1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wybor szkoly

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez George330, Styczeń 17, 2010.

1. George330

George330 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chodzę do III kl.gim. ,i mam zamiar wybrać się do technikum hotelarskiego.
    -Jak to jest w technikum hotelarskim ,no i jak się pracuje w owym zawodzie?
    Mam namyśli jakie są ciekawe stanowiska w hotelu etc.
    -Czy idąc do technikum wybiera się stanowisko przy którym będziemy pracować w przyszłości ,czy uczą Cie "podstawowych" stanowisk w hotelu?
    -Czy przedmioty zawodowe są ciekawe?
    ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH
    im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie-prawdopodobnie do tej szkoły się wybiorę.
    Jeśli ktoś tam chodzi bądź chodził ,proszę o napisanie mi jak tam jest oraz coś o tamtejszym internacie.
    Po prostu napiszcie swoje odczucia nt. hotelarstwa.

2. Lotnik421 Xbox One

3. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Jak dla mnie to zawężenie sobie pracy na przyszłość. Lepiej iść do LO uczyć się te 3lata i później iść na studia turystyka i hotelarstwo. Z tego co wiem na takich studiach masz często wyjazdy w różne strony świata, wymiany itd.. W technikum pewnie się uczysz ogólnych jakiś zasad powiedzmy, a później i tak będziesz zaczynał od najniższych stanowisk. Zresztą tak jest nawet po studiach.

Ja, naprawdę polecam iść na studia. Tym bardziej, że wyższe jest i będzie wymagane dla każdego. Później możesz mieć problemy nawet z awansem, bo nie masz wyższego, a wątpię, że aż tak Ci się śpieszy do dorosłego życia.

4. KrystekxDD

KrystekxDD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No dokladnie tez jestem w 3gim i ide do LO a pozniej na studia wiekszosc znajomych mowi ze to glupota (oni poszli do technikum a pozniej koncza edukacje) tyle sie uczyc tylko ze mnie bedzie pozniej o wiele latwiej o prace i pozniejszy awans. Tak wiec moderator wg mnie ma racje

5. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Ja polecam technikum, ponieważ już masz wyksztacenie zawodowe i możesz normalnie pracować i przy okazji iść na studia.

6. George330

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Po technikum również jest mozliwosc wybrania sie na studia ,a ja wolałbym miec juz zawod i pewne "obcowanie" z owym zawodem.Studiowac zawsze mozna ,o ile ktos chce.Dotychczas ucze sie dobrze (sr.4,75) ,no ale wiadomo w szkolach ponadgimnazjalnych jest inaczej.Stawiam sobie prog ,zeby nie zejsc ze srednia ponizej 4.00 .LO jest dobrym wyborem dla tych ,ktorzy nie wiedza jeszcze co chca robic w zyciu ,mimo to mam jeszcze troche czasu na podjecie decyzji.Dzieki za rade.

7. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    idz do zawodówki ^_^ a tak serio ja jestem w Liceum Profilowanym i zwisa mi mam znajomych w TH i powiem że jak dobrze nie zaczniesz to skończysz w ZSZ (Zespół Szkół Zawodowych)

8. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Tak, oczywiście możesz mieć zawód i iść na studia, tylko komu będzie się chciało ? Nikomu i tak będzie. Kolejna sprawa to praca na studiach. Czyli wtedy studia zaoczne, bo cały tydzień musisz mieć wolny. Hmmm..zaoczne płatne, cala pensja idzie na szkołę, plus nie masz czasu dla nikogo, bo praca. Pomijając fakt, że przez te dwa tyg. (zależy jak masz zjazdy) musisz zrobić wszystko sam. Ludzie szkoła zaoczna to nie takie hop siup i nie hip hop. Przez te dwa tyg. masz czas właśnie na własną pracę. Ok, można też wyjść z takie założenia, że w końcu płacisz za tą szkołę, więc musisz ją zaliczyć. Wszystko ładnie ale...Twój przyszły pracodawca później sobie patrzy w CV i widzi; Pan X chodził na studia dzienne, miał słabsze oceny, Pan Y chodził na studia zaoczne i miał bardzo dobre oceny. Kogo bierze pracodawca ? Pana X. Dlatego, że woli pracownika ze słabszymi ocenami, które sam musiał jakoś wypracować, od pana z dobrymi ocenami, za które w większości płaci. Kolejna sprawa to powiedziałeś, że masz średnią 4,75. Ok, fajnie wszystko ok. Tylko co to zmienia ? W złym LO możesz mieć spokojnie średnią 4,75, a już w innym średnia ocen 3,coś będzie czymś czego połowa ludzi nie przejdzie....

Jeszcze raz, naprawdę idź na studia dzienne, a tak już po technikum skracasz sobie życie i wkraczasz w prawdziwe życie, które jest dzi.wką :D

9. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    Nom. Moja siostra jest po LO, ma magistra i już prawie pół roku szuka pracy, a wcześniej pracowała w restauracji ...

10. xman

xman Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    wspolczuje ci jezeli szukasz tu odpowiedzi jaka szkole wybrac

11. jancol

jancol Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Pewnie humanistka.

12. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
  13. Fingers

Fingers Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Kod:
    Tak, oczywiście możesz mieć zawód i iść na studia, tylko komu będzie się chciało ? Nikomu i tak będzie. Kolejna sprawa to praca na studiach. Czyli wtedy studia zaoczne, bo cały tydzień musisz mieć wolny. Hmmm..zaoczne płatne, cala pensja idzie na szkołę, plus nie masz czasu dla nikogo, bo praca. Pomijając fakt, że przez te dwa tyg. (zależy jak masz zjazdy) musisz zrobić wszystko sam. Ludzie szkoła zaoczna to nie takie hop siup i nie hip hop. Przez te dwa tyg. masz czas właśnie na własną pracę. Ok, można też wyjść z takie założenia, że w końcu płacisz za tą szkołę, więc musisz ją zaliczyć. Wszystko ładnie ale...Twój przyszły pracodawca później sobie patrzy w CV i widzi; Pan X chodził na studia dzienne, miał słabsze oceny, Pan Y chodził na studia zaoczne i miał bardzo dobre oceny. Kogo bierze pracodawca ? Pana X. Dlatego, że woli pracownika ze słabszymi ocenami, które sam musiał jakoś wypracować, od pana z dobrymi ocenami, za które w większości płaci.
    Tak ale Pan Y pracuje juz 5 lat w branzy (zakladamy ze nasz student studiuje i pracuje w jednej branzy co zazwyczaj jest prawda) i ma gotowego pracownika. Oprocz tego ma lepsze ocene a ten student X to pewnie ciagle zalewal sie w trupa jak to student dziennych i dlatego ma slabe oceny. A Pan X oprocz dobych ocen zdobywal doswiadczenie dlatego ja bym wzial pana X. Po za tym z ta nauka to zalezy jaki kierunek. Mam znajomych fizjoterapeutow zaocznych i tam to jest naprawde hardcore jesli chodzi o nauke i czas dla siebie. Apropo tego placenia i wymagania to ci powiem ze rowniez zalezy od skzoly ale nie spotkalem sie ejszcze z przypadkiem zeby wiodace rpzedmioty byly zaliczane za ladny usmiech. Ale hotelarstwo mozna spokojnie ciagnac. Mam znajome w technikum hotelarskim ktore teraz studiuja bodajze w Gdansku hotelarstwa i ogolnie sobie chwala. Dobre jest to ze mozesz sobie doraiac w trakcie roku skzolnego jako kelner bo chetnie biora uczniow z hotelarstwa. I Co najwazniejsze na 1 chlopa przypada w klasie z 8 dziewczyn :D

14. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Też prawda, wszystko zależy tak naprawdę od ludzi, a tego wcześniej nie sprawdzisz. :)

Co do moich studiów na 40osób w grupie jest 5facetów...

15. George330

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jestem w 90% pewien ,ze pojde do technikum hotelarskiego ,ale nadal pozostaje te 10%.......dziekuje wam za rady:cool:

Wczytywanie...

Poleć forum