1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wydobycie CPU KEY Dash 2.0.8955.0

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bodzio667, Lipiec 27, 2011.

1. bodzio667

bodzio667 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam tak jak w temacie mam zrobionego JTAG na konsoli z wersja ds 2.0.8955.0 niestety ale przy tej wersji jest on zakodowany. Konsola dosyć stara (fat z HDMI ) płyta główna FALCON 2008r.

Moje pytanie brzmi: czy i w jaki sposób wydobyć CPU KEY ? mamy 2011r może coś się od 2009r pojawiło ? Na ten problem ? Nanda z czytałem przez LPT mam program LycosCpuKeyFinder.v.0.2 do szukania w pliku KV.bin z nanda klucza, ale on to moze i nawet rok robić ! Nie mam tyle czasu na pewno. Na pewno istnieje jakiś sposób żeby go zdobyć.

A może się by da dało wgrać nanda z innej konsoli ? z dashem 2.0.7371 który umożliwia wgranie xell i tym samym odczyt cpu key ? mam nawet do swojej konsoli DVD Key. Więc w moim przypadku musiała by się tylko uruchomić.

Proszę o rade czy któryś z moich pomysłów wypali.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ZZ123

ZZ123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    Odczytaj CPU Key w Xellousie.

4. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    heh , jeśli już masz dash 2.0.8955.0 to nie zrobisz JTAG.
    To , że sobie wszysyko polutowałeś nic Tobie nie da. MUSISZ mieć dasha nie wyższy niż 7371.
    Niestety nic nie da się zrobić.

No chyba , że coś źle zrozumiałem.

5. JTAG

JTAG Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tuż za rogiem :)
    Aktualizacja 8xxx paliła e-fuse. Odczyt CPUKEY tylko metodą BRUTE-FORCE

6. ZZ123

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    Jeżeli kupowałeś JTAG'a z wgranym już dashem 8955 to klucz wydobędziesz w Xellousie. Jeżeli masz tylko przylutowanego i nic więcej to tym sposobem nie da rady.

7. bodzio667

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kupiłem konsole z niższym ds niż jest obecnie. Niestety nie wiedziałem nic że nie da sie tego cofnąć i zaktualizowałem konsole kiedy mnie o to poprosiła podczas odpalania jednej z gier.

chciałbym dowgradowc dasha ale pewnie napiszecie że się nie da. No tak ale nie rozumiem gdzie on się wgrywa niż nand ? Wyczytałem na angielski forach ze nowy ds cos miesza w cpu ? no i tego nie rozumiem ? tzn że pali sobie eFuse blokujac sam sobie możliwość odczytu cpu key ? I zaczyna emulować je z Nand? Który zakodowany jest wlasnie kluczem CPU key ?

8. ZZ123

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    JTAG wykorzystuje lukę, którą MS zablokował w dashu 8xxx.

9. bodzio667

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wiem że zablokował w ds 2.0.8498.0 August 11, 2009. Od tego momentu jtag przestaje działać. Ale nadal mam możliwość ingerencji w nand. Mogę przez lpt go flashować. Dajmy na to że jakimś cudem mam CPU KEY. Czy mogę wtedy wgrać dumpa z innej takiej samej konsoli ale z niższym ds ? Edytując w nim klucze DVD oraz CPU ?

Znalazłem coś takiego

Exploitable CBs:

Xenon: 1921 or lower is Exploitable (exception: 8192 IS EXPLOITABLE)
    Zephyr: 4558 or lower is Exploitable (exception: 4580 IS EXPLOITABLE this needs falcon version of Free60)
    Falcon: 5770 or lower is Exploitable
    Jasper 16mb: 6712 or lower is Exploitable
    Jasper Arcade (256/512): 6723 or lower is Exploitable

Ja mam u siebie Falcon z CB w wersji 5770. Co to oznacza ? Ze mogę jakoś wgrać xell ? I odczytać CPU key ?

Wczytywanie...

Poleć forum