wymiana heatsinków na te z falcona i usuwanie Xclampów w Zephyrze zapobiegnie RROD ?

zenek1234

Użytkownik
Użytkownik
wymiana heatsinków na te z falcona i usuwanie Xclampów w xenonie zapobiegnie RROD ?

Zacznę od tego że mam najstarszą wersje X z 2006 roku xenon
nigdy nie miałem rroda, żadnych napraw, nie licząc czyszczenia gumki od napędu Samsunga :)
Przejdę do sedna, a więc chciałbym w przyszłości uniknąć Rroda lub maksymalnie opóźnić czas jego wystąpienia, wobec tego chciałbym wymienić chłodzenie, heatsinki na te od falcona, usunąć X clamy, wymienić wiatraczki na whisper legacy,
znalazłem na ebay taki zestaw heatsinków [link] i mam pytanie do bardziej znających się na rzeczy czy te heatsinki będą pasowały do mojego xenona i czy w ogóle ich wymiana ma jakikolwiek sens, czy usuwanie clampów jest dobrym posunięciem, jako że większość ludzi usuwa je po błędzie e74, a nie przed nim?
i czy dobrym pomysłem jest zakrywania od góry heatsinka pod dvd? i i ogólne uszczelnienie tunelu?


z góry dziękuje za odpowiedzi
 

SedativRobix

Użytkownik
Użytkownik
uniknąć rroda raczej sie nie da a zapobieganie no cóż moze tylko troche przedłuży żywotność konsoli. Ja bym konsole postawił tak aby nie były zatkane wloty i w jakimś zabardzo nie nagrzanym miejscu. A co do X clam to zostawił bym je. jak próbowałem naprawić xa z 2006 roku to juz miałem zamiast tych clam śruby. Zmieniłem na clamy i wygrzałem i chodziło. (przez 2 miesiące) Ja bym zbierał kase na nowego koszt arcade jakieś 650 zł :D
 

kufer111

Banned
Użytkownik
heatsinki bedą git, ma to sens bo heatsink od grafiki bedzie odprowadzał więcej ciepła bo ma dodatkową rurkę z żeberkami na końcu . a wiadomo pierwsze mogele x360 grzały *****sko, sam miałem xenona 2007rocznik
 

jerro

Użytkownik
Użytkownik
nie widzę tu sensu i logiki.Prędzej rrod wystąpi po twoich przeróbkach- nie poprawia się tego co jest sprawdzone i działa dobrze!wg. mnie lepszy efekt i najmniejsze koszty da ewentualna wymiana pasty i zamontowanie wiatraczka nawiewającego powietrze do środka.Zauważ ,że chłodzenie w xbox jest coraz gorsze - wraz z wersją spada TDP i jest potrzebne mniej wydajne chłodzenie, mniejsze koszty też mają znaczenie.
 

zenek1234

Użytkownik
Użytkownik
dzięki za odpowiedzi, zdecydowałem że wymienię heatsink gpu na ten podwójny i zrobię sobie moda wiatraczków tylnych (przełącznik na 12 V) [link] i zobaczymy jak to się sprawdzi
 

Abaddone`

Użytkownik
Użytkownik
ogolnie to rozumiem, ze te starsze naprzyklad z 2006,7,8 sie przegrzewaja i mozna dostac Rroda? bo ja od niedawno jestem szczesliwym posiadaczem x`a i powiem, ze jak gram pwiedzmy z 7,8h to nie jest nawet nagrzany albo mnie sie poprostu zdaje ;)
 

michu282

Użytkownik
Użytkownik
Wymiana radiatora na ten z heatpipe będzie dobrym rozwiązaniem, ale czy zephyr nie ma go w standardzie? Do tego dobra pasta i jakiś dodatkowy wentylator z przodu (z wycięciem obudowy) i x powinien trochę pożyć. Xclampy zostaw, śrubami byś dobił trochę płytę i procki.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak z 2006r to xenon a nie zephyr.
 

zenek1234

Użytkownik
Użytkownik
oczywiście xenon, pomyliłem się

wyczytałem w kilku miejscach że Xclampy powodują naginanie się płyty gdy ta jest nagrzana, co z kolei niby powoduje Rroda bo gpu "odchodzi" od płyty gł
 

Adikoss

Użytkownik
Użytkownik
Jak zmienisz to daj znać czy odczułeś jakąś różnicę w wydmuchiwanym powietrzu czy jest chłodniejsze... Możliwe że wymiana tych radiatorów cos da.
 

zenek1234

Użytkownik
Użytkownik
odświeżam bo zakończyłem przeróbkę mojego xenonka

Postanowiłem wymienić tylko heatsink na GPU na ten z pipem i zrobić przełącznik na 12v dla tylnych wiatraczków.

Po zdjęciu heatsinka z gpu okazało się że pasta prawie całkiem wyparowała,(4 lata nie wymieniana) za to znaczna jej ilość "rozlana" była tylko dookoła miejsc stykowych

wyczyściłem starą pastę, nałożyłem pastę noctua NT-H1, założyłem heatsinka używając starych xklampów

przerobiłem zasilanie wiatraczków tj na załączonych zdjęciach, teraz mogę również przełączyć wentyle na 12V, co muszę stwierdzić bardzo dobrze działa, uszczelniłem tunele

efekt jest taki, że X po kilku godzinach grania w RDR :) wydaje się być o wiele chłodniejszy zwłaszcza na ściance w miejscu gpu , wcześniej po 2 godzinach miejsce to było bardzo gorące, po przełączeniu na tryb 12 V Xbox zmienia się w farelkę, (jest o wiele głośniejszy ale i wyrzuca więcej gorącego powietrza)

ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, ile jeszcze mój Xenon pożyje zobaczymy

fotki:
http://i48.tinypic.com/2s9dqms.jpg
http://i49.tinypic.com/dny1z9.jpg
http://i45.tinypic.com/125jixf.jpg
 

Do góry Bottom