1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 po Reballingu

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez reavenger, Kwiecień 29, 2012.

1. reavenger

reavenger Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bia�ystok, Poland, Poland
    Witam!. Miałem konsole z e74 dałem do serwisu firmy "alltech" w Krakowie. Niestety nie napisze dobrej opinii na temat tej spółki, konsole wysłałem z e74 , owszem wróciła działała przez parę dni (przeszedłem nawet jedną grę) i pewnego dnia po nagrzaniu się konsoli(zapomniałem dodać że strasznie sie grzeje, jeden wentylator wieje zimnem a drugi prawie od początku grzeje) zawiesza się. Sprawa ma się tak:
    włączam iksa
    gram około 20-30 minut i zawiesza się
    wyłączam - włączam
    gram 5 minut i znowu zawias, trzeba czekać aż temperatura spadnie
    Czytałem trochę na ten temat. I z tego co wiem to chodzi o pamięć ram tak? czy może jakiś inny sposób jest na to?
    konsola xbox360 arcade falcon 2008 rok LT+3.0

2. Lotnik421 Xbox One

3. woytekg

woytekg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja bym zareklamował usługę, ponieważ na pewno dali gwarancję.

4. reavenger

reavenger Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    gwarancje dali, ale po naprawie. telefonicznie usłyszałem mniej więcej takie coś: "Gwarancji podlega ta sama usterka(...)za każdą usterkę powstała podczas naprawy nie odpowiadamy" także widzisz... ale, jeżeli znajdą inną usterkę to się kontaktują i za dopłatą mogą ją naprawić też. Więc trochę nie fajnie zrobili.

oraz mały cytat z maila (po naprawie) :
    "Serwis przy próbie naprawy nie odpowiada za pogoszczenie i pogłębienie się usterki."

5. woytekg

woytekg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dokładnie. Ehh, te krakowskie centusie.
    Ta usterka to prawdopodobnie padły gumki pod ram. Można to sobie zrobić samemu, tzw. xclamp, ale mogę się mylić, jeżeli tak niech mnie ktoś poprawi.

6. klik34

klik34 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Co to w ogóle za pieprzenie ? "za każdą usterkę która powstała podczas naprawy nie odpowiadamy" A niby kto odpowiada ? To ja też wezmę od kogoś xboxa do naprawy (przy okazji np uderze nim o ziemie) i powiem klientowi że to nie moja wina ? Jak dla mnie dostałeś Hot Aira i przy okazji przegrzali RAM ja bym się z nimi kłócił.

7. reavenger

reavenger Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    firma niby poważna robi reballingi laptopów konsol xbox ps3 ylory rrody wszystko. Zdjęcia przedstawiają profesjonalne stacje do rebbalingu itd także pomyślałem ze czemu nie... przy okazji pełna nazwa firmy jakby ktoś chciał naprawiać czy sprawdzić co oferują to prosze : alltech group na google wyszukać można. Sprzedam chyba ją i dorzuce do Slima. Nie bede sie bawić w clampy bo jeszcze bardziej zepsuje i nic z niej nie bedzie.

8. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mi to wygląda na przegrzany układ GPU. W grę wchodzi prawdopodobnie wymiana układu.
    Sprawa wygląda tak, że te układy pracują w wysokiej temperaturze i nieźle dostają po ***** w trakcie grania. Do tego podczas wylutu, ponownego okulkowania i wlutu muszą przetrwać po kolei: 220, 190 i 190 stopni Celsjusza. Także łatwo nie mają.
    Fakt faktem, że serwis powinien przynajmniej przez godzinę konsolę potestować. Nie trzeba na niej grać, wystarczy wrzucić jakąś gierkę i niech leci intro. Jak się ma wysypać to się wysypie. Mówię to z własnego doświadczenia.
    Co do usługi - to ja bym to reklamował! Serwis powinien wykonać naprawę za darmo, w ramach gwarancji a Ty tylko płacisz za inny układ.

1 osoba to lubi.
  9. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    poważny serwis to nie naprawia E74 chyba że w ramach usługi daje nowy układ GPU. Tylko nowy a nie taki refurbished z Chin

10. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli układ miałby być nowy to naprawa staje się nieopłacalna. W takim wypadku najlepiej kupić nową konsolę...

11. reavenger

reavenger Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    rozumiem. Napisałem do kolesia jakies 2 - 3 dni temu to sie nie odzywa do dziś. Telefon też nie odbiera... A co do allegro (bo przez to zamawiałem) to komentarz po tygodniu grania wystawilem.

12. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Ja bym pogroził im sprawą w sądzie... Parę wykroczeń pod to się podciągnie :).

@edit.

Miałem kiedyś taką sprawę, że tydzień po kupnie 360 w Media Marktcie padł mi dysk. Na mocy prawa konsumenckiego mogę wymienić wadliwy towar na nowy 'od ręki' do 14 dni. (Nawet w MS mi to mówili). Poszedłem, przedstawiłem sprawę jak wszystko wygląda. Pani mi odmówiła. Powiedziałem, że w takim razie składam pozew o zerwaniu prawa konsumenckiego. Za 30 min wyszedłem z nową konsolą :)

13. reavenger

reavenger Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    oo ;P ale w regulaminie mają ze nie ponoszą odpowiedzialności jak coś zepsują podczas naprawy... także jasno napisane. A poza tym mam konsole przerobioną co też chyba nie do końca jest legalne.

14. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1066
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Przyjecie towaru przez sklep to tylko dobra wola. Mozesz zwrócić jesli kupowales np przez internet, kupujac w sklepie nie ma prawa zwrotu... poczytaj zanim palniesz głupotę

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

15. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska

W sytuacji, gdy konsument zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn i zwrócić towar składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu (10) dni od zawarcia umowy. Nie jest przy tym dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwrot towaru i zwrot pieniędzy zapłaconych za towar powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. O prawie do odstąpienia od umowy i możliwości zwrotu towaru konsument powinien zostać poinformowany na piśmie.

Zwrot towaru, reklamacje i prawa konsumenta - Porady prawne w OnetBiznes

Nawet zadzwoń do MS i się spytaj o to. Powiedz, że kupiłeś 2 dni temu konsole i poszedł w Niej dysk. Spytaj się czy masz wysłać im konsole (lub sam dysk) czy sklep musi wymienić na nowy :).

16. koshin

koshin Banned

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pszczyna
    Nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Po 1 ustawa o szczególnych warunkach.... Nie dotyczy usług nie możesz z tego tytułu odstąpić od umowy :kupna -sprzedaży". Możesz dochodzić swoich praw jedynie w toku reklamacji. Chyba że kupisz uwalanego xboxa to wtedy jak najbardziej.

Wczytywanie...

Poleć forum