Wypożyczalnia Gier

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

felo

Świeżak
Świeżak
Tak czytam o banach i w ogóle i myślę że można by otworzyć wypożyczalnie gier :) oczywiście oryginały :) i właściciel pobierałby za wypożyczenie niewielką opłatę hmmm jakiś cennik premierowy albo coś... mógłby każdy skorzystać z gier starszych i nowszych przy czym właściciel też by skorzystał gdyż zwróciły by mu się w pewnym stopniu pieniądze które zapłacił za kupno gry...

Co o tym myślicie... ??
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
tak tylko że musiałbyś wypożyczać gry na dłużej niż jeden dzień jak to się ma w przypadku wypożyczalni video
 

felo

Świeżak
Świeżak
nom tak... ale np. ktoś by sobie tak mniej więcej przeliczył zresztą prawie wszędzie można znaleźć w ile się grę przejdzie np. Risen w około 40 godzni albo COD MW 2 w około 5 wiec statystycznie na przejście samej kampanii w 2 grze ktoś potrzebował by dnia... :) hihi a w Risen tak średnio po 5 godzin dziennie 8 dni :)

Oczywiście usterki takie jak złamanie płyty albo jakieś rysy zrobione podczas użytkowania oczywiście rysy które nie uszkodzą włączenia gry... to wtedy zwrot za grę w przypadku złamania napewno 100% w przypadku rys, kwestia ustalenia wszystkiego.
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
pytanie tylko czy było by to legalne
 

felo

Świeżak
Świeżak
hmmm no a czemu nie... jak masz filmy w wypożyczalni to przecież też oryginały :) i jest legalne nikt nie potrzebuje chyba jakichś specjalnych uprawnień... Chociaż wypożyczanie bez pieniędzy na pewno byłoby legalne ale za pieniądze... hmmm nie wiem.
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
Nie znam prawa i nie wiem co poza odatkiem od działalności trzeba by opłacać
 

felo

Świeżak
Świeżak
najpierw niech ci ktoś to działanie udokumentuje... zawsze można napisać niby że koleś zrezygnował albo coś... poza tym hmmm znalazłem jedną na zasadzie... ktoś daje grę za 100 zł np.i chce wypożyczyć "wymienic na gre" wartości 150 zł to dopłaca 50 zł :) a potem jak chce gre z powrotem to oddaje mu sie te 50 zł ale w tym przypadku mniej no bo trzeba liczyć że za wypożyczenie wymianę trzeba coś dostać...
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście widziałem takie wypożyczalnie lecz w Niemczech gdy byłem u znajomego.
U nas nigdy nie widziałem takich, lecz może gdzieś są.
Jest to dobry interes lecz:
1. Musisz mieć trochę kapitału, aby na początku kupić jakąś ilość gier (bo np. kupisz 2 gry to Ci się to zwróci po roku ^^)
2. Mieć dobre ceny.
3. co najważniejsze - znaleźć klientów! Choć myślę, że w większych miastach nie było by z tym problemu.
4. Jeżeli chciałbyś wypożyczać przez internet to musiałbyś mieć jakiś dobry "regulamin" żeby ktoś Cię nie wykołował :)

Co do legalności to na pewno jest to legalne - jak mówiłem to widziałem (byłem nawet) w Niemczech takie, a zresztą to jest to samo co wypożyczalnia filmów.

Osobiście sam bym korzystał z takich ofert :)
Wypożyczyłbym jakąś grę (singiel only) na weekend i zapłaciłbym powiedzmy 15zł, więc to by się opłacało...
 

arek

Użytkownik
Użytkownik
Wypożyczalnie video na pewno nie płacą tyle samo za filmy ile one kosztują w sklepie. Muszą ponosić dodatkowe koszty z racji że na udostępnianiu tych filmów będą zarabiać.
Odsprzedawanie gier też jest chyba nie legalne, ale gdyby nie allegro to prawie nikt by nie grał na orginałkach.

Jeżeli ktoś by się zdecydował na prowadzenie wypożyczalni gier to to jego wkład nie ograniczył by się jedynie do kupienia kilku gier w empiku. Te przeznaczone do wypożyczanie pewnie musiały by być inaczej oznakowane a cena była by wyższa.
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
W przypadku wypozyczania (wlasnych orginalnych gier) to w oczach MS i innych producentow wygladalo by to tak samo jak handlowanie kopiami zapasowymi,(nic na tym ne zarabiaja).Chyba ze jest jakas oplata miesieczna dajmny na to za prowadzenie takiej dzialalnosci..
 

malyr

Użytkownik
Użytkownik
hmmm
czy mieliście kiedykolwiek oryginalną grę w ręku?
co jest napisane na okładce? przeważnie tylnej?

tak samo z filmami na dvd, przecież są wersje dla szarego kowalskiego jak i wersje do wypożyczalni

nie ma opcji żebyś sobie kupił grę i ją za pieniądze wypożyczał bo to kryminał
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zamiast 200zł za grę zapłacisz około 1,5 tys
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
tego typu wypożyczalnia była by nie zgodna z licencja MS

płyty dvd wypożyczalni to nie są normalne wersje z MM tylko ze specjalną licencja, która kosztuje 2 do 4 razy więcej.

Z drugiej strony w Irlandii są takie miejsca , tylko z tego co pamiętam nie było tam nowości
 

wie3yk

Świeżak
Świeżak
Od strony prawnej napewno nic nie stoi na przeszkodzie, w Wielkiej Brytanii w kazdej wiekszej sieci wypozyczalni video sa rowniesz gry, nowosci 5£ na tydzien,starsze za 3£. Sa to specjalne kopie gier ktore mozna wyporzyczac wiec wszystko jest napewno do zorganizowania.
 

DevNull90

Użytkownik
Użytkownik
Niedaleko mojej rodzinnej miejscowości jest większe miasteczko w którym młody chłopak prowadzi wypożyczalnie gier, połączoną z wypożyczalnią DVD.
Możliwy jest u nich też wykup gry na własność na zasadzie dajesz jakąś grę, gościu wycenia i płacisz różnicę. Ogólnie fajna sprawa, choć rzadko korzystam, ale z tego co słyszałem od niego to idzie z tych zarobków "wyżyć"
 

glaz_biker

Użytkownik
Użytkownik
moim zdaniem lepsza opcja byloby cos w stylu komisu. gdzie typ sprzedaje taniej uzwyane gry i skupuje od ciebie twoje. taka wypozyczylnia to slaba opcja bo np przy moim graniu to przejscie hl2etwo trwajace 5h rozklada sie na tydzien a nawet i poltora. nie widzialbym przyjemnosci z przchodzenia gier na szybkosci
 

misieq360

Banned
pomysł na interes jest, ale u nas nikt nie chce wyporzyczyć gry, większość woli zrobić sobie iXtreme i mieć kopie na własność, jest to nielegalne, ale takie uroki polski. Ja wolałbym coś na zasadzie wymiany tak jak kolega napisał, coś w rodzaju komisu, ale czy wiele osób by z tego korzystało.... może po tej fali banów tak :)
 

paulos2009

Użytkownik
Użytkownik
Niedaleko mnie jest wypożyczalnia gier na ps3 ,ps2 ,Xbox 360 i pc .
Jest to na zasadzie że raz kupujesz grę a później możesz ja wymienić ale musisz dopłacić 20 zł .
 

dziumik

Świeżak
Świeżak
U mnie w miescie tez jest wypozyczalnia. Mozesz wypozyczyc gre zostawiajac kaucje i doplacajac jakies 20zl. mozesz tez wymienic swoja gre na inna za 25zl. classic na classic i nowosc na nowosc. chyba ze chcesz cos starszego na cos nowszego to musisz doplacic roznice w wartosci. nie mowie tu o wypozyczalni u "kogos w garażu" tylko o wielkim sklepie w samym centrum miasta. Osobscie uwazam ze to super pomysl bo dzieki temu gram w fajne ORYGINALNE gry, a gosciu ktory jest wlascicielem tej wyp. zbija naprawde niezle sianko :)
 

truskolodz

Użytkownik
Użytkownik
U mnie w miescie tez jest wypozyczalnia..... i to nie jedna, za 7 euro wypozyczysz nowosc na cały łikend :p Ale w Polsce, to raczej nie widziałem typowej wypożyczalni.... a szkoda.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom