1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wylaczenie konsoli , a mity :|

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez GeNetic2, Luty 16, 2012.

1. GeNetic2

GeNetic2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powszechnie ostatnio panuje jakas dziwna teoria (moze przynajmniej w moim srodowisku) na temat x'ow i ich awaryjnosci. Jak wiadomo slimki sa mniej podatne na rrod'y. Ale "powszechnie" u mnie mowi sie ze dla pewnosci po kazdej skonczonej grze powinno sie wyjsc do glownego interfejsu konsoli xbox i poczekac z 5-8 min az konsola sama lagodnie zejdzie z temperatury , a z kolei zabrania sie jej wylaczania np. podczas gry - gramy , gramy wychodzimy do menu gry i odrazu wylaczamy konsole. Podobno zle to wplywa na plyte glowna i pozostale czesci konsoli. Kolejny mit ??

A Wy jak robicie ;> ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. GalaxyS

GalaxyS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Silent Hill
    90% mojego wylaczania konsoli to wlasnie z poziomu gry.Tez kiedys ten mit slyszalem,nie wiem czy to prawda,konsola smiga.Mysle ze to nic nie ma do rzeczy jak ja wylaczamy,ale ja sie nie znam:)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

4. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    kiedyś z ciekawości sprawdziłem jaka jest temperatura na radiatorze gpu zaraz po wyłączeniu xboxa. Co ciekawe temperatura wzrasta prawie natychmiast o 10 stopni, a dopiero później bardzo powoli zaczyna spadać. Reszte możesz sobie dopowiedzieć.

5. GeNetic2

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

hmm no tak bo chlodzenie przestaje natychmiast chodzic stad rosnaca temperatura , czyli z tego co napisales wynika ze wychodzisz do interfejsu konsoli po kazdej zakonczonej grze ?

6. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Na pewno - tak samo jak ten, żeby nie kąpać się po jedzeniu i oblizywać wieczka od serków. Wyłączam swojego xboxa od 2008 roku od razu po graniu i do tej pory ma się świetnie.

7. marcinek74-10

marcinek74-10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja zawsze wychodzę do menu, wyciągam płytę i dopiero wyłączam. Ale także słyszałem że powinno się chwile odczekać.

8. GeNetic2

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Haha z tym kapaniem dobre :D Co do wieczek - z zawodu jestem kucharzem z tymi wieczkami chodzi tylko o to ze najwiecej bakterii tam sie zbiera i dlatego nie powinno sie oblizywac , aczkolwiek ja zawsze oblizuje...:D

Zdania jak sami widzicie sa podzielone nie wiem czy czekac czy nie ;D

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ja powiem tak. Jak miałem jeszcze tylko przeróbkę LT na napędzie to zawsze (przeważnie) wychodziłem do głównego interfejsu i dopiero później "WYŁĄCZ KONSOLĘ". Ale od czasu jak mam RGH to jakoś przeważnie w grze "WYŁĄCZ KONSOLĘ".

Nie zauważyłem by coś dziwnego się z moją konsolą działo, bądź jakieś zawiechy czy inne sprawy. Konsola ma się świetnie.

10. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Od zawsze wyłączałem w grze, chyba, że miałem jeszcze coś zrobić z poziomu menu :p

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    mam jaspera i się nie martwię - wyłączam padem albo guzikiem - nawet (czyt. ZAZWYCZAJ) jak gra jest uruchomiona, bez żadnych skrupułów i z premedytacją. Z konsolą nic się nie dzieje

12. Xaarkes2

Xaarkes2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mielec
    Ja uważam, że to nie mit. Sam odczekuje te 3 minuty i dopiero wtedy wyłączam konsolę.

13. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1071
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To ze czekasz nie znaczy ze to nie mit.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

14. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Kolejny mit, tak samo jak z tymi verbatimami .

15. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    czekając 3 minuty konsola dalej pracuje, podzespoły wiatraki i całe bebechy dalej 'robią swoje' więc osobiście uważam że to bzdura.
    Poza tym w opisie produktu nic takiego nie ma napisane, żadnego przestrzeżenia ani nic więc ktoś sobie coś wymyślił a ludzie wierzą. jak ja powiem, że po tych trzech minutach skracacie żywot konsoli o pięć minut to też mi uwierzycie ?
    osobiście uważam że to mit

16. Strus

Strus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Co to znaczy "bardzo powoli"? Zmierz temperaturę wyłączonej konsoli przy danej temperaturze otoczenia, po czym zmierz czas ochładzania się konsoli po graniu przy wyjściu do dashboardu i po wyłączeniu bezpośrednio w grze i wtedy możemy o czymś rozmawiać.

To, że temperatura skacze o 10 stopni nic nie znaczy, dopóki nie przekracza dopuszczalnej temperatury dla GPU (czyli jednym słowem nie spala GPU) i nie spada do zera odniesienia dużo wolniej (czyli IMHO powyżej minuty) niż podczas działania wiatraków na dashu.

17. Shparag

Shparag Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Redmond
    Xbox to nie turbina w dieslu gdzie po ostrej jezdzie trza odczekac kilka minut zeby sie nie spierniczyła zanim sie ja wyłaczy. Co wy myslicie ze jak wam sie wiatrak właczy to zaraz tempa spada do zera? Dla przykladu wiatrak załacza sie przy 30 stopniach a GPU ma tolerancje do 50 stopni to nawet jesli wyłaczycie iksa w szczytowej temperaturze i podskoczy wam o 10 stopni to i tak cos zostaje no nie, przeciez nie moze byc tak ze GPU przyjmie tylko kilka stopni wiecej niz kiedy sie załacza wiatrak bo gdyby tak było to po wyłaczeniu konsoli GPU szlag by trafił i juz bys go nie odpalił. Głowy z M$ juz wykombinowali zeby teraz było siii a ze czasem sie trafi jakis szit to zdarza sie

18. boby2pc

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    a ty mierzyłeś że chcesz o czymś rozmawiać ? hehe, jak dla ciebie jedyny sposób na zepsucie konsoli to spalenie GPU na amen to gratuluje doświadczenia.

btw. sam wyłączam konsole bezpośrednio z gry i nie chce mi się czekać, ale konsole sobie sam naprawie

19. koshin

koshin Banned

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pszczyna
    k***a przecież nawet jak wyłączysz to wiatraki potrafią nawet pracować jeszcze z 10s. Więc śmiało można nacisnąć power off :)

20. boby2pc

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    to dziwne, bo u mnie sie od razu wyłącza

21. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia: