1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 wysuwanie tacki oraz napęd się zatrzymuje

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez maciejet, Luty 18, 2015.

1. maciejet

maciejet Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam. Wszedłem w posiadanie X360 w którym nie chciała wysunąć się tacka. Rozebrałem konsolę (Zephyr, sierpień 2007) i założyłem nową gumkę w napędzie. Odpaliłem konsolę,żeby przetestować rezultaty i jest pewna rzecz która mnie dziwi. Z poziomu dashboardu można bez problemu wysunąć oraz zamknąć tackę. Niestety brak jakiejkolwiek reakcji na naciśnięcie przycisku hardware'owego odpowiadającego za wsuwanie i wysuwanie tacki. Czym to może być spowodowane? Druga sprawa to że napęd nie chce czytać płyt. Napęd jest zapewne zespoofowany bo jest to Liteon 74850 z datą produkcji 2008 a sama konsola to sierpień 2007. Konsola ma dasha 17xxx(chyba jeden z nowszych). Sprawa wygląda tak że słychać jak napęd zaczyna kręcić płytą ale po 2-3 sekundach przestaje. Czy to wina spoofa i obecnego dasha bo z tego co kojarzę to od dasha 13xxxx były jakieś problemy ze spoofowanymi napędami czy może coś z napędem. Jaki w tej konsoli mógł siedzieć napęd w oryginale bo mam gdzieś jeszcze starego Samsunga. Zastanawiam się czy jest sens wyciągać klucz z Lite-Ona i próbować go wrzucić do Samsunga. Jak to jest z tymi podmienionymi napędami?

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    W tej konsoli powinien być benq lub hitachi 78/79. Akurat te napedy można używać zamiennie z liteonem. Jaki masz komunikat po włóżeniu płyty?

4. maciejet

maciejet Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po włożeniu płyty jest przez kilka sekund odczytywanie i znowu przechodzi w otwórz napęd. Słychać jak napęd zaczyna kręcić nośnikiem ale po jakiś 2 sekundach właśnie zatrzymuje się i jest znowu do wyboru tylko otwórz napęd. Próbowałem zarówno z oryginalnymi grami, płytami XGD2 i XGD3 (chociaż nie wiem czy napęd jest przerobiony), płytą dvd ze zdjęciami oraz jakimś filmem VCD. Za każdym razem to samo. Dodatkowo jak już wspomniałem tackę napędu da się otworzyć jedynie z poziomu dashboardu, naciskanie guzika nie powoduje żadnej reakcji.Czym to może być spowodowane?

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Laser umarł widocznie. Musisz sprawdzić inny naped i sprawdzić czy się wysuwa. Jeśli nie to może być uszkodzony przycisk lub southbridge.

Wczytywanie...

Poleć forum