1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wymiana PS4 na xo

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez galaretka007, Listopad 26, 2015.

1. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Witam serdecznie!

Czy jest ktoś kto posiada dwie konsole i mógłby mi szczerze doradzić? Czy warto wymienić na xo? Szczerze to dobijają mnie pady które padają jak muchy, non stop prace konserwacyjne na psn...
    Kupiłem ją bo miałem ps3 i powiem że tylko mnie trzyma driveclub.
    Do forzy nigdy nie byłem przekonany.

Co przemawia za xo:
    - wsteczna kompatybilność
    - pady dłużej trzymają
    - seria Halo ( ciągnie mnie do niej, pomimo że nigdy nie grałem)
    - xbox live

Co mnie odpycha
    - awaryjność
    - mniej wygodne pady
    - gorsza rozdzielczość

I sam nie wiem czy z przesiadki z ps4 na xo nie będę żałować.

wystukałem z mojego P8 Lite

2. Lotnik421 Xbox One

3. qba123

qba123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    nie posiadam obu konsol, więc nie odpowiem na Twoje pytanie, ale co do plusów XO sprawdź sobie usługę EA Access, jeśli interesują Cie oczywiście ich produkcje, dla mnie to był jeden z głównych czynników dlaczego wybrałem XO (oprócz Forzy)

4. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Xo nie jest awaryjny.
    Tylko niektóre egzemplarze

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

5. Qkisek

Qkisek Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    Czynpad gorszy ?? Wiele osob po psiesiadce z pada ps4 mowi ze tylko na poczatku dziwne uczucie ( ale to zrozumiale ). Po pewnym czasie jednak mówią ze pad jest rewelacyjny i na nic by go nie zamienili :)

Co do awaryjności hmmm. Na prawdę tylko nieliczne przypadki ze coś się dzieje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

6. Magi

Magi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    Tylko pytanie skąd inna osób ma wiedzieć, czy będziesz żałował? Ja kupiłem XO pomimo że moi znajomi w większości wybrali PS4. Lubię pada od MS a także exy (forza, halo, czy fable) i na nie liczę. Boli mnie, że nie mogę zagrać w Bloodborne, jednak pocieszam się, że niedługo pojawi się DS3.

Zapytaj sam siebie, co cię bardziej interesuje. Jaki jest cel w tym, żeby ktoś inny podejmował decyzję za ciebie? Zrzucanie późniejszej odpowiedzialności z własnego sumienia?

Pozdrawiam ciepło.

7. Cesash21

Cesash21 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to wszystko zależy czego potrzebujesz. Dla mnie to były exclusive'y, XBL, EA Accsess, Kinect, wsteczna kompatybilność, możliwość podpięcia zewnętrznego dysku i sentyment z X360 którego wymieniłem na PS3(żałuję do dziś). Co nie zmienia faktu, że PS4 ma swój ogromny plus w postaci exclusive'ów. Co do pada to zarówno w jednej jak i drugiej konsoli idzie się przestawić, w poprzedniej generacji X360 miał duuuużą przewagę nad PS3 natomiast teraz się to wyrównało. Co do awaryjności to nie wiem o czym mowa, 360 się kiedyś na początku psuły jednak o X1 mi nic nie wiadomo. Co do rozdzielczości to choć niektórzy twierdzą, że ciężko to zauważyć to fakt jest taki, że PS4 ma wyższą. Polecam Ci ten filmik.

8. Miycerion

Miycerion Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    Ja posiadałem Xbox one... Namówili mnie koledzy na granie w Lost Planet, warframe i Destiny... Zmieniłem konsolę na Ps 4
    Powiem tak moja konsola PS 4 była 3 razy w serwisie z tego samego powodu. Naq!@!@# jak silnik odrzutowy. I 3 razy wymieniali mi pastę. Chyba te konsole smarują tam tranem. Konsola była częsciej w serwisie niż u mnie w domu. Gwaranacja 1 roku na konsole za 1,5 patyka to jest żart z nabywców.

2 razy wymieniałem też pada bo zrywała mi się gumka z analogów podczas gry w wiedźmina 3. Podobno z tymi nowszymi padami jest lepiej.

Co się tyczy pada dla mnie ten xboxowy jest o wiele wygodniejszy kwestia gustu i przyzwyczajenia. Awaryjność? Huh ? Słyszałem o raptem 4 egzemplarzach. Halo mnie nie kręci więc się nie wypowiem. Xbox live gold od jakiegoś już czasu daje o wiele lepsze gry od PSN.

Ja swojego pada od PS 4 ładowałem ładowarka do telefonu samsung :p
    Co się zaś tyczy wstecznej kompatybilnośći na chwilę obecną działa tak sobie w niektórych grach są dropy poniżej 30 klatek. Słyszałem ze parę gierek chodzi świetnie oraz że pare spada nawet poniżej 10 klatek ... a to już pokaz slajdów. I na razie MC musi to jeszcze dopracować. Gorszej rozdzielczości nie widać. No chyba, że siedzisz z lupa przy ekranie.

Denerwuje też niestety to, że niektóre gry na których zależy np mi (Fallout4) zacinają się praktycznie do zera przy większej ilości przeciwników... (czekam na łatkę) gdy na PS 4 nic takiego nie ma miejsca. Chociaż na pustkowiach gra na ps 4 notorycznie gubi klatki. Problem opisany jest na digital foundry dość dobrze.

Polecam Ci przyjrzyj się jakie gry wychodzą na Xbox i PS 4 w tym i następnym roku i oceń co Ci się bardziej podoba. Następnie zapoznaj się z materiałami Digital foundry kontra... batman, mad max, fallout4, i oceń to sam.

Sam musisz wiedzieć czego chcesz :)

Ja posiadaczom ps 4 zazdroszczę tylko 2 gier. Bloodborne i Until Dawn

9. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja swego czasu przed zakupem też się jarałam PS4, bo wiesz grafika 1080p itd. Ale właśnie oglądałam ten materiał Yoji'ego720 i doszłam do wniosku, że wcale nie ma wielkiej przepaści w grafice jak się przyjrzeć grom. Owszem, są niektóre ładniej dopracowane na PS4, ale przecież tylko dla super wypaśnej grafiki nie będę brała konsoli, skoro więcej gier mnie interesuje na XO. Ja na PS4 bym pograła w Nathana Drake'a i Until Down. Wtedy też PSN częściej kulał niż nasz XBL. W dodatku doszłam do wniosku, że kupiłam x360 i nigdy mnie ta konsola nie zawiodła, nigdy nie była w naprawie, nigdy nie było z nią najmniejszych problemów i pady były mega wygodne. Później dowiedziałam się jeszcze, że ma wyjść wsteczna kompatybilność, dali EA Access i to są główne czynniki jakie mnie namówiły do kupna XO. A jak się dowiedziałam o nowym Tomb Raiderze to już w ogóle bajka. Ogólnie mam od września XO w domu i nie żałuję zakupu. Na Tomb Raiderze również się nie zawiodłam, bo na prawdę super gra, którą warto było kupić. Na początku tylko ciężko mi się było przyzwyczaić do nowego pada, ale to jest normalne, bo człowiek przez poprzednie 2 lata używał innego. Teraz mam odwrotną sytuację, jak czasem potrzebuję odpalić x360 to znowu dziwnie mi się trzyma pada z 360tki. Kwestia czasu i przyzwyczajenia. Ja Ci powiem, że mnie ręce nie bolą w ogóle z pada z XO. Póki co żadnych usterek w konsoli nie mam, śmiga że aż miło. W ogóle XO jest cichsze w pracy od mojej x360tki ;) Co tydzień też mamy zniżki na gry. Ja na Twoim miejscu bym się kierowała tym, żebyś zobaczył jakie gry Cię bardziej interesują na jakiej konsoli, bo to przecież dla nich kupuje się konsolę.

AmonAmarth1993 i mrok lubią to.
  10. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Kupuj konsole dla gier a nie bo ktoś coś powiedział, do pada się przyzwyczaisz a na konsole masz gwarancję do tego wiele sklepów ma możliwość przedłużenia gwarancji za dodatkową opłatą.

11. galaretka007

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Spokojnie decyzja należy do mnie. Jestem tego świadom. Nikomu nie każe podejmować za mnie decyzji. :)
    Nawet co mi się podoba że forum jest. Miła, szybka społeczność graczy. PS4 ma pssite ale to różnie bywa.

12. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Mam obydwie konsole na szczęście obydwie jeszcze sprawne ale to zapewne dla tego ze ps4 stoi i się kurzy większość czasu.Co do padów sadze ze kwestia przyzwyczajenia , ten od xboxa jest wygodniejszy mimo to jednak gdy gram na ps4 to szybko się przyzwyczajam nie mniej odczuwam ta większa wygodę po stronie pada od xo ale to jak pisze może być przyzwyczajenie .Co do samej konsoli to już wiele razy pisałem ze Ps4 to uboga konsola przy Xboxie .Głośniejsza i bardziej grzejąca się .Mniej stabilna i jedynie ten przez wielu maniaków 1080 ja broni bo po za tym nie ma nic do zaoferowania.Teraz kwestia gier gdzie widzisz dla siebie gry bo to jest bynajmniej u mnie wyznacznikiem zakupu w jakie gry będę grał .Ja swoja ps4 mam tylko dla exclusywow niestety nawet te nie przekonują mnie do tej konsoli :/

PS: Jeżeli jesteś fanem grafiki zakup sobie RYSE na xboxa :)

13. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Wszyscy mówicie że ps4 bardziej się grzeje i głośno chodzi, a ja nic takiego nie zauważyłem u siebie, a nieraz konsola działa 5-6 godzin.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

14. Miycerion

Miycerion Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    Ja nie twierdziłem, żę się grzała tylko, żę hałasowała najchętniej wziąłbym kabel hdmi od długości 5-10 m i wrzucił (wtedy) swoją ps 4 do szafy by jej nie słyszeć. Słyszałem, że podobno ta nowa wersja o kodzie 1216 jest już dużo lepsza. Skoro sony samo wycisza swoją konsole i sporo ludzi tak uważa to coś jest na rzeczy nie uważasz ?

http://www.ps4forum.pl/threads/glosna-praca-konsoli-ps4-prawie-jak-odkurzacz.235/

http://g4mers.pl/showthread.php?10831-PS4-hałas-nie-do-zniesienia

Każdy ma inną tolerancje hałasu.
    Mojemu kumplowi to nie przeszkadza. Ale np mnie wręcz wpienia.

15. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Postaw w tym samym miejscu obydwie konsole i włącz je jednocześnie na parę godzin jeżeli ps4 nie będzie cieplejsze od xboxa jestem papieżem :) a ty masz niezwykłą ps4

16. galaretka007

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A jak to jest z xo jak sie go podłączy z dekoderem?

17. chacalakam

chacalakam Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja użytkuje swojego XO już ponad rok i nie żałuję. Każdy wie ze pad od Xboxa jest wygodniejszy od Play Station, poza tym wsteczna kompatybilność, EA Access, możliwość podpięcia dysku zewnętrznego przez USB czy streamowanie gier na PC. Polecam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

18. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    To zależy jaki dekoder podłączysz owszem wszystkie działają choć wiem cze dekodery cyfrowego Polsatu maja problem z dźwiękiem a mianowicie jego brak po podłączeniu do xo wiem bo sam mam teki dek. i nie ma dźwięku

19. aanndrzej

aanndrzej Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    galaretka007 - Xbox One awaryjny? PS4 jest o wiele bardziej awaryjny, wiem o czym mówię, bo sam z PS4 przesiadłem się na XO. Moja stara konsola PlayStation 4 grzała się jak choleryk na słońcu i chodziła tak głośno jakby moja narzeczona suszyła suszarką głowę obok. W XO słychać jak chodzi tylko dysk/łożysko z wiatraka (?) i słychać to max z pół metra, kiedy ma się konsolę nad głową jak ja. Jak masz dalej niż pół metra i grasz na głośnikach to bardziej prawdopodobne, że usłyszysz swoje oddychanie jak będziesz się wkurzał przy FIFA16 niż konsolę.

Jasna sprawa na temat pada. Ja na PS4 ograłem 50% gier, tzn. te które jest sens grać, GTA, FC4, TLOU, Dyight Light, no spoooooooooro godzin spędzałem swego czasu na graniu. Tydzień-dwa temu przesiadłem się na pada XO, nie mogłem się przyzwyczaić i mam jeszcze mini problemu do teraz, głównie z LB i RB, ale myślę, że kwestia kolejnego tygodnia i już zapomnę jak trzymało się dualshocka.

Jeśli chcesz mieć ogółem lepszą usługę (od gier, pady [dłużej trzymają], ea access itd. itd.) to wybieram XO. Jeśli patrzysz na grafikę to PS4, chociaż jeśli patrzysz na grafikę to powinieneś kupować PC, a nie konsole.
    Ja gram na monitorze 27", więc dla mnie 900p czy 1080p nie robi różnicy, ale nie wiem jakby było z TV", a nie gram na takich, bo bolą mnie wtedy oczy podczas grania i np. czytania czegoś w grze - po prostu za daleko jest ode mnie i czuję dyskomfort.

20. chacalakam

chacalakam Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Do tego pada dodajmy to, że ma wibrujące triggery;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

21. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Sorry ale muszę, jak mnie to wkur... jak ktoś wciska na siłę że to jest fajne, a to już nie. Każdy kupuje konsole jaka mu bardziej pasuje.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Wczytywanie...

Poleć forum