1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wybór dysku- pomoc!

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez sneakerkuba, Listopad 28, 2014.

1. sneakerkuba

sneakerkuba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzień dobry,

na początku chciałbym się przywitać, jestem nowy na forum i mam nadzieję, że od przyszłego tygodnia zacznę swoją pierwszą przygodę z xboxem, dlatego też na chwilę obecną jestem kompletnie zielony.

Parę dni temu kupiłem konsolę od tego Pana : PROMO! Xbox 360 E Stingray + 8GB + RGH + RGX+36GW! (4808101895) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Na forum rzuciło mi się w oczy, że nie należy obawiać się robienia z nim interesów, chociaż na marginesie mówiąc próbowałem dodzwonić się na podany numer sklepu kilkanaście razy- ciągle z tym samym skutkiem- zajęte/nikt nie odbiera.

Co do tematu - potrzebuję rozszerzyć pamięć konsoli - wybrać dysk zewnętrzny czy wewnętrzny? Nie jest zaskoczeniem, że zależy mi na możliwie tanim rozwiązaniu, przy czym zaznaczam, że potrzebuję dysku nie mniejszego niż 500GB.

Jeżeli postawiłbym na dysk zewnętrzny, czy może to być : DYSK ZEWNĘTRZNY TOSHIBA 750GB USB 3.0 2,5'' WA-WA (4827669231) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    W przypadku dysku wewnętrznego znalazłem dwa warianty : Dysk 2.5'' Toshiba 500GB MQ01ABF050 SATA 7mm (4842714148) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. + oczywiście dokupienie pokrowca, natomiast nie wiem czy ww dysk będzie kompatybilny z konsolą.

Dodatkowo znalazłem takiego "gotowca" : DYSK 500GB DO XBOX 360 SLIM E GWAR 24-MSC (4822456962) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Proszę o pomoc, ponieważ nie chciałbym utopić pieniędzy.
    Z góry dziękuję za odpowiedz!
    Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. drzazga78

drzazga78 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Przy RGH każdy dysk będzie kompatybilny - dysk 2,5'' będzie najwygodniejszą opcją - bez dodatkowego zasilania (odłączasz USB od konsoli - podpinasz pod kompa i kopjujesz nowo pobrane gry)

jednak nowe gry - wymagają wrzucania części CONETNTU na dysk wewnętrzny (taki w kieszeni Xbox'a) - więc byłaby to opcja bardziej praktyczna - kopiowanie jednak byłoby przez sieć LAN - podpinając konsolę do kompa (bezpośrednio albo przez Router)

4. sneakerkuba

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli ten 500GB dysk Toshiby, który podrzuciłem wyżej by się nadawał? Cena wydaje się atrakcyjna, jednak ma prędkość obrotową 5400, a słyszałem, że ludzie polecają 7200, a nie wiem czy to jest odczuwalne. Dodatkowe pytanie - będę potrzebował do niego "kieszeni" jak w przypadku oryginalnie montowanych dysków wewnętrznych?

5. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    jak kupujesz dysk już w kieszeni - to podpinasz go poprostu jako dysk zewnętrzny do USB w konsoli - i tyle (sformatowany do FAT32)

jak chcesz dysk wewnętrzny to kupujesz zwykły dysk bez obudowy - i monujesz go w kieszeni do X'a - po czym montujesz dysk w kieszeni w konsoli - potem formatujesz go "pod konsolą" na system plików Xboxa

http://allegro.pl/listing/listing.p...szystkie+działy&bmatch=seng-v6-1-default-1106

6. sneakerkuba

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  7. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    nie śmigam niestety po cennikach czy po aukcjach żeby znaleźć coś cenowo lepszego - w każdym razie dysk który podałeś będzie dobry - nie wiem czy znajdziesz coś tańszego / lepszego - mogę Ci tylko powiedzieć że po wyjęciu tego dysku z tej kieszeni Toshiba - będziesz mógł go zainstalować w oryginalnej kieszeni Xboxa i używać go jako dysku wewnętrznego.

8. sneakerkuba

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję bardzo za pomoc! Ostatnie pytanie - orientujesz się ( być może wypowie się ktoś jeszcze) czy prędkośc obrotowa 5400 wystarczy do płynnej pracy konsoli czy lepiej rozejrzeć się za czymś co pracuje w 7200?

9. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  10. ~Styx~

~Styx~ Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    jak znajdziesz taki dysk z prędkością 7200 obr/min to kup nic nie zaszkodzi

11. maxx2

maxx2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czyli przy RGH można użyć obojętnie jaki dysk ? Wydawało mi się że ma to być WD z odpowiedniej serii.

12. mortens

mortens Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak widać nie ma znaczącej różnicy :)

13. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia: