1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wymiana gier na konsole. Opinie.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Mero83, Grudzień 5, 2013.

1. Mero83

Mero83 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich bardzo serdecznie,
    Jestem tutaj nowy i przychodzę do was w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Otóż zastanawiam się od pewnego czasu nad biznesem polegającym na sprzedaży i przede wszystkim wymianie używanych gier na konsole i PC. Biznesik ten zlokalizowany był by w Warszawie (Ursus) na jednym z nowych dużych osiedli zamieszkanym głównie przez młodych ludzi. Wszystko odbywałoby się w realu. Klient może przyjść do sklepiku pooglądać towar, zastanowić się, pogadać. Pomysł ten zrodził się w czasie kiedy mieszkałem w Anglii. W miasteczku 160 tyś mieszkańców działał taki właśnie sklepik było tam mnóstwo gier używanych na wszystkie rodzaje konsoli, oprócz tego sprzęt i akcesoria do konsoli. W środku działały 4 kasy i zawsze było mnóstwo klientów. Wiem że w Polsce też działają podobne biznesy zastanawiam się tylko nad ich opłacalnością i potencjałem rynku w Polsce.
    Dlatego zwracam się do was (graczy) moich potencjalnych klientów. Co sądzicie o moim pomyśle? Czy sami często wymieniacie gry? Czy robicie to online czy w realu? Czy wymienialibyście gry gdyby w waszej okolicy istniał sklep z taką możliwością?
    Ps. Szacunkowe ceny wymiany wynosiły by 10 - 30 zł w zależności od gry i generacji konsoli.
    Zapraszam do dyskusji. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. xboxfan94

xboxfan94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeslinw poblizu nie bedzie podobnego sklepu lub bedziesz mial konkurencyjne ceny to zycze ci powodzenia.no i zalezy ile bys chcial brac za wymiane gry(tam gdzie ja zawsze wymieniam gry jest to tak:gry na xboxa i ps3 po 1 -7dni skupuje sie 10zl taniej po 8-14 tygodniah 20 zl a w dalszym terminie w zaleznosci od aktualnej ceny gry.na ps2 i psp jest podobnie tylko tam nie zapisuje terminu kupna gry i zawsze cena jest 10zl nizsza niz cena taiego samego egzemplarzu w sklepie,gier na ds,wii itp.juz nie maja bo sie nieoplacalo)

Wysłane z mojego GT-P3100 za pomocą Tapatalk 2

1 osoba to lubi.
  4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Przede wszystkim musisz sobie policzyć czy to się opłaca. Nie wiem jak z cenami wynajmu lokalu w Warszawie ale przyjmijmy ze będzie to 1500zl, do tego ZUS na początek 400zl, eksploatacja (prąd, woda, ogrzewanie) ok. 600zl co daje powiedzmy 2500zl. Teraz wystarczy podzielić to przez średni koszt wymiany 20zl i wychodzi na to ze żeby wyjść na 0 musisz w miesiącu wymienić 125 gier, wiec jakieś 5 dziennie. Może być ciężko.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

1 osoba to lubi.
  5. Mero83

Mero83 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za wasze opinie. A jak często sami odwiedzacie takie miejsca i wymieniacie gry? Raz na kilka tygodni, miesięcy?

6. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja osobiście korzystam z lombardów....
    Aczkolwiek jeśli nie będziesz miał blisko konkurencji myślę że ma to ręce i nogi pod warunkiem że ceny będą "odpowiednie" mam u siebie w mieście takie "coś" ale cenowo to allego/sklepy online z wysyłką wychodzi dużo taniej.

Wczytywanie...

Poleć forum