1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wsteczna kompatybilność, usługa LIVE GOLD, a konto dziecka

Temat na forum 'Xbox Live' rozpoczęty przez bcyrny, Sierpień 14, 2016.

1. bcyrny

bcyrny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk
    Niestety od czasu wprowadzenia usługi „wstecznej kompatybilności” mam problem z korzystaniem z tej usługi. Od samego początku nie mogłem pobierać gier dla XBOX 360 na mojej konsoli XBOX ONE na koncie dziecka z wykupioną usługą LIVE GOLD. Nie można pobierać gier dostępnych co miesiąc dla posiadaczy konta GOLD, zarówno poprzez konsolę jak i witrynę xbox.com.

Początkowo konsultanci Microsoft tłumaczyli problem brakiem funkcjonalności w oprogramowaniu samej konsoli, aby móc pobierać gry dla XBOX 360 otrzymałem dla mojego konta rodzica nawet subskrypcję LIVE GOLD na 3 miesiące gratis. W między czasie pojawiła się aktualizacja dla konsoli XBOX ONE, która umożliwiła pobieranie gier z XBOX 360 bezpośrednio z XBOX ONE.

Niestety nie rozwiązało to mojego problemu, na koncie dziecka, pomimo nadanych uprawnień do treści powyżej 18 lat, w dalszym ciągu nie można pobierać gier dla XBOX 360. Jako klient opłacający konto LIVE GOLD czuję się oszukany, a tłumaczenia konsultanta, że tego typu zgłoszenia są lekceważone przez techników w centrali w USA, a jedynym zaleceniem jest założenie nowego konta, traktuję jako kompletnie niepoważne traktowanie swoich klientów!

Czy ktoś ma podobny problem? A może komuś udało się go rozwiązać?!

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1864
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A masz podpiętą kartę płatniczą/kredytową bądź debetową pod konto dziecka? Gier z gwg nie da się przypisać bez karty :>

4. bcyrny

bcyrny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk
    Karta jest podpięta i gry dla XONE mogę normalnie pobierać/kupować. Dla X360 zawsze mam informację, że dla tego konta ta operacja nie jest dozwolona?!

5. kuleczka91

Polubienia:
    1864
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie wiem jaki był poprzedni wiek ustawiony na koncie Twojego syna, ale to nie ma znaczenia że później zmienisz wiek dziecka na koncie w ustawieniach. Dziwnym trafem MS jakby pamiętał datę jaka była wprowadzona na koncie z chwilą zakładania i zmiana jej niczego nie zmieni. Swego czasu miałam problemy z kontem siostry, ale to było odnośnie grania online mimo, że wszystkie uprawnienia miała. Dopiero z chwilą pełnoletności skończyły się problemy...Ja na Twoim miejscu bym założyła nowe konto synowi, pełnoletnie i nie powinieneś mieć problemów w późniejszym czasie.

Swoją drogą piszesz, że golda wbiłeś na Twoje konto tego co Ci dali to tylko Ty masz uprawnienia w tym momencie do przypisania gier z gwg, nie da się przypisać gier z gwg na konto, które tego golda nie posiada (nieważne, że np Ty masz ustawioną domową konsolę i mu udostępniasz tego golda). Tylko konto które faktycznie ma wbity kod na golda ma takie uprawnienia.

6. redRA

redRA Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Tarnów
    Gry (xbox one) z gwg da się przypisać bez karty tylko nie gry z Xbox 360 (przynajmniej na mojej konsoli :))

7. kuleczka91

Polubienia:
    1864
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Każdy tak ma, jakbyś doczytał to autor pisze o grach na 360tkę, więc dlatego napisałam że do tego bez karty ani rusz w tym przypadku. Tu raczej chodzi o ograniczenia konta, które MS sam nałożył z racji tego, że konto jest niepełnoletnie.

8. redRA

redRA Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Tarnów
    Yhym ograniczone ale kupować może? Mi to wygląda ze nie ma karty połączonej do tego konta z gold.

9. kuleczka91

Polubienia:
    1864
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ma podłączoną, napisał przecież. Ale jak dobrze widze golda wrzucił na konto swoje (rodzica) więc nie da rady i tak przypisać tych gier na koncie dziecka, bo to rodzic posiada golda, a nie syn.

Wczytywanie...

Poleć forum