1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wolfenstein: The New Order - Opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez -=SETH=-, Maj 15, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3220
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W wątku tylko opinie!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Filemon666

Filemon666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ok, właśnie ukończyłem gre, praktycznie cały dzień grania od 9 rano do 21 stylem na rambo, jak by tak się skradać itd no to jeszcze dłużej by zajęło. W połowie gry zaczęło mi się już troszeczke nudzić ale ogólnie gra wymiata. Co prawda daleko jej do Return to Castle Wolfenstein ale gra napewno jest lepsza od poprzednika z 2009roku i warto zagrać. W mojej ocenie mocne 8

2 użytkowników lubi ten post.
  4. totor

totor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    rybnik
    Nie wiem co Ci sie tak mogło spodobać po tej kupie, zawiodłem sie strasznie, nie mogłem sie doczekać aż gra wyjdzie, grafika kanciasta, textury a w zasadzie ich brak są płaskie jak naleśnik np.gdy podczas przerywnika woda jest falująca, a zaraz gdy gramy jest płaska i jakby bez textury, nie wiem czy tylko ja tak mam, dla mnie ta gra to kupa roku i niby co tam tyle zajmuje że ma aż 4 cd, ocena jak dla mnie to max 4 tyle ile cd ;)

5. 1speed1

1speed1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Grafika nie powinna być głównym czynnikiem wpływającym na odbiór rozrywki :D

Nie jestem daleko, bo w 5 rozdziale, ale szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z nowego Wolf'a.
    Przed premierą obstawiałem, że to będzie gniot i próba wskrzeszenia marki a'la Duke Nukem Forever - myliłem się.
    Gra oferuje dwie możliwości przejścia gry (dwie ścieżki fabularne), więc jest powód by zagrać w nią drugi raz chociażby dla samych wydarzeń.
    Jak na FPS'a, nowy Wolfenstein posiada nienaganną fabułę, dialogi oraz cutscenki. Naprawdę można wczuć się w klimat.
    Poziomy są dobrze zrealizowane, przez większość czasu mamy do wyboru różne taktyki walki, np. skradanie albo tryb Rambo :D
    W grze zaimplementowano system rozwoju umiejętności bohatera, który polega na tym, że np. zabijemy 5 wrogów z ukrycia - +1 nóż do rzucania, zabijemy ich 20 - ciężej nas zauważyć.
    Dodatkowym fajnym elementem są klimatyczne (nie odbiegające od gry) znajdźki często wiążące się z prostą łamigłówką.

Najsłabszą stroną gry wydaję się być oprawa graficzna. Niektóre tekstury kłują w oczy i wyraźnie widać różnicę między cutscenką a grą.
    Całe szczęści, że gra wynagradza to gameplayem i klimatem jak za czasów starego Wolf'a.

Po stosunkowo niewielkim czasie mogę śmiało powiedzieć, że nowy Wolfenstein jest bardzo dobry.
    Jeśli miałbym ustosunkować się do skali ocen to na pewno 8+/10 jak na tą chwilę.
    Polecam szczerze ;)

EDIT:
    Wiedzieliście, że w nowym Wolf'ie jest ukryty bonusowy poziom rodem z części 3D? ;D
    Gdy jesteście w głównej "bazie" operacyjnej ruchu oporu na górze budynku w roku jest materac a obok niego lampa - w którymś z rozdziałów powinna pojawić się tam opcja "Koszmar", która uaktywnia retro grę :D

1 osoba to lubi.
  6. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3220
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Pograłem na tzw. Rambo i powiem, że gra kozacka. Strzelanie z dwóch automatów na raz... :D
    Fakt, że czasami textury potrafią uciec ale nie samą grafiką człowiek żyje...
    Daje mocne 8.

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Z braku czasu dużo nie pograłem więc napiszę krótko:

Gra na 3 poziomie trudności jest zdecydowanie zbyt łatwa - co chwila znajduje się apteczki, amunicję czy elementy pancerza więc zacząłem grę od nowa na przedostatnim poziomie i gra jest znacznie bardziej wymagająca.
    Inteligencja przeciwników - wrogowie nas zachodzą, okrążają, korzystają ze wszystkich możliwych wejść do nas. w jednym miejscu się schowałem w pomieszczeniu z apteczkami to obrzucali mnie granatami - musiałem opuścić schronienie.
    Grafika nie robi na mnie większego wrażenia ale też nie należy do tych brzydkich. Twórcy się starali, jednak że z xboxa więcej nie wycisną myślę że pod tym względem nie ma tragedii.

na tą chwilę 7+ i najprawdopodobniej ocena wzrośnie.

8. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Gra jest świetna. Grafika nie jest wcale taka zła. Tak jak napisał Zonk31 z Xboxa już wiele się nie da wycisnąć. Fajna jest gra cieni i świateł. W pewnym etapie gdy w okna wpada słońce widać cienie rzucane przez czających się nazistów-fajny klimat. Gram na najwyższym poziomie trudności i jak się można domyśleć jest bardzo trudno. Naziści mają niezłe AI. Chowają się, zachodzą od tyłu, rzucają granaty, ślizgają się pod lufą :) także trudno ich trafić. Podoba mi się polski motyw. I wogóle fajnie,że Niemcy mówią po niemiecku, Amerykanie i Anglicy po angielsku a Polacy wiadomo po polsku. Gra jest bardzo brutalna a scena w szpitalu psychiatrycznym na długo utkwiła mi w pamięci. I wygląda na to, że gra jest dosyć długa. 16 rozdziałów a ja jestem dopiero w drugim a gram już kilka godzin. A poza tym motyw z wyborem stracenia jednego z współtowarzyszy jest niezły. Na pewno jak grę skończę to zagram ponownie aby zobaczyć drugą ścieżkę fabularną. Czy naprawdę czymś się różni tak jak zapowiadali twórcy. Polecam grę. Dawno nie było takiej fajnej strzelanki z zabijaniem nazistów. Z tym, że w grze historia jest fikcyjna, ale to aż tak nie przeszkadza. Jak dla mnie gra na mocne 8. Czekam teraz na Enemy Front.

2 użytkowników lubi ten post.
  9. banannba12

banannba12 Banned Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    na poczatku nie potrafilem sie w nia wczuc jakas taka wydawala mi sie plaska nudna ale z czasem na prawde potrafi sie wkrecic. Wlasnie jestem na etapie wlamu do wiezienia w berlinie i od tego momentu wczulem sie mega w gre. Grafika moim zdaniem jest piekna olac plakaty kto na to zwraca uwage? gramy dla plakatow czy dla gameplaya? Trzeba dodac ze plynnosc jest wzorowa 0 spadkow smiem stwierdzic ze to podobny silnik co call of duty.

na 3 poziomie trudnosci gra jest juz wymagajaca nie raz zginalem. na razie nie mam sie do czego przyczepic ale tez nie gralem dlugo poki co jak dla mnie to jeden z lepszych shooterow ever

10. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    Ja jestem starej daty i jak dla mnie grafika gra 3 skrzypce , a z resztą co można wycisnąć ze sprzętu z 2005 roku.
    Po przejściu daję 8...no...8,5. W chwili gdy B.J. budzi się w szpitalu i słychać nasz rodzimy język czysta 10. Szkoda , że nie jest tak przez całość niestety.
    Ciekawe , czy któryś z tu obecnych przeszedł właśnie 3D , bądz DOOM'a. Nie? "To co wy tak naprawdę wiecie o zabijaniu?" ;-)))))
    Tam to macie pikseloze , ale grywalności 100%. Ale zara mnie pojedziecie.

11. dzejzon

dzejzon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Gra jest fajna tylko tę zakończenie dalej leki niedosyt, zobaczymy co przyniesie druga ścieżka
    Moja ocena to 7

12. baleron466

baleron466 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wolf 3D, Spear of Destiny i wszystkie inne bliźniacze, Doom, Doom 2 i wszystkie inne, Quake 1 i wszystkie chyba total mody jakie wyszły... też jestem starej daty. No to Cię pojechałem ;)
    Niestety bratku jesteśmy w mniejszości, bo ja już nie mogę czytać tych wypocin "kicha roku! textury rozmywają się! gniot na maxa!". Nie można popadać z jednej skrajności w drugą.
    Na razie przebyłem 2 epizody i w jednym zdaniu określiłbym "dobry, mięsisty shooter". Niestety na razie jest zbyt łatwy. Gram na Uber i wcale nie jest Uber :-/
    W mojej skali ocen 7/10 (moja skala ocen jest od 1 do 10 a nie jak w branżowych pismach od 7 do 10).

13. shadzor

shadzor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Inowrocław
    kolega powyżej zapomniał jeszcze o przemiażdżących hexenach ;)

14. baleron466

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    no wcześniej to był Heretic jeszcze :) ale rzeczywiście Hexen'y były o wiele lepsze.
    i dużo innych które zawarłem pod "inne bliźniacze" (blood, blood 2, rise of the triad, shadow warrior, dukemy...). Kiedyś połykałem gry, teraz to kończę jedną max dwie na pół roku (co nie znaczy, że w więcej nie gram ale nie uważam ich za warte kończenia nawet).

Niemniej jestem na sobotę umówiony na oldschoolową, wielogodzinną sesję w Wolfa na projektorze z padem w ręku :D

15. shadzor

shadzor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Inowrocław
    wolf skończony, i co tu dużo mówić, gra *********. dobre 9/10. Fabularnie majstersztyk, nie sądziłem, że będzie to aż tak dobrze poprowadzona gra, myślałem, że raczej będzie to wesoły wyrzyn nazistów z jakimś tam konfliktem w tle, a tymczasem, naprawdę bardzo mnie zaskoczyli fabułą. Dużo pozytywnych rzeczy jak chociażby
    pobudka w piecu w obozie zagłady ^^, porwanie uboota i chowanie się w torpedzie, nawet księżyc był spoko choć naprawdę nie przepadam za kosmosem :p
    do tego mistrzowska postać (i najciekawsza moim zdaniem z gry) pani ze szwadronu SS, znanej dobrze z gameplayu z pociągiem ;) i ten jej parszywy Bubi... :D Trupia czaszka też niczego sobie, ogólnie bardzo miłe zaskoczenie i przejdę chyba raz jeszcze z drugim wyobrem fabularnym.

a no i baza the resistance naprawdę świetna i klimatyczna, tylko mogli jeszcze dodać możliwość gadania z każdym jak w rpgach, co by jeszcze bardziej nakreślić tą i tak już naprawdę świetną fabułkę.

po przejściu 2 raz (jeśli warto) rozpocznę chyba zabawę z łacz dogs :p

takie pytanie dla tych, którzy przeszli 2 razy - czy są jakieś znaczące różnice w fabule między grą przy 1, a 2 wyborze z 1 rozdziału? bo jeśli tak to na pewno zagram raz jeszcze, chętnie zobaczę jak potoczyły by się ich losy gdyby inaczej to wszystko się rozstrzygnęło.

16. baleron466

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja także jestem na razie pozytywnie zaskoczony. Skończone 1/3 gry (właśnie przerzuciłem się na DVD 3).
    No ale silnik Rage'a pomimo swoich minusów naprawdę dobrze sprawdza się - ciężko mi to określić, tam się po prostu fajnie strzela :)

17. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To jest na silniku Rage (idtech5?)? jeśli tak coraz bardziej zachecacie mnie do kupna Rage chodzilo i wygladalo super na x360 :)

18. mirozaw

mirozaw Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jastrzębie-Zdrój
    ekstra powrót do przeszłości, nie mogę się oderwać :)

--
    eglamur.pl

19. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Gra ukończona, pewnie z 20h mi to zajęło, ale warto. Fabuła na duży plus, tylko za szybko się to działo wszystko i dramatyczna końcówka. W jednej chwili płyniemy ubotem, zaraz jesteśmy na księżycu i szybki powrót do Londynu. Drugi raz, albo tryb 999 nie skłania mnie do ponownego przejścia, może później. Jestem ciekaw czy wyjdzie DLC, a może druga część, bo ktoś został do zabicia. Graficznie ok, nie jest to może poziom Rage, ale przyjemnie się patrzy i na plus muzyka. Teraz czas na Murdered, hicior Ubi nie wzbudził mojego zainteresowania.

20. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Jakieś 2h za mną bo ogrywam trochę tego trochę WD i jak na razie dobrze się gra , nie ma może super hiper grafiki ale gra mi się przyjemniej niż w RYSE gdzie ten poziom graficzny jest lepszy . Na ogol dobre 8/10 jak na razie . Gra wciągnęła bynajmniej mnie .

PS. Tylko ja jak zobaczyłem tego pilota na samym początku gry pomyślałem HOUSE ?

21. neehooyah

neehooyah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak na razie najlepsza gra 2014 r.!
    Fabuła świetna, grafika śliczna, klimat niesamowity.
    Już od pierwszej minuty gra wsysa niesamowicie i nie puszcza aż do samego końca. Doskonale opowiedziana historia i dwie ścieżki fabularne. Kończę właśnie pierwszą i jestem pewien, że od razu zaczynam grę od nowa na nowej ścieżce.
    Przeciwnicy na wyższych poziomach trudności są wymagający, robią wszystko, żeby nie dać się trafić i skutecznie potrafią utrudnić życie - w porównaniu do wielu ostatnio wydanych gier AI stoi na bardzo wysokim poziomie.
    Broni jest niewiele, ale doskonale wykonują swoją robotę. Można się skradać, można wyciągnąć dwa karabiny pobawić się w Rambo, każdy będzie zadowolony.
    Jak dla mnie 9,5/10 (bo 10/10 nie rozdaję)

Wczytywanie...

Poleć forum