1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X-Clamp [proszę o pomoc]

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Riiko, Październik 29, 2010.

1. Riiko

Riiko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam, biorę się za naprawę x360 z rrodem, błąd 0110, a więc sposób z x-clamp.

Wiem że muszę kupić takie sróbki i podkładki:
    Ale co jeszcze będzie mi potrzebne, wiele instrukcji jest po angielsku, niby ok ale bardzo skomplikowanie napisane. Może ktoś w łatwy sposób wytłumaczyć?
    Najpierw co, wiem że podmienia się te sróbki i podkładki, ale mam problem ze zdjęciem tej blaszki:

Próbowałem i nie schodzi tak łatwo jak na tym filmiku:

Proszę o pomoc, najlepiej ktoś kto naprawiał u siebie w ten sposób xboxa.
    A i jeszcze jedno czy wystarczy ten x-clamp czy jeszcze te gumki przykleić na ram?

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Fu.off

Fu.off Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To Ci nie pomoże na dłużej, mi pomogło na dwa dni i lipa. Wszystko łatwo zrobić jak i zmienić pastę ale to nie pomoże. Tylko profesjonalna usługa przylutowania może ci pomóc aczkolwiek istnieje ryzyko ponownego rroda ze względu na zniekształcona płytę i przestarzały model procka. Tak więc szkoda zachodu.

4. Riiko

Riiko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ta ponowne lutowanie to ja już miałem półtora roku temu. A dlaczego to by miało nie pomóc, w ogóle na czym to polega że po wymianie tego i tego działa.

edit. o co ci chodzi z tą zniekształconą płytą, u mnie wygląda normalnie, równa nic nie wygięta :p

5. Fu.off

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    PoGOOGLuj a się dowiesz. Jakby to było takie proste to nie byłoby reklamacji do Ms i każdy sam sobie by naprawiał. Rrod polega na odlutowaniu się jednej z nóżek procesora z płyty. Pod wpływem wysokiej temperatury płyta się odkształca w niewidoczny dla oka sposób. Jest jakiś szpec w polsce co tę wadę usuwa w jakiś magiczny sposób wprowadzając kulki cyny pod procka i przylutowując go z powrotem. Inni pseudo szpece po prostu nagrzewają go suszarką co daje kilkunastodniowe efekty naprawy. Ale zawsze możesz poeksperymentować, bo to Twój Xbox i Twój czas a nauka podobno nie idzie w las tylko w nas.

6. Riiko

Riiko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    :) dokladnie warto probowac.
    A co do tych kulek itp. to poprzedni wlasciciel to robil, to znaczy dal to komus kto profesjonalnie to zrobil, jestem tego pewien nawet data i nazwa kto i kiedy to robil w srodku x'a
    Wiec raczej to nie wina cpu i gpu, to cos z tym ramem, czytalem ze wiele przypadkow rroda to zwyczajnie problem pasty termoprzewodzacej i ze trzeba co 6-12miesiecy zmieniac by rrod sie nie pojawial. A umnie to prawie 3 lata nie byla wymieniana. Piszesz ze plyta sie wygina od temp. to cie zaskocze bo ja gram sporadycznie, taki casual player, raz dwa razy w tygodniu maks 2h. wiec, powodem nie moze byc nagrzanie sie ani ten cpu/gpu, jedynie ten x-clamp. Sam nie rozumiem, jakbym kupil xboxa i postawil go na 3lata i nie wlaczal to by tez zlapal rroda z niczego? Bo to jest śmieszne ze na moje granie rrod sie zrobil z niczego bo co moze sie nagrzac w ciagu 2 godzin w tygodniu [xbox nigdy nie byl goracy, lekko cieply z tylu, nigdy go nie zastawialem, mial wolna przestrzen]. I pisze prawde nie zmyslam tyle tylko grywam, poprzedni wlasciciel tak samo gral, a dokładniej właścicielka :p
    No coz teraz robic. Mysle nad wymiana pasty wszedzie gdzie sie da na jakiegos zalmana + x-clamp + te gumki na ramy bo ten blad 0110 to wlasnie od ramow, wiecej nie wiem.
    Jakies inne rady? Pozdro!!!!

7. Fu.off

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  8. Alex_Xbox

Alex_Xbox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ta dokręć troszkę za mocno i masz po rdzeniu gpu/cpu. @up co wy gadacie że każdy suszarką/opalarką jedzie? Co prawda to prawda jest mało serwisów które robią reballing, bardziej im opłaca się reflow na starych kulkach bezołowiowych. Jeżeli chodzi o zniekształcenia to gdy śruby od xclampów (oryginalnych, te małe czarne) są przykręcone to płyta jest równa.
    Pozdrawiam "mostowiczy" i ich sposoby ze śrubami.

Wczytywanie...

Poleć forum