1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

wymiana lasera/dysku?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Sezowaty, Czerwiec 10, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Sezowaty

Sezowaty Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

mam Xboxa Slime od jakichś 2 lat, wcześniej należał już do kogoś więc jest bodajże z 2008/2009 roku. Był już przerobiony i napęd Lite-On'a ma już pewnie jakieś 4-5 lat.
    Ogólnie problemów nie było, ale podejrzewam, że dysk powoli pada, a laser nie czyta dobrze płyt.
    Już od dłuższego czasu mam problem z niektórymi grami, szczególnie Call of Duty: Black Ops i Black Ops II (ten drugi nagrany na Verbatimie nagrywarką Lite-On 124 DU, 100% dobrze nagrana). Problem polega na tym, że w pewnym momencie tekstury tracą na jakości, głosy narratora i postaci, a także niektóre dźwięki i napisy znikają, w singleplayerze po ukończeniu misji a w multi po skończeniu mecza wywala wtedy problem, że nie można odczytać płyty. W Black Ops'ie dzieje się tak rzadziej niż w dwójce, tak po 3-4 meczach na multi, może później, i przy graniu na zombie przy jakiejś 18 fali +. Natomiast w dwójce problem występuje częściej - grać w kampanię można tylko chwile, mniej meczów na multi, a problem w zombie wystąpił przy 13 fali (30minut gry).
    Sporadycznie problem ten występuje też przy innych grach, np. FIFA 12/13, Assassin's Creed III, ale dopiero przy dłuższym graniu. W Assassinie wtedy nie wyskakuje pełny błąd, tylko tak jakby wyskakiwało to białe okienko i stawało wszystko zanim się załaduje - po prostu wiecha i tyle. Pozostaje wtedy restart i grać dalej ;)
    Zauważyłem też, chyba na płycie od Black Opsa II albo Assassinie, że po pewnym czasie grania na płycie zaczęły pojawiać się maluteńkie kreseczki, inne niż przy porysowaniu. Wygląda tak, jakby laser to robił.
    No, to teraz kilka pytań..
    Pierwsze, najważniejsze - te problemy są związane z napędem? Nie wydaje mi się, żeby to był problem płyty/nagrania, bo Crysis 3, Assassin i Black Ops II były nagrane tak samo, bez błędów, a problem występuje tylko w Black Opsie (wstawka obydwu Cod: BO były raczej dobre, mogę ściągnąć nowe i nagrać, ale szkoda by było, jeśli to nie problem wstawki..)
    2. Jeśli jest to problem napędu, wypadałoby go wymienić?
    3. Jeśli już wymienić, to wystarczy kupić odpowiedni nowy i dać do przeróbki? Ewentualnie, czy można przeróbkę wgrać samemu? ;)

Edit: sorka za błąd w tytule, zamiast dysku powinien być napęd ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    po pierwsze to jakim cudem mozesz miec slim z 2008 roku skoro one sa produkowane od 2010? po drugie ja bym najpierw sprawdzil te plyty na innym xboxie bo nie wykluczone ze to jest wina plyt skoro na innych dziala w miare dobrze, mozesz wymienic sam laser lub caly naped, latwiej wymienic sam laser, przerabiac nie trzeba drugi raz

4. Sezowaty

Sezowaty Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wybacz, zapędziłem się z datami i z rodzajem Xbox'a - w myślach miałem Slim'a, a ja mam Jaspera ;)
    Sprawdziłem napęd i sam napęd jest z 2008 roku. Więc kupię laser, w sumie co mi szkodzi, tylko 35zł a na pewno będzie lepiej..
    Dzięki za radę, do zamknięcia ;)

5. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Zamykam

Wczytywanie...
Status Tematu: