1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wysylka listem zwyklym - Allegro

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Dogg, Październik 18, 2013.

1. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Jakies dwa tygodnie temu kupilem na aukcji kabel VGA do Xboksa, wybralem przesylke listem zwyklym, ekonomicznym. Teraz zaczynam sie martwic czy list kiedykolwiek do mnie dojdzie, bo sprawdzilem komentarze tego sklepu i bylo z 10-15 negatywnych wlasnie za to, ze kupujacy wybrali wysylke zwyklym listem, a te nigdy do nich nie dotarly. Sprzedawca tlumaczyl sie, ze "Bylo wybrac polecony, a zwykle czesto gina.". Bardzo mi tutaj smierdzi walkiem, bo nie wierze, ze takie listy ot tak po prostu "gina", tym bardziej, ze Poczta Polska w ostatnich latach na prawde sie poprawila. Tak wiec jesli przesylka by do mnie faktycznie nie dotarla, to czy mam w ogole jakies szanse w takim sporze ze sprzedawca? W sumie mam watpliwosci, bo zadnego dowodu wysylki nie ma i obawiam sie, ze ja rowniez dostane odpowiedz typu "Bylo wybrac przesylke polecona". Co o tym sadzicie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. BROLY

BROLY XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Białaczów
    ciężki temat ogólnie było nie żałować tych 3 zł :p

Wysłane z Neo V

4. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Poczta się poprawiła. W którym miejscu ja się pytam. U mnie listonosz to nawet poleconych nie doręcza. Zostawia awizo i zadowolony, pomimo tego, ze zawsze mój schorowany ojciec, który ledwo się porusza jest obecny cały dzień w mieszkaniu i czeka na te pilne leki, które go jeszcze trzymają przy życiu. Złożyłem skargę, ale guzik to dało :( A jeśli chodzi o list ekonomiczny to jest jak loteria. Nie wiem po co oferowana jest ta usługa, ale jak ktoś lubi ryzyko. Ja nie polecam.

5. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Na moją logikę, powinien pokazać Ci dowód wysłania, ten druczek z poczty, ja zawsze zostawiałem to w szufladzie, na wszelki wypadek. Bo przecież to jest podstawą do sprawdzenia, czy towar został wysłany. Więc obróć to na swoją korzyść i trzymaj się tego, nie ma druku że wysłano, nie ma dowodu, że wysłał, więc albo niech odda kase albo zgłaszaj to do prokuratury... tzn allegro.

6. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    To juz zalezy od listonosza. W moim przypadku jest z tym okej (moze dlatego, ze mieszkam na parterze :)), a przesylki szybko do mnie dochodza.

Sek w tym, ze tego potwierdzenia nie ma. Koles wyslal listem zwyklym. Potwierdzenia sa tylko przy poleconych.

Nie mniej jednak zaryzykowalem te 3zl, bo zawsze listy zwykle do mnie szybko dochodzily, tutaj raczej boje sie o to, czy koles w ogole cokolwiek wyslal.

7. tysszek

tysszek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Za zwykły list druczek? Poczta paragon drukuje na wyraźne życzenie klienta. Więc jakie potwierdzenie?
    Skoro wybrałeś tanią usługę zwaną listem zwykłym to teraz cierp. Widziały gały co brały.
    Taki list przechodzi przez kupę rąk zanim dotrze do Ciebie, więc koperta mogła się rozerwać.... itp. itd.

A kolega co składał skargę to coś słabo pisałeś że nic to nie dało. Z resztą zawsze wszyscy ludzie mówią że są w domu. Stara śpiewka. Jak tata schorowany to może się drzemną w tym czasie co był listonosz.

Z resztą obowiązkiem sprzedającego jest dostarczyć ci towar. Więc to że wysłał i nie doszedł mało cię powinno interesować, chyba że ma napisane na aukcji że nie odpowiada za towar wysyłamy zwykłym listem.

Wysyłane z mojego LG-E975 za pomocą Tapatalk 2

8. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Temat rzeka ..
    Moje zdanie - jak nie dojdzie to nie wysłał .. a jak wysłał to powinno dojść do max 7dni..
    Nic mu nie udowodnisz w każdym razie i jedyne co mu możesz zrobić , jeśli przesyłka nie dojdzie to dać negatywa..
    Ja nigdy nie wybieram tego rodzaju wysyłki, bo mi to zawsze wałkiem śmierdzi...

1 osoba to lubi.
  9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tak jak wyżej :D
    Nawet nie zwracam uwagi na to jak sprzedawcy mają "list ekonomiczny gratis".. Tam przy pierdółkach to mogę wybrać pocztę. Przy rzeczach przekraczających 500 zł tylko i wyłącznie kurier.

Wg. mnie nie wysłał. I po prostu naciąga. Bo sprzedawcy lubią tłumaczyć się "zaginął list" w akcji chyba.. :D Dlatego już chyba po "ptokach".

10. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Hmmm.... nie wiem skąd ta nagonka na pocztę polską. Ponad połowę zakupów internetowych (coś koło 170 szt.) zrobiłem korzystając z tego listu. Ani razu! nie miałem z nią problemu, ani z samym usługodawcą. Przy większych zakupach tylko kurier, ale tak jak mówię na pocztę nie mogę nic złego powiedzieć. Przesyłka poleconym to max 4 dni. Niestety mentalność człowieka (być może polaka - moja także :)) nie pozwala nic dobrego powiedzieć o tym co polskie. To smutne ;/

11. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1106
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Z ekonomicznego ?? czy z poleconego .. bo mowa tutaj o zwykłym .. - ja myślę ,że nawet ekonom nie zginie pod warunkiem ,że sprzedający wgl wyśle :)
    Ja też złego słowa na pocztę nie powiem, bo zawsze wszystko ładnie dochodzi, ale ekonomicznych przesyłek nie wybieram w aukcjach :]

12. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    to zle myslisz, ekonomiczny list moze zginac i to nie jest nic nowego, inna sprawa ze do mnie przyszedl kiedys po 2 miesiacach zwykly list a priorytet po 3 tygodniach

13. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Poczta polska jest git. Wszystkie paczki dochodzą idealnie. Ostatnio poslalem paczke o kolo 19 w malym miescie, oczywiscie priorytet i na drugi dzien byla za Warszawa, wiec pieknie. Pieniadze na konto szybko wchodza. XBOX wyslany za 18zl chyba.

14. Cripex

Cripex Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Skierniewice
    Priorytet to co innego. Na priorytet masz już ubezpieczenie.

Wysłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

15. BROLY

BROLY XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Białaczów
    ja pocztę polską też polecam jeszcze nigdy nie miałem z nią problemu :)

Wysłane z Neo V

16. Hyzioo

Hyzioo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Priorytety muszą dojść, nie pomijając faktu, ze ktoś moze nawet z pracowników sobie "zabrać" ten twój list z kablem, bo i tak nikt nie poniesie konsekwencji. Moze być tez tak, ze koleś nie wyśle, a mówił ze wysłał, a kto to moze potwierdzić ? nikt ! Więc twoje pieniądze przepadły.

17. Ruah

Ruah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W gwoli ścisłości. List zwykły może być ekonomiczny (tańszy, ale doręczenie ma być w D+3, gdzie D to dzień nadania, a +3 to dni robocze w których ma być list doręczony po dniu nadania) lub priorytetowy (D+1, czyli doręczony następnego dnia po dniu nadania,w tym przypadku pod warunkiem, że był nadany do godziny 15). W obu przypadkach dla listu zwykłego nie ma dowodu nadania, więc nadawca nie może udowodnić, że przesyłkę nadał. W przypadku listów poleconych czy paczek (także mamy tu wersję priorytet lub ekonomiczna) taki dowód nadania istnieje, a przesyłka na swój numer nadawczy, dzięki czemu przesyłkę możemy śledzić przez intranet, a nadawca może udowodnić że przesyłkę nadał.
    List zwykły, polecony czy paczka to rodzaje przesyłek, a priorytet czy ekonomiczna to czas doręczenia.
    Ja nigdy nie zamawiam więc czegoś by mi to wysłać listem zwykłym, bo nigdy nie będę pewny czy nadawca w ogóle wysłał przesyłkę czy może jednak zaginęła na poczcie.
    A jeśli widzę kilka komentarzy na allegro o tym że przesyłka nie dotarła, to jestem pewien, że gościu ich po prostu bezczelnie nie wysyła. Wtedy grubo zastanawiam się czy w ogóle u niego coś zamawiać.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

18. m3fisto

m3fisto Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczecinek
    Witam

Zawsze lepiej dołożyć parę groszy do pewniejszej wysyłki, a tak poza tym to wykonaj telefon na pocztę polską podaj namiary typa który " niby wysłał - ja kiedyś też takiego delikwenta miałem z allegro i w archiwum poczty polskiej nie było żadnego nadania od tego typa poprosiłem pocztę polska o potwierdzenie, że takiej wysyłki od pól czy nawet roku nie było od danego gościa i ma pozamiatane kopia email takiego potwierdzenia do administratora allegro i konto ma zawieszone pozdrawiam to najlepszy sposób na delikwentów.

19. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Powiem tak:
    W środę 27 wysłałem paczkę do bielsko białej i jak wielkim szokiem okazało się że paczka na następny dzień już była na miejscu.
    Zresztą od dość dawna usługi poczty polskiej uległy diametralnej poprawie bo zdaża mi się czasem coś zamówić poprzez wysyłkę PP i jakoś nigdy nie musiałem czekać nadto długo czy dzwonić i się interesować gdzie jest moja paczka.

20. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    Ekonomiczne listy to można wysyłać,ale z kartkami świątecznymi... Giną to normalne,bo to zwykła paczuszka bez numeru niewprowadzana w kompa jedynie z dwoma adresami i znaczkami. To wszystko wina chciwych allegrowiczow którzy jeszcze na wysylkach chcą zarobić i jeśli cena wysłania poleconego listu z grą kosztuje Max 6.50 z koperta to bezczelnie ustalają nawet 12 zł więc człowiek się wnerwia

z Xperia sp

21. Ruah

Ruah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przesyłki giną i to ma być normalne? Może się tak zdarzyć, ale to wyjątki. Raczej w ogóle nie są nadawane... A Poczta Polska już od paru lat działa na prawdę zadawalającoi jest mocno konkurencyjna na rynku jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości i szybkości. W przeciwieństwie do np.mocno lansowanego w mediach Inpostu (wiadomości sponsorowane?), przynajmniej jeśli chodzi o przesyłki listowe (Paczkomaty są ok). Ostatnio ważne dokumenty z banku nadane 25 września dostałem 29...października!!! Masakra jakaś i to nie pierwszy raz. Na Pocztę natomiast teraz złego słowa nie powiem.

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Wczytywanie...

Poleć forum