1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wybór Xboxa - dylemat

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez cswthomas93, Listopad 9, 2014.

1. cswthomas93

cswthomas93 Guest

Witam wszystkich serdecznie.
    Chcę dorwać w swoje łapska po raz kolejny X360. Najchętniej celowałbym w matową Slimkę, jednak z tą jest problem, a raczej z jej dostępnością.
    Wszędzie tylko Xbox wzorowany na wyglądzie XO, ew. błyszczące Slimki (a słyszałem, że są awaryjne). Jak wygląda sytuacja z Xboxem E? Znalazłem całkiem ciekawy zestaw za małe pieniądze, oto link:

XBOX 360 500GB STINGRAY 2 PADY + GRA + HDMI 24H (4763096012) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Przyznam, że pojemność dysku, 2 pady, TR, kabelek za takie pieniądze brzmi kusząco. Jednak nie wiem czy warto w ogóle brać konsolę z tym wyglądem, czy nie padnie mi po pewnym czasie, a w gwarancję wolałbym się nie bawić (miałem Arcade z Jasperem i śmigał aż miło).
    Co kupić? Na co zwrócić uwagę?
    Chcę samego Xboxa z pojemnym dyskiem, bez kinecta, ma być nowy. Takie są moje wymagania. Pomożecie? :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Slimy błyszczące nie są awaryjne tylko się rysują a wersja E to nic innego jak Slim w innej obudowie

4. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja mam matowego slima :D
    Czemu niby jest trudno dostepny ?

5. cswthomas93

cswthomas93 Guest

Bo nigdzie nie można go znaleźć? Naprawdę ciężko o nowy, nieprzerobiony egzemplarz. Chociażby na allegro.
    Akurat dwóch znajomych miało Slimkę błyszczącą i obydwie padły. Chyba że po prostu awaryjne egzemplarze. Poza tym matowe są nieco lepsze pod względem technicznym.
    Czyli bez problemu mogę brać E?

6. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Slimy sa Trinity i Corona, obudowa nie ma nic do dzialania konsoli, bo to tylko plastik, a podzespoly sa takie same jak w matowej i blyszczacej obudowie, ja nie wiem kto Ci naopowiadal takich bajek.

Slima nowego ciezko kupic, bo do sklepow trafily stingraye X360 E konsola na podobe XO.

Czemu uzywanej nie kupisz?

7. cswthomas93

cswthomas93 Guest

A jak odróżnić Trinity od Corony? Wiem, że są różne pobory mocy bodajże itd, a właśnie chyba nawet czytałem, że mat a błyszczący różnią się od siebie.
    Ten E różni się czymś? A w używki nie lubię się bawić, wolę mieć nówkę na gwarancji.

8. toperek6

toperek6 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ja kupiłem Xbox E, i jest bardzo zadowolony.

1 osoba to lubi.
  9. cswthomas93

cswthomas93 Guest

Jak na razie tylko jedna wypowiedź za Xboxem E. Ktoś jeszcze ma coś do dodania? Warto brać tego E?

10. nollo

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    No ale co Ci mamy powiedzieć to jest to samo co Slim tylko nie wiem chyba ma 2 porty USB mniej i moim zdaniem kiczowata obudowę

11. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    Na twoim miejscu nie brałym tego Slim E czy jak to tam ma. Po prostu zmieniony wygląd, bardziej pod Xbox one w dodatku ma 2 porty usb mniej. Na konsoli nie ma też pokazanych diod ile padów masz podłączonych. Slimy matowe są dostępne na allegro, kupisz normalnie nieprzerobione.

12. cswthomas93

cswthomas93 Guest

No to jest okej, bo obudowa jak dla mnie może być, dwa porty USB wystarczą w zupełności no i te diody to już kompletnie mi powiewają.
    Jeśli to to samo co Slim, to skuszę się na E, bo są naprawdę łatwo dostępne, w fajnych zestawach i przystępnych cenach. Oglądałem filmy, czytałem recenzje i z tego co mi się wydaje, to E jest cichszy.
    W takim razie poproszę link do matowej slimki, nowej, z pojemnym dyskiem i bez kinecta. Nieprzerobiony ofc.

13. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Aha i slim e nie ma wyjscia pod component :) tylko composite i hdmi :)

14. Damiano GTi

Damiano GTi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    122
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Mam Xboxa e i jest fajny,chodzi cicho ma 4 usb. Wg mnie wygląda najładniej ze wszystkich 360 ale to tylko gusta. Mam i mogę polecić. Dla porównania wcześniej miałem ps3 super Slim i był głośniejszy a mam go koło monitora na biurku i jest cicho.

15. nollo

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Jak dla mnie to nie opłaca się brać nowej konsoli, gdyż jest droższa a mało kiedy slimy padaja, i za 600 zł już masz dobre zestawy używane

1 osoba to lubi.
  16. cswthomas93

cswthomas93 Guest

O tym wyjściu to wiem, ale ja i tak stosowałbym tylko kabelek hdmi.
    Wygląd mi również odpowiada, a że chodzi ciszej od PS3 SS to normalne, bo SS jest dosyć głośne.
    Nówka może i droższa, ale mam gwarancję i świadomość, że nikt nie robił z nią nie wiadomo czego, a później baw się w odsyłanie itd, jakby coś się schrzaniło. Wolę dopłacić te 200zł i mieć sprawdzony sprzęt.

17. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie jeden kupil nowy sprzet, a na drugi dzien lecial do naprawy, bo uszkodzony :)
    Takze takie gadanie ze wolisz nowy sprawdzony mnie rozsmiesza, kupujesz uzywany sprzet to jedziesz i sprawdzasz osobiscie jezeli jest to wielka suma. Po co Ci nowy za 600zl tzw. golo*****c, jak za ta cene mozesz kupic bogaty zestaw :)

18. mlody113a

mlody113a Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Również mam wersje E. Kupiłem z lombardu i to prawie nową(mam fakturę zakupu poprzedniego właściciela który kupił 29.09.2014) a ja kupiłem 11 października. Wydało mi się podejrzane ale koleś pewnie potrzebował kasy, trudno jego strata. Ale kit z tym. Moja od tego czasu ma ciężkie życie(leży na biurku tak gdzie była kiedyś klawiatura także nie ma tak dużo miejsca poprzez może mieć problemy z odprowadzeniem ciepła.Ale daje rade. Podoba mi się wygląd bo jest taka zbita i wygląda prosto. Chodzi także ok, nic nie tnie , fifa 14 i F1 2013 idzie bardzo dobrze. Także polecam :)

19. cswthomas93

cswthomas93 Guest

Tak, znajdę odpowiednią aukcję i będę jechać kilkaset kilometrów przez Polskę, żeby obejrzeć Xboxa..
    Jeśli bym zamawiał, to bez odbioru osobistego, gdyż na takie coś najzwyczajniej w świecie nie mam czasu, dlatego też nówka > wysyłka kurierem i mam ją na miejscu. Miałem już Xboxa i był sprawny od nowości, oczywiście może się trafić uszkodzony sprzęt, ale to już wróżenie z fusów. Poza tym kupię używkę, rozsypie się i co? Naprawiaj z własnej kieszeni. Nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel robił ze sprzętem. Jest takie mądre przysłowie "chytry dwa razy traci". Ja szukając na allegro używki nie znalazłem nic ciekawego. Chyba, że macie coś konkretnego, to proszę o linki.

20. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja już nie wiem czego Ty człowieku oczekujesz. Idź do najbliższego sklepu i kup tego Xboxa E, będziesz miał nówkę, jak nawali to nie będziesz wykładał z własnej kieszeni, bo oddasz na gwarancję i problem z głowy. Koszt Tomb Raidera to uwaga...aż 15zł za kod na allegro, także to są grosze jeżeli chodzi o pierwszą aukcję jaką zapodałeś. Najbardziej rozwaliły mnie Twoje teksty jak napisałeś, że konsola z błyszczącą obudową jest gorsza od tej matowej. Większych głupot w życiu się nie naczytałam. Jakoś mam slima z błyszczącą obudową i chodzi do teraz, że aż miło. Widocznie Twoi koledzy katowali konsole i w końcu padły. Używek trzeba wiedzieć jak szukać, poszukaj jakiejś nie najtańszej, a jakaś która kosztuje troszkę więcej i widać, że jest zadbana. To, że konsola jest używana przez kogoś wcale nie oznacza, że ktoś nią rzucał, kopał do niej czy grzebał w niej, po prostu mogła się znudzić i postanowił sprzedać. Nie wrzucaj ludzi do jednego wora. Zawsze możesz poszukać konsoli, która jest używana, ale posiada jeszcze gwarancję.

3 użytkowników lubi ten post.
  21. cswthomas93

cswthomas93 Guest

kuleczka, tylko mnie nie ugryź.. Nie wiedziałem, że TR jest tak tani. Dawno się nie orientowałem w cenach produkcji na X360. Jakbym też miał się przyczepić, to napisałbym, że prosiłem o pomoc w wypowiedzeniu się na temat X360 E/Slim, a nie doradzania kupna używanego sprzętu. Tego wątek nie dotyczył.
    Bo jest gorsza od matowej. Slim w wersji błyszczącej potrafi szybko się przegrzewać i padać. To nie był odosobniony przypadek, a np. sprzęt na układzie Corona pobiera mniej prądu (patrz matowe wersje). I to nie są bzdury wyssane z palca.
    Nikt ze znajomych konsolki nie katował, tylko szanował. W końcu za darmo nikt niczego nie dostał, żeby miał to niszczyć.
    Moją opinię wyciągnąłem na podstawie przeszukanego allegro. Od tanich do drogich zestawów, nie znalazłem nic godnego uwagi. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora, jak napisałaś. Po prostu wiem, jakie są realia. Może trafić się dobry sprzęt, a może się trafić jakaś lipa, która się rozsypie po tygodniu użytkowania.

Wczytywanie...

Poleć forum