HOT! Wsteczna kompatybilność Xbox One już niedługo - nadciąga duża aktualizacja konsoli!

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Gracze już testują najnowszą aktualizację systemową dla PlayStation 4, zwaną "Kenshin". Microsoft oczywiście nie chce zostać w tyle i już anonsuje nowe funkcje, które otrzymamy w listopadowej łatce firmware'u Xbox One.

Podobnie jak w przypadku "Kenshina" możemy tu mówić o dużej aktualizacji. W istocie gigant z Redmond chwali się, że "to największa aktualizacja, jaką do tej pory mieliśmy". Patch systemowy, który dostaniemy w listopadzie przede wszystkim zapewni nam możliwość grania w tytuły z X360 na XONE.

Poniżej znajdziecie przegląd najważniejszych funkcji, które uzyskamy w listopadzie:

- Graj w tytuły z X360 na XONE. W dniu premiery aktualizacji systemowej w listopadzie otrzymamy dostęp do ponad 100 gier z X360. Setki kolejnych pozycji pojawią się w kolejnych miesiącach. W trakcie emulacji będzie można wykonywać screenshoty, streamować gameplay i korzystać z DVR. Będzie można też grać ze znajomymi, którzy nadal bawią się na X360.

- Nowy Guide. W listopadzie będzie można otworzyć Guide przez szybkie podwójne przyciśnięcie guzika Xbox na kontrolerze. Można z tego miejsca dotrzeć do zakładki znajomych, dostać się do Ustawień lub powiadomień systemowych, czy przejrzeć komunikaty.

- Przeprojektowane menu Home. Zadbaliśmy o szybszy i bardziej przejrzysty interfejs, by zapewnić wam dostęp do gier i aplikacji, z których ostatnio korzystaliście. Będziecie mogli łatwiej dzielić się osiągnięciami i klipami gameplayowymi, sprawdzić czy wasi znajomi bawią się przy tyych samych grach, albo włączyć Game Hubs jednym przyciskiem.

- Nowa sekcja Community. Zoptymalizowaliśmy tę sekcję, by pomóc graczom sprawdzić co ich znajomi robią na Xbox Live. Sprawdzaj co porabiają Twoi przyjaciele, śledź aktualności dotyczące wybranych gier oraz sekcję Trendy, w której można znaleźć najpopularniejszą aktywność graczy na Xbox Live.

- Przeprojektowany OneGuide. Z poziomu OneGuide można łatwiej zobaczyć m.in. listę obecnie najpopularniejszych seriali TV.

- Zoptymalizowaliśmy Store. Po prawej od OneGuide znajdziecie nowy i usprawniony Store, w którym pojawią się cztery jasno wydzielone obszary - Gry, Filmy i TV, Aplikacje, Muzyka oraz nowy rzut wertykalny, by łatwiej przeglądać wszystkie listy. Zawartość będzie można przeglądać wg nowych kategorii - np. wybór pracowników, nowe premiery, najczęściej grane, najlepiej oceniane, nadciągające niedługo, rekomendacje.

Tradycyjnie już wybrani gracze będą uczestniczyć w programie Xbox One Preview. Po fazie testów doczekamy się premiery aktualizacji systemowej, która ma nastąpić na początku listopada.



 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Masakra będzie bardzo ciekawie ,
Wysłane z sześćset trzydziestki piątki za pomocą TapaTalk'a
 

Kil3r

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli bede mógł pograć ze znajomym który ma x360 a ja na Xone
 

Julian1916

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli bede mógł pograć ze znajomym który ma x360 a ja na Xone
Tak
Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

Blest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zapowiada się ciekawa zima będzie co robić późnymi wieczorami.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ciekawe kiedy aktualizacja dla osób w Preview mam nadzieje ze lada dzień
 

Machhh

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zajebiscie jednym slowem. Nadciaga FIGHT NIGHT CHAMPION :D
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
"Tradycyjnie już wybrani gracze będą uczestniczyć w programie Xbox One Preview." - Ogólnie czytałem na paru stronkach, że we wrześniu ma być to dostępne dla osób będących w programie no, a oficjalne to jak wiadomo w listopadzie :)
 

Nemezis30

Użytkownik
Użytkownik
Taki program wstecznej powstał pewnie żeby zachęcić ludzi do legalnych gier bo one faktem jest nie ruszone już 2lata.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nowy Guide. W listopadzie będzie można otworzyć Guide przez szybkie podwójne przyciśnięcie guzika Xbox na kontrolerze. Można z tego miejsca dotrzeć do zakładki znajomych, dostać się do Ustawień lub powiadomień systemowych, czy przejrzeć komunikaty.

To znaczy że z automatu będzie przechodził do guide ?? A co ze screenami i filmikami ?
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak dla mnie bomba. Nie ograłem dużej ilości tytułów na X360 i w sumie trochę mi było tego szkoda. A teraz? No mega.
 

Majki741

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
posiada ktoś oficjalną listę wspieranych gier?
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Póki co bieda straszna ;-)
 

Sigmond

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poczekajmy do listopada, mam nadzieje tylko, że będzie mi dane w końcu zagrać w RDR
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Aż jestem ciekaw jak to wypali/będzie wyglądało w praktyce.
 

Blest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Normalnie to wygląda, gram sobie własnie w Borderlands. Trofea są online jest, grafika i rozdzielczość trochę podciągnięta. Czasami zdarzy się trochę większy lag, ale to okazyjnie.
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja mam nadzieję, że w miarę możliwości przy dodawaniu tych gier poprawi się też ich jakość. Jeśli w każdej będzie tak jak w Mass Effect 1, która jest stara i wymagania też małe (na PC) to takie gry jak RDR by był problem dobrze grać.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja mam nadzieję, że w miarę możliwości przy dodawaniu tych gier poprawi się też ich jakość.
Ale co mają poprawiać? przecież te gry nie są wogóle modyfikowane. Są żwycem przerzucane z XBOX 360. Jeżeli jakaś gra miała problemy z optymalizacją już na X360, to te same problemy będą i tutaj.
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ale co mają poprawiać? przecież te gry nie są wogóle modyfikowane. Są żwycem przerzucane z XBOX 360. Jeżeli jakaś gra miała problemy z optymalizacją już na X360, to te same problemy będą i tutaj.
No chyba się nie zrozumieliśmy. Mam na myśli to, że jak gra działa gorzej na Xbox One od tego na konsoli Xbox 360 to jest problem. 10 fps w grze to nieco przesada.
 

Do góry Bottom