1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wymiana stock'ych wentylatorów

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Melvin.FoX, Listopad 22, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Melvin.FoX

Melvin.FoX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Witam!
    Planuję zmienić oryginalny wentylator na dwa "inne" - chcę uciszyć trochę mojego klocuszka no i nie ukrywam, że jeżeli udałoby się zyskać parę stopni chłodniej w obudowie to też byłbym zadowolony (dodam, że nie mam jak mierzyć temp. przed i po). Czytałem, że stockowy wentylator ma przepływ rzędu 27.19 CFM, podczas gdy zamówione przeze mnie wentylatory maja 16,5 CFM każdy. Nie wiem tylko, jak podejść do tego wyniku? Stockowy wentylator to jest 27 CFM, czyli po 13,5 CFM na pojedynczy wentylator, czy każdy z nich ma 27,19? Wydaje mi się to mało prawdopodobne - nie sądze, żeby M$ włożyłby do środka tak dobre podzespoły, dlatego chciałem się upewnić czy dobrze rozumuje? :C

Edit
    Znalazłem gdzieś na jakimś forum - ktoś zmierzył (wynik nie wzięty ze specyfikacji, tylko zrobiony pomiar), że stockowy wentylator daje przepływ około 29 CFM łącznie, czyli wychodzi 14,5 CFM na jedno "śmigło". Krótko mówiąc, każdy inny wentylator do kupienia w sklepie/internecie ma przepływ wyższy od tych zamontowanych oryginalnie :)
    Jak będę miał wszystko i będę się bawił to postaram się zrobić jakiś tutorial i wrzucić :) zainteresowani - trzymać kciuki.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum