowiada ilości czasu w grze life?
    Czy bardziej się opłaca wykupienie terminowe -> rok, czy ilość pktów liczona w tysiącach?

2. Czy można zmniejszyć ryzyko otrzymania bana za grę przerobioną konsolą life?
    Czy zależy to po prostu od szczęścia i farta?

3. Czy wiele osób nie znających się, umawia się by gdzieś poszaleć w multiplayerze?
    Czy w czasie gry często rozmawiają poprzez zestaw słuchawkowy?
    Czy są jakieś tematu na tym forum, gdzie ktoś na tego typu grę się umawia?
    Jeżeli nie tutaj, czy możecie podać jakąś www. gdzie w taki sposób umawiają się ludzie?
    Dla mnie największą przyjemnością jest właśnie gra w kilka osób, jakieś porozumiewanie się, omawianie strategii gry itd.
    Single Player dosyć szybko mi się nudzi, dlatego w xboxie chciałbym na multi... się skupić.

4. Jeżeli zdecyduję się na zakup xbox, przy okazji pierwszą grą będzie najprawdopodobniej nowy CoD. Proszę osoby, które miały już okazję pograć w multi o jakieś wrażenia z nowej gry.

5. Czy orientuje się może ktoś, czy planowane są jakieś promocje i obniżki cen xbox w okresie Mikołaja, Świąt itp?

6. I na koniec... Chciałbym prosić osoby zorientowane w obu konsolach ps3 i xbox360 o wypowiedzi.
    Jeszcze nie podjąłem decyzji czy wybrać xbox czy ps3.
    Mam kilka wątpliwości w temacie i tak z mojej wiedzy, która może być błędna i niepełna, więc proszę o poprawki jakby co:

Plusy xbox:
    Bardziej dopracowany system multiplayer`a:
    - lepsza obsługa i wykonanie baz danych multiplayer, rankingów, itp.
    - więcej osób zrzeszonych i grających właśnie w multi
    - podłączenie zestawu mik i słuchawka bezpośrednio do pada

Minusy xbox:
    - płatny multiplayer -> gra life - ok. 120zł na rok
    - brak blu-ray

Plusy PS3:
    - blu-ray
    - brak dodatkowych opłat za grę na multi - life

Minusy PS3:
    - mniej osób grających life
    - gorsze przygotowanie do multi, gorsze bazy danych itd.
    - droższa konsola
    - brak możliwości przerobienia?

Już na koniec, tak już dla Was, co lepsze wg Was? xbox czy ps3?

Oczywiście, w kolejnym moim wejściu zapytam o kolejne rzeczy, które mi się nasuną ;)

9. trac3r

trac3r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    bd.
    1. 120gb
    2. Warto. Ryzyko się wiąże że dostaniesz bana ale i tak warto.
    3. Było... głównie za przerobionego xboxa.
    4. Brak grania na live i utrata gwarancji.
    5. Tak za opłatą.
    6. W polsce 2 lata. Było
    7. Zależy od xboxa jakiego kupisz. Elite i wszystko masz.
    8. Warto, 120gb jest w elite.
    9. Weź elite i na nic nie musisz zwracać uwagi :).

Xbox 360 jest lepszy.

10. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Po pierwsze Live, a dokładniej Xbox Live :)
    1.Pkt a gold to co innego.Mając golda możesz grać multi i ściągać wcześniej dema, a pkt uzywasz do zakupu dodatkow czy gier arcade.
    2.Teraz, to nikt tego nie wie.
    3.Tak, Tak, Tak :)
    4.Jeśli chodz o multi, to taka czwórka na sterydach :)
    5.Raczej napewno.
    6.Każdy ci pwoie że Xbox lepszy.
    IMO xbox ma lepsza społecznośc, więcej polakow, a nawet jak nei polak to idzie się dogadać i pograć.Na ps3 nie ma tego, poprostu grasz i tyle.
    Ja osobiscie nie zwracam uwagi czy BL czy nie, mi to nie potrzebne.

11. 5HOOGUN

5HOOGUN Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Krakowiaczek
    Haha wielki znaFFca się odezwał, widać chłopcze że nie wiesz co gadasz.

Oryginały kupuje się na allegro używane już, potem się sprzedaje jak pograsz, proste, niewiele się na tym tym traci a dobre gry nawet po 50-90 zł stoją.

Bana się nie dostaje za grę przed premierą tak jak mówi znaFFca, tylko za przerobiony firmware, dopuki nie wyjdzie nowy fw nie ma po co przerabiać konsoli, tak po za tym to w ogóle bym ci nie radził.

12. krecebeke

krecebeke Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    gdybym kupował nową konsole ze sklepu to nie opłaca się jej przerabiać, chociażby z powodu strachu przed banem czy po prostu utratą gwarancji

13. Robert de Clair

Robert de Clair Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dysk Twardy:
    1. Im większy tym lepiej dla mnie 120 jest już mały tzw DLC oraz gry muzyczne które zainstalowałem na nim skutecznie uszczupliły jego powierzchnię. Jak tylko będzie jakaś sensowna opcja cenowo to przeskakuję na 250

Przerabianie:
    2. ryzyko... natychmiastowa utrata gwarancji, ban powoduje, że żegnasz się z możliwością grania w sieci, dzielenia wynikami ze znajomymi, pobieraniem dem filmów, gier arcade oraz po ostatniej fali banów INSTALACJĄ GIER NA HDD co jest cyba najbardziej dotkliwe,

3. Ban za oszustwa i zachowanie w sieci zazwyczaj czasowy, ban za przerobienie konsoli (bezterminowy) ban za granie w gry przed ich oficjalną premierą

4. Patrz 2

5. Poza czasowym i rykoszetem czyli ponoć były przypadki gdy uzytkownik był grzeczny a bana dostał to nie. Przy rykoszecie można próbować dyskutować z m$

Zakup Nowej Konsoli:
    6. Ile by Ci sprzedawca gwarancji nie dawał, tak jeśli kupujesz nową konsolę i masz na nią paragon to masz 24 miesiące gwarancji z tzw ustawy i NIC TEGO NIE ZMIENIA (poza oczywiscie własnoręcznym uszkodzeniem konsoli) gwarancja na RROD jest dłuższa, ale w tym wypadku nie jestem pewien ile ona trwa.
    Dor to door oznacza, ze po zgloszeniu reklamacji przyjezdza kurier zabiera konsolę i po jej naprawi zwraca Ci ją. Nie musisz błąkać się i szukać sprzedawcy który Ci konsolę sprzedał. Korzystanie z tych gwearancji jest zamienne i korzystasz z tej wersji która Tobie pasuje.

7. W zależności od wersji. Jak masz na stanie w domu kabel HDMI (i oczywiscie tv z takim wejsciem) to wystarczy na każdą :)

8. Patrz 1 apetyt rosnie w miarę jedzenia

9. Data produkcji, w niektórych sklepach internetowych dostępne są po atrakcyjnych cenach "stare" konsole które był bardziej awaryjne.
    Generalnie najnowszym wypustem i jednoczesnie jak dotąd najmniej awaryjnym jest konsola z płytą główną JASPER. Każda Arcade która ma wbudowaną pamięć oparta jest na tej płycie. inne "znaki" odczytaj z http://xboxforum.pl/poradniki-f27/jak-rozpoznac-jaspera-5731.html tej części forum

14. perduto

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    SG-1
    Temat do zamknięcia lub skasowania. Dziękuję.

Wczytywanie...

Poleć forum