1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

wyłączanie konsoli z prądu

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Krawol, Marzec 22, 2010.

1. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    elo mam pytanko czy w czasie grania jak się wyłączy konsole (wyjmie kabel elektryczny) to coś się zepsuje? bo mam czasami wkurzonego ojca co wyłącza korki w domu i się martwię że zara coś się zepsuje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Fajnie masz :D moze cos sie zepsuc - nigdy nic nie wiadomo - do wylaczania konsoli sluzy przycisk na obudowie (lub ewentualnie padem/pilotem). tracisz gwarancje przy czyms takim, chyba ze dobry kit wcisniesz :D

4. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    jak to trace?

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Teoretycznie ma on racje tracisz, jest to z twojej winy. Nawet jakby Ci prąd wyłączyli i zepsuła by się przez to konsola, to tracisz. Lecz wiadomo jak jest w praktyce nit nie powie witam chcę się przyznać mam ojca idiotę wykręca korki spalił mi się zasilacz i konsola, czy możecie unieważnić gwarancję :D

Więc śpij spokojnie, dla ojca podłącz jakiś kabel z prądem do szafki z bezpiecznikami, żeby poraziło go i otrzeźwiał.

6. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    serwisowi bardzo trudno udowodnić w takim przypadku winę użytkownika

oczywiście takie odłączanie może uszkodzić konsole/zasilacz, ale nie przesadzajmy szanse nie są duże. Sam podobnie robię/robiłem z Ps1,ps2 czy obecnie z xboxem

7. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    dzięki można t/c

ojca takiego mam bo mam modem wifi i ja mam przez kabel i nie mam lagów a on ma laptopa i sie wkur**a bo ma laagi i dlatego wyłącza prąd .

t/c

8. HoFi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    -kup mu lepszej firmy "modem" wifi (np:coś z linksys-a)

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To widać jesteś bardzo mądry wyłączenie tak komputera przez znajomego spowodowało spalenie każdego podzespołu w PC także monitora;)

10. bgszef

bgszef Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Cie znam skarbie?
    Mojemu koledze w podobny sposob spalil sie komputer, ale nie uznali mu gwarancji poniewaz komputer nie byl podlaczony przed UPS... I jego wina ;/

11. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    wez mu spryskaj laptopa jakims gów**m w sprayu i mu powiedz "ojciec ja tez chce grac":D
    a tak na powaznie, masz jak masz i trudno, rodzicow sie nie wybiera i to nie powinien byc powod do smiechu
    kup sobie jakas dobra listwe z bezpiecznikami, w takim wypadku sie listwa zjara - ok. 40,- wydasz i zmniejsza szanse na przypadkowosc spalenia zasilacza czy iskry po kablu. Albo zrob ojcu awanture ze ciebie tez to wkurza i kropka :D

12. HoFi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    ... i jeszcze lodówkę ,kuchenki gazową, żelazko, telewizor ....

ehh powiedz mi co niby spowodowało spalenie wszystkich podzespołów ?? brak prądu ??

bajki to lepiej dzieciom czytać ;)

nagły brak prądu może teoretycznie uszkodzić zasilacz , ale najczęściej są one od tego zabezpieczone .

13. CDaddy

CDaddy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Nie zauważył, że gdy wyłącza prąd, to nie ma internetu? :]

14. piter889

piter889 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dla ziomka w podobny sposob pojawil sie blad E74. Nie jestem pewien czy od tego ale bylo tak:
    Wzielismy jego konsole na dzialke, gralismy sobie we dwoch w Lef4Dead, a inni, wkurzajac sie, wylaczali korki. Po trzecim razie, konsola wywalila blad e74 i dead, gwarancji nie uznali, bo przerobiona i ziomek jest pare stowek do tylu przez glupie zarty innych.

15. Magnum45

Magnum45 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    @HoFi

Tak,nagly brak pradu moze cos rozwalic.To tak jak czlowiekowi nagle stanie serce,bo potem ciezko je ruszyc,no chyba ze szybko zacznie pracowac z powrotem.

Co do tematu:jednakze wyłaczam przez kilka lat kompa przez prad.Nic sie nie dzieje,a nawet jak sie rozwali to i tak mam to gdzies,bo to grat ^^

No ale z xboxem nalezy sie odpowiednio zachowac.
    Krawol,kupze tacie modem :> Albo nie graj w xbl wtedy,kiedy twoj tata siedzi przed laptopem...
    A i chyba cie kojarze z Krawolem z D2trade.pl

16. Maderfaker

Maderfaker Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    .
    raczej nic sie nie stanie. ale jest to możliwe przecież niepowinno sie wylaczac kompa z listwy bo sie może cos popiep... i wyłaczamy normalnie... xboxa też wyłaczaj normalnie interfejs i guzik na obodowie chociaż wcale nie musisz a ojcu powiedz,żeby nie wyłaczał tak nagle prądu tylko Ci powiedział i wyłączysz... albo sie dogadajcie jakos inaczej ten twój ojciec jakis *********** . bez obrazy ale troche mi Cie szkoda i jeszcze jak korki wywali to przecież sam nie ma neta i komputera... zzaniedłógo Ci wy***** konsole przez okno :D

17. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    listwe z bezpiecznikami to sie juz dawno tak zabezpieczyłem i mam.

modem to mam gz D-linka on się nigdy nie zjara .

wiecie co jak on mi wyłączy to ja mu też .

Magnum

tak z d2trade.pl .

18. Magnum45

Magnum45 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hah,ale Krawol,pogadaj z tata.Bo troche dziwne jest wylaczanie pradu za neta.Ty juz jestes bliski ukonczenia gry x,a tu ci tata wylacza prad :D

p.s.
    Ooo Me too z d2trade :d
    Nie ma mnie tam ostatnio bo zrobilem sobie przerwe z d2 do jutrzejszego resetu ld.tak na marginesie

@yahoone
    Nie piszemy post pod postem, używamy przycisku edytuj

19. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Mozesz sobie kupic taka listwe co ma baterie w sobie, wtedy masz 5-10minut na spokojne dogranie i wylaczenie xboxa.

20. szamanxd

szamanxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    @Up - nie pisz bzdur. Listwa z bateryjką? Wątpie, ze coś takiego jest, a jeśli już to pomyśl ile bateryjka potrafi utrzymać Xboxa/Komputer. 10 sekund? Mniej?

Zasilacze UPS kosztujące ok. 1000zł dają mniej więcej 30 minut w pryzpadku awarii. Więc proszę, jeśli nie wiesz co piszesz to nie pisz wcale...

@Topic: Nic Ci się nie spali ani nie zepsuje. Co najwyżej zasilacz, ale Xboxowy ma filtr przeciwprzepięciowy i przeciw przeciążeniowy. Tak samo porządne zasilacze z kompa. Jak czasem jest awaria w elektrowni i w sekundzie pada prąd w całej okolicy to zepsuło Ci się coś kiedykolwiek? To jest mniej więcej to samo więc spokojnie. A co do problemów z tatą - poszukaj w google programu Band Speed Balancer albo coś podobnego i podziel tym transfer po równo. Wtedy ojciec będzie zadowolony a Ty będziesz mieć spokój. Peace. ;)

21. Jubyszonek

Jubyszonek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Nie możesz po prostu powiedzieć tacie,że zanim wyłączy prąd niech poczeka aż x-a wyłączysz?Przecież dużo nie poczeka, nie więcej niż 30s.Wytłumacz mu,że przez to może doprowadzić do zepsucia konsoli. ;]

Wczytywanie...

Poleć forum