1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wyłudzenie Xbox one - fałszywe potwierdzenie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bender23ck, Marzec 5, 2015.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. bender23ck

bender23ck Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć wszystkim,
    jestem świeżakiem na forum. Swoja przygodę z Xboxem zacząłem nie najlepiej. Padłem ofiarą wyłudzenia 2 sztuk xbox one, które wystawiłem do sprzedaży na olx. "Klient" wysłał mi podrobione potwierdzenie wpłaty,a ja dałem się nabrać. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy jest szansa, żeby jakoś namierzyć sprzęt i go odzyskać?

Z góry dzieki za wszystkie pomocne odpowiedzi.
    Pozdrawiam:)

2. Lotnik421 Xbox One

3. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wysłałeś 2 konsole zanim miałem hajs na koncie ?
    Paczka już doszła ?

4. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    po pierwsze kto normalny sprzedaje na olx?? po drugie kto wysyla bez otrzymania kasy na konto... mozesz sprawe zglosic na policje ale bedzie ciezko, olx nie ma zadnego systemu ochrony sprzedajacych i kupujacych

5. bender23ck

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    niestety 2x tak

wiem, że strzeliłem glupotę no ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz chce zrobić co tylko się da, żeby odzyskać sprzęt i dorwać oszusta. Czy da się zgłosić jakoś, np. do Microsoftu numer seryjny skradzionej konsoli?

Ostatnio edytowane przez moderatora: Marzec 5, 2015
  6. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
    Skąd masz pewność że potwierdzenie podrobione? Ile czekasz na kase? W takiej sytuacji wsiadłbym w samochód i pojechał do typa po swoje pieniądze.

7. bender23ck

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    czekam od wtorku. Dotarłem do kierowcy. Okazało się, że koleś odebrał przesyłkę nie pod wskazanym adresem a gdzieś przy drodze.

8. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No ale adres przecież masz

9. bender23ck

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no mam, ale jest taki sam jak w danych z potwierdzenia przelewu, więc nie sądze, żeby był prawdziwy...

10. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Rozumiem że kurierem to wysyłales ? To moze chcoiaz zapytaj czy odebrał to w tej samej miejscowosci czy 50 km od niej

11. bender23ck

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    w tej samej. dokładnie w łodzi.

ktoś coś wie, gdzie można te numery seryjne zgłosić?

12. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To nie rozumiem czemu myślisz że adres może być zły. Koleś dał dobre namiary może, ja bym sprawdził. Co Ci da że MS zgłosisz? Kasy od nich nie odzyskasz

13. zibi_07

zibi_07 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    O takiej instytucji jak Policja słyszałeś? Zgłaszasz wyłudzenie, do tego załączasz podrobione kopie przelewu (to też jest karalne). Wcześniej ustalasz wszystko co możliwe we własnym zakresie. Kto mieszka pod wskazanym adresem, czy odebrał paczkę itd. Oczywiście możesz to zrzucić na policję, ale lepiej iść do nich z jakimikolwiek informacjami a nie domysłami. I tu raczej czeka Cię wycieczka do Łodzi. Wydrukuj całą korespondencję mailową z kupującym i też załącz jako dowód.
    Numery wyłudzonych konsol możesz zgłosić na infolinii Microsoftu. Przyjmą zgłoszenie pod warunkiem dostarczenia kopii zaświadczenia z policji o zgłoszeniu/wszczęciu/umorzeniu postępowania (dochodzenia). No bo inaczej niby czemu mieli by coś takiego przyjmować. Na słowo honoru? W takim przypadku każdy złośliwiec po sprzedaniu konsoli blokowałby ją w Microsofcie.

I jeszcze jedno. Jeśli wysyłałeś kurierem, to pewnie miałeś numer telefonu kupującego. Nie zapomnij go też podać policji, choć pewnie był to jakiś prepaid, po którym już nie ma śladu.

14. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Nie żebym się śmiał, może trochę nawet ci współczuję, no ale jak można wysyłać towar nie mając za niego pieniędzy, normalnie poziom inteligencji sześciolatka, człowiek uczy sie na błędach, ty dałeś sie wyrolować i mam nadzieje że więcej tego błędu nie popełnisz, jedyne co możesz zrobić to spróbować zgłosić sprawę policji, ale znając ich to uja zrobią a konsol i kasy juz nigdy nie zobaczysz, druga opcja to pojechać pod wskazany adres i zabrać to co twoje a gościowi obić pyska

szangg lubi to.
  15. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien
    Nauczka na przyszłość . Napiszę Ci tak kolego zostałeś wydymany przez własną głupotę. Policja oczywiście przyjmie zgłoszenie i sprawdzi co i jak jednak czas załatwienia takiej sprawy to nieskończoność. Wpierw udałbym się pod wskazany adres i wypytał czyj to adres. Kontakt z firmą kurierską może pomóc choćby w ustaleniu rysopisu oszusta. Zadaj sobie ********** ważne pytanie jak bardzo zależy Ci na konsolach. Ponieważ siedząc w domu nie wiele zdziałasz. Samo pozbieranie do kupy informacji zajmie Ci troszkę czasu,potem ich weryfikacja czyli czy numer telefonu nadal czynny czy adres to nie fake. Także chcesz mieć jakiekolwiek szanse odzyskać konsolę to się ruszaj a w wolnych chwilach już szukaj na innych portalach czy twoje konsole nie czekają na nowego właściciela. Psy powinny podejść do tematu poważnie jeżeli dasz im max informacji. Jeżeli chodzi o olx to możesz sobie do nich pisać i prosić o dane konta kiedy zostało założone itd.

16. Ginterinho

Ginterinho Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wytłumaczcz mi proszę " podrobione potwierdzenie wpłaty ".
    Wysłał Ci potwierdzenie w wordzie ?, napisał własnoręcznie i przykleił kartofla ?, Zeskanował paragon z biedry za zakup srajtaśmy za pisiont groszy i domalował dwa zera? a ty połknąłeś to jak młody pelikan ??!!No bo zwyczajnie nie kumam :|
    Szkoda mi w tej sytuacji tego, że pozbyłeś się dwóch kloców za jednym zamachem w idiotyczny sposób.
    " Trójkątami i kwadratami " to bym zrozumiał, bo komu żal ... :)

17. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A co to za problem podrobić dowód wpłaty? Bierzesz ze swojego banku jakikolwiek plik z przelewem żeby zobaczyć jak wygląda. Później odpalasz Photoshopa i zmieniasz na to na co potrzebujesz. Zapisujesz plik jako .pdf i tyle fatygi. A co Ty myślisz, że każdy laik zna krój czcionek jaki dany bank używa do potwierdzeń przelewów? A choćby i nawet to ten, który robi przekręty ma już to dobrze opanowane i wie jakiej czcionki użyć itd. :]
    Ja w życiu nikomu nic nie wysłałam póki nie ujrzałam pieniędzy za to. Dla mnie logiczne nie ma wpłaty = nie wysyłam. A w przypadku sprzętu to już w ogóle...

Ostatnia edycja: Marzec 7, 2015
    szangg i wojek_gacek lubią to.
  18. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Zamykam temat.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum