1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Jasper Elite z JTAG czy LT?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez sla82, Sierpień 24, 2010.

1. sla82

sla82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak w temacie. Od kilkudziesięciu godzin przekopuje forum, google'uje ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na postawione w temacie pytanie.

O ile zdążyłem się zorientować...

JTAG:
    - możliwość odpalania kopii bez włożonej płyty
    - zgrywanie gier z zewn. dysku/pamięci USB na dysk konsoli
    - homebrew
    - generalnie możliwości, które oferował X1

LT:
    - odpalanie kopii zapasowych (można zgrać na twardego, ale płyta musi być w środku podczas grania).

A może szukać Elite'ki i z jednym i drugim?

Pytanie jakie mi się nasuwają:
    1) które rozwiązanie jest lepsze Waszym zdaniem i dlaczego (moja szala przechyla się bardziej w kierunku JTAG z uwagi na homebrew i brak potrzeby nagrywania płyt, ale może jest jakieś drugie dno)?
    2) jak z odpalaniem mediów (divx, mp3) na konsoli z JTAGiem, czy jest homebrew do tego, czy korzystamy ze standardowego dasha?
    3) a może czekać na X360 Slim i przeróbkę (pieron wie, kiedy będzie, chociaż chłopaki już są blisko)?
    4) a może zostać przy PS3 i czekać na PS Jailbreaka (duża niewiadoma)?
    5) raczej nastawiam się na granie offline, ale kto wie... dotarłem do tutków dot. odbanowania konsol - czy dot. to zarówno JTAG i LT?
    6) czy mając konsolę z JTAGiem lub LT można grać online przez Xlinka?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Deep

Deep Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    1. Ja mam Jtag i iXtreme LT nie jest mi już potrzebne. Bo po co? Przenoszę gry na dysk usb i z niego gram na konsoli. Więc mając Jtaga raczej w ogóle nie będziesz używał napędu, a co z tym idzie przeróbki iXtreme LT (Przynajmniej mi nigdy to nie było potrzebne)
    2. Korzystamy z stand. dasha lub w fsd 2.0 jest odtwarzacz muzyki i fimów (niedługo też zdjęć)
    3.W Slimie będzie można przerobić niedługo napęd. O Jtag możesz pomarzyć. Trzeba mieć konsolkę z max. dashem 7313 i nie nowszego niż czerwiec 2009(z tego co pamiętam).
    4.Właśnie jak piszesz... duża nie wiadoma i cena ogromna 500zł za przeróbkę.
    5.Nic nie słyszałem o odbanowaniu, a co więcej raczej nie wydaje mi się żeby takie coś było ani na Jtag a co tym bardziej na LT(bo co ona ma do tego?)

P.S W gwoli ścisłości iXtreme LT to tylko przeróbka napędu - nie daje większych możliwości oprócz odpalania piratów. W przypadku Jtag - daje on ogromne możliwości zabawy z konsolą. Na forum są już zalety Jtag więc nie będę tu już wypisywał.
    P.S 2 Nie polecam brać Elite z Jtag. Lepiej wziąć Arcade z Jtagiem i do niego dokupić zwykły dysk 2.5" + obudowę na dysk xboxa (lub jak ja obudowę na usb). Dzięki temu można mieć dysk do nawet 2tb.

4. Phoenix505

Phoenix505 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    Dostaniesz bana to kaplica, na xbox live sobie nie pograsz i żadne odbanowanie ci nie pomorze. JTAG umożliwia ci również odpalanie DLC, co jest bardzo przydatne (no chyba że wolisz płacić za dodatki do gier), ale jest drugie dno otóż nie pograsz na live. Co do dasha jest kilka skinów i nakładek musisz poczytać.

5. sla82

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wielkie dzięki. Czyli wszystko jasne - JTAG :) Co do Elite - to już wymysł żony z uwagi na kolor ;) - a ja nie chcę kombinować ze zmianą obudowy.

Ok. Jeszcze jedno pytanie, bo jest to dla mnie nie do końca jasne. Czy muszę mieć dysk w 360tkowej obudowie, podłączać drugi na USB, zgrywać gry na ten w obudowie z poziomu dasha i dopiero grać?

Czy np. mogę kupić konsolę bez żadnego dysku w xboxowej obudowie i korzystać z dysku w zwykłej kieszeni USB z oddzielnym zasilaniem?

Gdzieś czytałem, że dysk do 360tki jest niezbedny i przed graniem trzeba właśnie przegrywać kopie z jednego dysku na drugi.

6. michu

michu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na JTAG'u możesz odpalać gry z dysku USB, nie potrzeba dysku xboxowego. Jednak aby zapisywać stan gry, zrzucać DLC, muzykę itd. musisz mieć dysk xboxowy. Z dysku USB można zrobić xboxowy-musisz mieć freeboota 0.032 z emulacją dasha 9199.

7. sla82

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, coraz jaśniej.

1) co z graniem przez xlink kai?
    2) czy kopie wymagają odpowiedniego przygotowania przed wrzuceniem na dysku USB (poza wypakowaniem ISO)?

8. lkimylpbjq

lkimylpbjq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1. Można grać bez problemu , nawet niedawno wyszedł patch znoszący ograniczenia pingu
    2. Wypakowujesz i wrzucasz na dysk lub dajesz przez iso2god i przenosisz na dysk

9. MrCybucH

MrCybucH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja bym bral jednak jtag

dlatego:

oraz dla emulatorów do rożnych konsol (BGA, amiga itp)

10. sla82

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź i pomoc w wyborze. Jako stary xbox-owiec, wezmę JTAGa (żona zagra se w końcu w starego poczciwego Mario).

Wczytywanie...

Poleć forum