Wymiana zepsutego napędu na jaki?

wesla619

Świeżak
Świeżak
Witam ostatnio padł mi napęd , tzn działać działa ale nie czyta płyty nie słychać tego całego rozruchu jestem ciemny w tych sprawach od niedawna mam xboxa nie wiem jaki napęd kupić w środku znajdował sie Benq vad6038 i moje pytanie czy mam kupić po prostu taki napęd czy na coś mam zwrócić uwagę? np w tym starym napędzie jest napisane HW ver : J-DA0A3R?.Xbox nie przerabiany.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Wymiana napędu w xboxie to nie taka prosta sprawa, że kupujesz taki sam napęd, wkładasz i działa.
Musisz wyciągnąć DVD KEY z napędu, który masz teraz i wgrać go do nowego. Wtedy będzie to działać.
A może nie trzeba całego napędu wymieniać, a wystarczy sam laser?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

wesla619

Świeżak
Świeżak
moge dać laser z innego napedu? mam jeden napęd który działa odczytuje filmy ale gier juz nie wyskakuje mi to play this disc put it in an xbox 360 console
 
Ostatnia edycja:

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Najprościej właśnie wymienić laser. Kup nowy np. na allegro. Koszt niewielki a wymiana banalna. Masz sporo tutoriali w sieci.
 

wesla619

Świeżak
Świeżak
dzięki a jak kupie sam laser to nie będę musiał wgrywać jakiś kluczy jak do nowych napedów ?
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Nie, ponieważ nie ingerujesz w elektronikę i oprogramowanie.
Wymieniasz tylko część mechaniczną.
 

wesla619

Świeżak
Świeżak
aha okej dzięki znalazłem w miare tani laser ale nie jestem pewien czy dobry :) http://allegro.pl/laser-g1r-hop-14xx-141x-do-napedu-liteon-16d2s-i5229607502.html

mam jeszcze jedno pytanie czy zamiast napedu jakiego mam benq moge zamontowac inny jezeli tak to jaki ?
 
Ostatnia edycja:

kamilos ms

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ten laser co pokazałeś podejdzie,tylko nie zapomnij rozlutować zworki antystatycznej.
 

wesla619

Świeżak
Świeżak
wiem dzieki za pomoc :) zamówiłem już teraz spróbuje ze starego napedu podpiac laser może zadziała dopóki nie przyjdzie nowy :p a moge zamiast wgrania klucza wyciagnąć ze starego plytke elektroniczna i przylutowac do nowego napedy bez zmian kluczy ?
 
Ostatnia edycja:

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Oczywiscie że możesz, pod warunkiem ze to taki sam naped.
 

Do góry Bottom