1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wymiana pasty i radiatorów - jaki koszt?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez dliwski, Listopad 27, 2014.

1. dliwski

dliwski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Ile mniej więcej może kosztować wymiana pasty "termoprzewodzącej" i radiatorów GPU/CPU? Czy to jest w ogóle opłacalne biorąc pod uwagę fakt, że konsole kupić można za 250 zł?

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    oplacalna jest wymiana pasty jezeli zrobi sie to samodzielnie, radiatorow nie ma sensu wymieniac, ewentualnie zmienic wentylator na mocniejszy

4. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Sam tego nie zrobię, bo się na tym nie znam. Czyli pasta i mocniejszy wentylator to jedyne możliwości żeby w miarę*zabezpieczyć*Falcona przed RRODem?

5. mawor

mawor Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jeżeli nie miał jeszcze RROD'a oraz nie był czyszczony wymiana pasty oraz czyszczenie pomoże przedłużyć jego żywotność i warto to zrobić
    Można zrobić to samemu. Potrzebne są 2 wkrętaki T8 oraz T10. Oczywiście również nowa pasta.
    Ważne jest by starą, suchą pastę dokładnie usunąć z rdzenia oraz radiatorów.
    Jeżeli jednak jesteś pewien, że sobie z tym nie poradzisz, myślę że więcej niż 50 zł nie powinieneś za taką usługe wydać.

6. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Ale Ty chcesz kupić od kogoś falcona czy to twój? Bo jak twój to wymień mu tylko pasty bo kto wie ile pozyje a jak chcesz kupić to odradzam, bo patrz wyżej nie wiadomo ile pozyje

7. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Już kupiony, planowałem zakup Jaspera, ale ten trafił się*w dobrej cenie więc nie czekałem i teraz chce zrobić*coś*co zmniejszy ryzyko pojawienia się*RRODa.

8. mawor

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Pytanie czy jest oryginalna plomba, czy był otwierany ?
    Jeśli był otwierany i nie znasz jego historii to kto wie....może już był po RROD'ie a wtedy usterka wróci......

9. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Nie ma śladów na obudowie, sprzedający twierdził że jest pierwszym właścicielem i nie był naprawiany - czy to prawda, tego nie wiem.

10. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Plomba powinna być pod przyciskiem power? Sprawdzę po pracy. Chociaż z drugiej strony można ją przecież nakleić nawet jak była zdjęta.

11. nollo

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    No to Panie obys miał fart i żeby ci długo posłużyła chociaż wątpię, a z tyłu chyba też jest plomba

12. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Niestety ceny Xboxów są często wysoko przesadzone. Widziałem kilka jasperów ale po 450 zł. To jest zdrowe przegięcie - sam kupiłem w sklepie w 2010 czy 2011 roku za 549. Potem sprzedałem za 300 po roku. Mamy 2014 rok, a konsole często w wersji bez HDMI chodzą po 300 zł - w tym przypadku równie dobrze mógłbym zapłacić znajomemu żeby dał mi chwilę pograć bo na tyle oceniam ich żywotność po tylu latach... Falcona kupiłem za 250 zł i to uważam za cenę przystępną dla obu stron biorąc pod uwagę jego wiek i to że slimy są w sklepach po 580 zł. A czy pożyje - zobaczymy. Mam nadzieję że tak - sprzedający zapewniał że nie męczył konsoli godzinami, ja też gram maksymalnie 2-3 godziny w 2-3 dni w tygodniu. Wymiana pasty mu nie zaszkodzi, a skoro może pomóc to czemu nie, tylko muszę znaleźć kogoś w W-wie kto zrobi to za rozsądne pieniądze.

13. nollo

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    No pasta to nie wydatek to wymień ;) no ceny w polszy są okropne ale ludziom nie wytlumaczysz , a ceny PS3 to wgl masakra jest 1000 zł chcą . .

14. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Wiem że pasta to nie wydatek, ale nie chcę czegoś spieprzyć. Ponoć nieumiejętne zdjęcie jednego z elementów może wywołać konkretne problemy a robiąc coś takiego pierwszy raz w życiu raczej zakładam że coś bym spieprzył niż zrobił jak trzeba...

15. dliwski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
  16. mawor

Polubienia:
    2