1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 project by drag.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez drag_op, Luty 10, 2010.

1. drag_op

drag_op Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Milicz
    Witam.
    Chciałbym przedstawić wam mój projekt tzn xbox 360 w wersji elite (FALCON) (tylko z obudowy, bo dysku i reszty akcesoriów do niej nie dostalem).
    Zaczęło się od tego, iż pewnej nocy kiedy to sie grało w FM3 ekran gry zmienial kolory na niebieskie..
    Po przeżyciu już z jednym X360 wiedziałem, że to jest przegrzanie.
    Tak więc na pierwszy ogień poszła wymiana pasty i rozrkęcenie x`a + dołożenie wentylatora.
    Goła płyta główna:
    No i po zmianie pasty i skręceniu - Pierwsze Odpalenie na nowym Setupie:

Gdy zobaczyłem, że te modyfikacje coś pomogły trzeba było się brać dalej za robote i obmyślenie planu co zrobić, żeby zamknąć obudowe i było mu chlodno.
    Więc tak: wycięcie kratownic z tyłu i z prawej strony obudowy, wycięcie okienka na plexe i dziury na wentylator 60x60mm, wyciągnięcie napędu, podłączenie wentylatorków na GPU i CPU.
    Prowizoryczne odpalenie w momencie czekania na obróbke górnej klapy:
    Obrobiona górna klapa:
    Na xboxie wygląda tak to wszystko:
    Fota w FM3 zrobiona między czasie:
    Aktualny wygląd konsolki:

Projekt jest wykonany w 80%
    To co jeszce mi zostało to tak:
    - założenie plexiglasu w okienko i szpare po napędzie.
    - wgranie iXtreme LT
    - Pomalowanie całej obudowy, memorki i dwóch padów w czarny mat ,+ tunelu i elementów w środku na srebrno i wypolerować na lustro.
    - Zmotanie jakiejś ładnej obudowy na napęd (Najchętniej bym przyjął obudowe po HD DVD) - wszelkie propozycje z tym związane chętnie przyjmę.

Wszelkie oceny dobre i złe przyjmę z pokorą ;)

PS. Jeśli ktoś z forum ma podobny projekt, chętnie o nim poczytam i wymienie się doświadczeniem.

by dragŸ

2. Lotnik421 Xbox One

3. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Jak zobaczyłem 3 zdjęcie od dołu to się przeraziłem.
    Jak to wygląda!!!!
    Tragedia!!!!
    W ogóle to krzywo wyciąłeś tą dziure. Lepiej było już założyć lepsze wiatraki.
    Mam nadzieje że jakoś to naprawisz, bo nie wygląda to dobrze, ale widzę światełko w tunelu i mam nadzieje że wstawisz zdjęcie wersji finalnej, bo mimo wszystko może się udać ten projekt.

Trzymam kciuki!!!

4. drag_op

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Milicz
    Co do wiatraków to są Qolteci. (Na jednym zdjęciu widać, że ta 60tka to Coller Master ale po tym jak on szumiał i nie dawał efektu zamieniłem go także na qolteca.)
    Narazie chodziło mi o to, żeby xbox chodził bez awaryjnie dopiero teraz to zaczynam dopieszczać, więc będzie ok.

5. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    W takim razie ok. Byle nie zostało tak jak jest.

6. misiob

misiob Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Góra
    Na moje to te wiatraki troche mieszaja. Wydmu****a cieple powietrze do wnetrza konsoli.
    Ten wentylator na cpu to lepiej by bylo gdyby byl na bocznej scianie radioatora a nie u gory, Z tym wentylem na gpu to raczej nic sie nie da zrobic. Za male pole do popisu

7. Melkorn

Melkorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    ja uwazam ze pomysl fajny czekam na finalna wersje :p rowniez chodzi mi po glowie zrobienie czegos takiego wiec z checia podpatrze troszke z projektu :)

8. Czankaster

Czankaster Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tylko pogratulować inicjatywy :)

9. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Na razie nie wygląda za ciekawie ale jak skończysz to koniecznie wstaw fotki. Powodzenia!

10. ms_crew

ms_crew Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  11. drag_op

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Milicz
    Myślałem nad tym ale jak dla mnie to troche wydatek.. wole w co innego za tą cene przyinwestować niż w obudowe którą i tak będe musiał wyciąć..

EDIT: nie zauwazylem ze to na naped więc obeszło by się bez cięcia, ale i tak troche drogo, może kiedyś się skusze..

12. lukeskajloker

lukeskajloker Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Daj napęd do środka wytnij taka sama dziura z drugiej strony i będzie git ;d

13. pike

pike Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Pomysl fajny ale czy nie za ostro pojechales z tym podswieteniem x-a? Grajac w nocy moze to lekko wkurzac. To nie lampka tylko konsola jakby nie bylo:)

14. jerro

jerro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    wybacz..ale to jest bezsensu!przecież robiłeś to aby polepszyć chłodzenie , a nie pogorszyć- a do tego to się sprowadza.Metalowa obudowa pełni rolę radiatora i wycinać w niej dziury aby wstawiać pleksę to całkowite nieporozumienie.Wiatraki..o ile jeszcze ten na CPU może coś dać pod warunkiem że jest na nadmuchu , to ten na GPU jest zbyteczny-zakłóci tylko pracę heat pipe- co on tam ma robić?dmuchać ?czym? rozgrzanym powietrzem ze środka?czy wyciągać?gdzie?w pleksę?potrzebny jakiś tunel powietrzny.Lepszy obieg powietrza byłby po samym wyciągnięciu napędu.Zamiast pleksy wstaw jakąś metalową siatkę.Zrezygnuj z wiatraka na GPU - wtedy i napęd wróci na miejsce- a wiatrak malutki doczep z boku aby tłoczył zimne powietrze do wnętrza.

rzeczywiście pomyliłem GPU z CPU- już poprawiłem:)

15. misiob

misiob Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Góra
    Chyba ci sie pomylil CPU z GPU.

Ten duzy wentyl jest na GPU a nie na na CPU. Ale sporo racji masz. Te wentylatory tylko zaburzaja przeplyw powietrza.

Najlepiej zrobic z boku wentylator i zrobic od niego tunel w strone radiatorów.

16. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Fakt! jerro ma dużo racji. Dobrze się zastanów w jakim kierunku zmierza twój modding. Na początku wspominałeś, że zabrałeś się do tego bo konsola ci się grzała, ale po zdjęciach zauważyłem, że chyba za bardzo się zajarałeś kolorowymi światełkami na wiatraczkach ;) Przemyśl jeszcze raz dobrze swój projekt, bo jak na razie zakrawa trochę na pomysł tego kolesia co zmielił ostatnio nowe GTA IV w mikserze :)

17. drag_op

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Milicz
    Dzięki wam za cenne uwagi, co do tunelu to wczoraj gdzieś na jakimś forum znalazłem fajne rozwiązanie i chyba je zastosuje. Tzn.: z tego mniejszego coolerka taki tunel wzdłuż radiatora od CPU, żeby on tylko robił przedmuch CPU a nie tak jak mówicie rozwalał ciepło po całej konsoli, co do przedmuchu z boku to też chyba kupie jednego takie qolteca 60x60 i wsadze z prawej strony konsolki tak żeby dmuchał pod tym heatpipe..
    A Diody hmmm leżały w domu nie miałem co z nimi zrobić to niech sobie będą w xie jak narazie, wcale jakoś znacznie nie rażą po oczach, bynajmniej mi to nie przeszkadza.

Wczytywanie...

Poleć forum