Witam serdecznie! Błąd 05 Xbox1 :(

Dudek1146

Świeżak
Świeżak
Nie będę owijał w bawełnę i przejdę do konkretów. Zakupiłem dla dzieciaka Xbox1. Używana, przerobiona chipem Xecuter 2.0 pro. Tyle wyczytałem z innych forów. Jak dla córy jest to wystarczająca zabawa. Mam tylko teraz kłopot. Pewnego dnia konsola podczas startu wyświetliła błąd nr 05 i informację, że konieczny jest serwis. Przeglądałem z żoną nieskończoną ilość stron na ten temat i wszędzie pisze, że nie jest to poważny kłopot. Ale nie odnaleźliśmy strony z informacjami krok po kroku jak ten błąd zlikwidować. Ewentualnie jakimi aplikacjami można się posłużyć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii, a moja córa będzie jeszcze bardziej szczęśliwa :)
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
05 - HDD not locked - odblokowany dysk (występuje tylko na oryginalnym biosie)
Rozwiązanie 1: Jeśli posiadasz kopię EEPROMu, zablokuj dysk na komputerze programem XboxHDM. Dysk możesz także zablokować na innej konsoli z chipem/TSOP programem Config Magic Final (dostępny na każdym nowszym auto-installerze, OSTROŻNIE! Blokowac musisz EEPROMEM z uszkodzonej konsoli, a nie tym ze sprawnej!).
Rozwiązanie 2: W przypadku braku kopii eepromu, zamontuj chipa do konsoli, następnie zablokuj dysk programem Config Magic Final.
Rozwiązanie 3: Zbuduj programator, zczytaj EEPROM z konsoli, a następnie zablokuj dysk programem XboxHDM lub ConfigMagic (patrz rozwiązanie 1).

Musisz gdzieś zdobyć jakiś autoinstaller w postaci iso do Xboxa,który zawiera program Config Magic,nagrać go na płytę i z tej płyty uruchomić konsolę a następnie zablokować ten dysk,który masz w konsoli.
 

Dudek1146

Świeżak
Świeżak
05 - HDD not locked - odblokowany dysk (występuje tylko na oryginalnym biosie)
Rozwiązanie 1: Jeśli posiadasz kopię EEPROMu, zablokuj dysk na komputerze programem XboxHDM. Dysk możesz także zablokować na innej konsoli z chipem/TSOP programem Config Magic Final (dostępny na każdym nowszym auto-installerze, OSTROŻNIE! Blokowac musisz EEPROMEM z uszkodzonej konsoli, a nie tym ze sprawnej!).
Rozwiązanie 2: W przypadku braku kopii eepromu, zamontuj chipa do konsoli, następnie zablokuj dysk programem Config Magic Final.
Rozwiązanie 3: Zbuduj programator, zczytaj EEPROM z konsoli, a następnie zablokuj dysk programem XboxHDM lub ConfigMagic (patrz rozwiązanie 1).

Musisz gdzieś zdobyć jakiś autoinstaller w postaci iso do Xboxa,który zawiera program Config Magic,nagrać go na płytę i z tej płyty uruchomić konsolę a następnie zablokować ten dysk,który masz w konsoli.
Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam!
 

Do góry Bottom