1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wysoka głośność w grach/ X360 Slim E

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez xemteka, Wrzesień 1, 2014.

1. xemteka

xemteka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witajcie
    Jak w temacie (może i głupie) niby nie problem ale trochę to irytujące, że jak odpalam gry na konsoli to głośność na TV muszę zmniejszyć do prawie minimum ( tj około 6-8 w skali do 30) TV LED Sharp 32'' konsola podłączona przez Hdmi. Na różnych grach ta głośność jest inna i mimo zmniejszenia głośności ogólnej w danej grze to i tak np. przy uruchomianiu się gry gdy leci intro jest bardzo głośno.
    Nadmieniam, że gdy oglądam TV z dekodera NC+ głośność w TV muszę mieć na poziomie 20-25. Skąd takie różnice w głośnościach i ewentualnie jakie konstruktywne rady udzielacie.
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. MaTTiQ

MaTTiQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    To normalne, ponieważ na dekoderze zapewne masz ok. 50%. Wyższy poziom głośności na telewizorze dajesz po to by z poziomu dekodera móc sterować głośnością. Natomiast na xboxie nie widziałem opcji zmiany głośności chyba że gdzieś głębiej w ustawieniach, ale na pewno nie jest to wygodne. Dla połowy paska na dekoderze przy głośności 20 wychodzi ok. 10 w rzeczywistości, więc podobnie. Jeszcze zależy to od sprzętu. Ja mając podłączone kino domowe do telewizora, do którego również mam podłączonego xboxa, zarówno na wbudowanym DVB-T jak i xboxie gdy gram na kinie ustawione mam ok. 5/40 i głośność jest ta sama.

4. xemteka

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tak samo sobie to tłumaczyłem, morał widzę jeden kupić kino domowe :)

5. MaTTiQ

MaTTiQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tzn. kino domowe nie jest w tym przypadku rozwiązaniem. Chyba że ustawisz na dekoderze 100% głośności a będziesz sterował głośnością z poziomu kina domowego. Jednakże ten sam efekt będzie gdy na dekoderze ustawisz 100% głośności, a będziesz sterował głośnością przy pomocy pilota od telewizora. Gdy pewien czas posiadałem dekoder zewnętrzny to też musiałem na kinie domowym ustawić sobie głośność ok. 10/40, żeby móc sobie swobodnie sterować tą mocą przy pomocy dekodera. Musisz chwilę się zastanowić i przemyśleć to, żeby zrozumieć. Tymczasem wyzeruj głośność na TV, ustaw na dekoderze głośność na 100% i sprawdź jaka głośność jest odpowiednia do oglądania. Zakładam, że mniej więcej wyjdzie ta co grasz na Xboxie. Zależy to tylko jak oprogramowanie dekodera steruje dźwiękiem.

6. xemteka

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ok rozumiem, powalczę trochę. Dzięki

Wczytywanie...

Poleć forum