1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

x360dock - recenzja

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Killjoy, Listopad 11, 2011.

1. Killjoy

Killjoy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    X360DOCK Module 1 - Recenzja

1.Wprowadzenie:

Czym jest X360dock ? Najprościej to wyjaśnić posługując się terminem - emulator napędu optycznego xbox'a. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu możesz grać w gry bez konieczności ich wypalania na płyty - uruchamiasz je z dysku twardego Twojego PC lub laptopa. Oczywiście możesz także używać pendrive'a lub przenośnego dysku zewnętrznego. Jeśli jesteś osobą, która sporo czasu spędza przed konsolą nie tylko grając poprzez XBL z pewnością jest to produkt dla Ciebie. Wartym odnotowania w tym miejscu jest fakt, że aby korzystać z x360dock nie musisz przerabiać swojego napędu firmwarem ixtreme/lite touch. Jeśli natomiast jesteś maniakiem gry przez sieć, to oczywiście x360dock daje taką możliwość jednak robisz to na własne ryzyko (obecnie nie ma 100% bezpiecznych emulatorów umożliwiających bezpieczną rozgrywkę w XBL). Tyle tytułem wstępu.

2.Możliwości

Podążając za stroną producenta wymienię najważniejsze cechy jakie posiada x360dock:

- Cleaning Games Managment, funkcja zapewniająca ciągłą współpracę urządzenia z konsolą nawet po aktualizacji dashboard'u
    - Kompatybilność z konsolami FAT & SLIM (tabelka obsługiwanych modeli niżej)
    - wsparcie AP 25
    - wsparcie XGD 3
    - system antyprzepięciowy nie dopuszczający do przegrzewania się i w ostateczności wystąpienia RROD
    - Drive Mode - opcja zapewniająca bezpieczną rozgrywkę sieciową z wykorzystaniem gier na nośnikach DVD+DL
    - zdalne sterowanie umożliwiające uruchamianie gier za pośrednictwem telefonów komórkowych wyposażonych w IOS/Android

Tabelka przedstawiająca kompatybilne napędy z X360dock:

3.Zawartość Pudełka

Samo opakowanie jest malutkich rozmiarów:

długość 15cm
    szerokość 11 cm
    wysokość 3 cm

I prezentuje się jak poniżej:

A co w środku ?

Standardowy przewód SATA

Przewód zasilający dokładnie taki sam jakim podłączony jest napęd optyczny
    w XBOXie360

Ribbon Cable czyli tasiemka do połączenia płyty głównej z USB Dongle.

USB Dongle

Tworzywo sztuczne nasączone z obu stron klejem, wydawałoby się że rzecz prozaiczna a bez niej o zwarcie nie łatwo (moje akurat trochę zużyte ponieważ musiałem rozmontować wszystko do tej recenzji):)

Na końcu wreszcie płyta główna X360Dock

Podsumowując zawartość pudełka, wszystko jest solidnie i precyzyjnie wykonane. Warto zwrócić uwagę na wtyczki, które mają specjalne wypustki aby nie włożyć ich odwrotną stroną. Płyta główna jest opisana co gdzie mamy podłączyć, więc jest to bajecznie proste - nie wymaga żadnej instrukcji obsługi. Chociaż taki tutorial został przygotowany mimo to:

X360DOCK For Xbox 360 Official Set Up Video Noob Friendly Part 1: Installing The X360DOCK Hardware - YouTube

* do zestawów wysyłanych od 28 października dołączony jest także przewód miniUSB.

Podsumowanie: 10/10

4.Rozbebeszanie czyli wygląd po zainstalowaniu x360dock

Jak już wspomniałem instalacja urządzenia jest bardzo prosta, przypuszczam że większości z was więcej problemów może sprawić otworzenie samego XBOXa :)

Kilka zdjęć prezentujących x360dock w naszej konsoli:

Podłączenia samego napędu (łatwizna prawda ?):)

Płyta główna już w konsoli, wygląda jak mała serwerownia, ale wierzcie mi że instalacja jest bardzo przyjemna i trwa około 5 minut wraz sprawdzeniem czy wszystko jest prawidłowo podłączone.

x360dock z lotu ptaka :)

Czas na podłączenia USB Dongle.

...i spięcie go tasiemką z płytą główną x360dock - zestaw gotowy od strony sprzętowej :)

Wreszcie razem - PC + rozbebeszony X360 + X360dock

Dwie palące się na pomarańczowo diody sugerują że wszystko podłączyliśmy prawidłowo a x360dock jest gotowy do pracy...

Podsumowanie: 10/10

5.Oprogramowanie

Wszystko co dotychczas opisałem, było łatwe miłe i przyjemne. W tym miejscu też nie może być inaczej. Oprogramowanie jest banalnie proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi. Nie jest co prawda w wersji PL ale nie mamy tu do czynienia z mnogością funkcji i każdy z was będzie wiedział o co chodzi. Na marginesie dodam że mogą wystąpić problemy z instalacją oprogramowania na Windows 7x64 (chociaż na moim ich nie było), jednak jest proste rozwiązanie, które może sam każdy zastosować. Nie będę opisywał jak ono wygląda bo to sporadyczne/pojedyncze przypadki.

Po zainstalowaniu sterowników i podłączenia naszego zestawu do USB komputera mamy standardowy komunikat:

Standard tak jak mówiłem :)

A to już katalog z aplikacją - bardzo ważne do uruchomienia aplikacji potrzebujemy plików key.bin i inquiry.bin

Tak jak wspomniałem interfejs poraża prostotą

Jednak jest i tutorial do oprogramowania:

X360DOCK For Xbox 360 Official Set Up Video Noob Friendly Part 2: Installing The X360DOCK Software - YouTube

Podusmowanie: 10/10

6.Przyszłość x360dock

Jak zapewniają twórcy cały czas trwają pracę nad bezpieczeństwem x360dock w rozgrywce sieciowej, potrwa to pewnie jakiś czas. Ile ? dokładnie nie wiadomo. Z otrzymanych informacji od wsparcia technicznego wynika że już wkrótce pojawi się 2.2" calowy wyświetlacz za pośrednictwem którego będzie można uruchamiać gry bez wykorzystania PC/laptopa. Ponad to ma zostać wprowadzona funkcja, która automatycznie będzie wydobywać pliki key.bin oraz inquiry.bin z napędu naszego xboxa360.

*wyświetlacz LCD będzie dostępny - nie wiadomo tak naprawdę kiedy

Moje doświadczenia i ostateczne podsumowanie:

Produkt jako całość oceniam bardzo dobrze. Jednak złożyło się na to kilka aspektów. Przede wszystkim bardzo szybka dostawa - zamówienie złożyłem 27 października, przesyłka dotarła 7 listopada (tranzyt na trasie Hong Kong - Warszawa). Znakomity kontakt ze sklepem, w którym nabyłem urządzenie, świetny kontakt ze wsparciem technicznym x360dock (w tym miejscu olbrzymie podziękowania dla Erica, który cierpliwie znosił wszystkie moje pytania):). No i wreszcie cena 75$ z bezpłatną przesyłką, zgodnie z dzisiejszym kursem to 243 pln a więc nie dużo - równowartość 50 płyt marki Verbatim - czyli warto! :)

A teraz czas na minusy - tak, są takowe. A więc pierwszy chyba najistotniejszy, przynajmniej do czasu wypuszczenia wyświetlacza LCD - zbyt duża zależność od PC/laptopa. Nie każdemu to musi odpowiadać - mi akurat bez różnicy. Ponad to podniesione ryzyko bana na XBL w porównaniu z firmwarem LT. Mnie osobiście trochę drażni także tasiemka łącząca płytę główną z USB Dongle, ale można na to przymknąć oko. Zbyt mało informacji na temat wykorzystania sieci WiFi oraz brak informacji na temat wykorzystania telefonów komórkowych do sterowania urządzeniem.

Ocena końcowa 9,5

Link do sklepu gdzie można kupić x360dock:

Connection Problem

Warto także zaznaczyć że jeśli zakupisz x360dock przed pojawieniem się wyświetlacza otrzymasz zniżkę na jego zakup.

Na koniec króciutki filmik pokazujący x360dock w akcji (laptop podpięty poprzez pulpit zdalny do PC), jest słabej jakości ponieważ nie mam obecnie nic lepszego do nagrywania:

MOV 0477 - YouTube

Oraz film pokazujący działanie x360dock z recenzji angielskiej:

x360Dock Video Review - x360Dock in Action! (Part 2) - YouTube

2. Lotnik421 Xbox One

3. SIEDZE

SIEDZE Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zakładzie Karnym
    Dużo zabawy z tym jednak no i odstraszający stosunek cena - mozliwości , rgh o wiele lepsze i tansze, a to podziała do nastepnej aktualizacji dasha i bedzie bezużyteczne...

4. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jest jedna lipa w tym, trzeba mieć klucz napędu.

5. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
  6. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Będzie aktualizacja niedługo, to już nie będzie trzeba. :)

Cleaning Games Managment, funkcja zapewniająca ciągłą współpracę urządzenia z konsolą nawet po aktualizacji dashboard'u - przynajmniej ja tak zrozumiałem i to by na logikę było właśnie tak. X360dock nie ma nic wspólnego z napędem ani jego firmwarem, nie afektuje tego w żaden sposób. Więc jak wyjdzie nowy dash już niedługo to powinno działać bez problemu, sprawdzę i dam znać :) Co do RGH, nie interesowałem się jeszcze tym na tyle żeby móc to porównać. Jak masz kolego to podrzuć jakiegoś sensownego linka gdzie wszystko łopatologicznie jest wyjaśnione :)

Aha prawdopodobnie będę miał kilka sztuk x360dock na sprzedaż. Jeszcze nie wiem po jakiej cenie, ale jak ktoś chętny to się jakoś dogadamy, ale więcej szczegółów w przyszłym tygodniu :)

// Pamiętaj o edytowaniu postów, nie wolno pisać postów pod postem MrDraiger

7. thris

thris Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Świetnie urządzenie, sam planuje kupić niedługo. Dzięki wielkie autorowi za świetny opis sprzętu!
    Co do rgh to z tego co wiem wadą jest że trzeba coś lutować do płyty głównej, tu cały montaż sprowadza się do podłączenie kliku kabelków.

Mam pytanie do kogoś kto się na tym zna, mam xboxa fat z ixterme 1.6 i starym dashem (któryś z przed tego usuwającego przeróbke).
    I teraz czy wszystko będzie działać jeśli wyciągnę klucz z napędu, zaktualizuje dasha który usunie mi przeróbke, a klucz który wyciągnąłem wgram do x360dock?
    Nie mam oryginalnego klucza i nie wiem czy jak zaktualizuje ten dash będe mógł to wyciągnąć w jakiś prosty sposób bez używania dodatkowych urządzeń.

Killjoy, jakim sposobem wysyłałeś im pieniądze? Na tej stronie którą podałeś widze że nie przyjmują paypala, da się normalnie przelewem wysłać?
    Aha no i oczywiście czekam na cynk, jak będziesz miał x360docka w dobrej cenie to może się skusze. Także czekam na info od ciebie.

8. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Zależy jaki masz napęd to definiuje w jaki sposób wydobyć klucz. Zapytam Erica kiedy będzie ETA na funkcje żeby x360dock wyciągał sam klucz bez potrzeby flashowania czy używania probe'a. Klucz wgrywasz do katalogu z aplikacją i nic więcej.
    Ja im płaciłem paypalem. Mam nawet maila potwierdzającego, oni realizują to przez pośrednika.

"Wysłano płatność w kwocie $75,00 USD na rzecz firmy 2Checkout.com (2cosupport@2co.com) "

Ale działa to szybko. Wstrzymaj się jeszcze do pn/wt będę znał cenę za jaką będę mógł to sprzedawać - żeby każdy był zadowolony. Z mojej strony będą aukcje allegro dla zainteresowanych, przesyłka z Polski dowolnym środkiem transportu poczta kurier, osobiście.

9. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Calkiem dobrze napisane, wszystkie informacje zawarte. Ciekawe ile osob nie ma wyciagnietego klucza teraz, to nie problem. Mnie interesuje opcja z telefonem, np. wybor gier z dysku pod usb i juz wersja z lcd mi nie potrzebna:)

Wysłano z GT-S5830

10. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    To moja pierwsza recenzja związana z x360. Na pewno są jakieś braki, ale generalnie dziękuję wszystkim za dobre słowa :) Postaram się dowiedzieć bo sam jestem ciekaw jak to będzie działać. Ale coś czuję że będzie aplikacja pod androida/ios i tym będzie się zarządzać w jakiś sposób, jednak bardziej mnie ciekawi kwestia WiFi, oby to się odbywało przez zwykły router, w końcu to system bazujący na sterowaniu z poziomu PC/laptopa, bo dokupywanie receivera mija się z celem.

11. thris

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Heh, co do mojego pytania już pisałem maila do nich, i dowiedziałem się że key się nie zmieni po usunięciu ixtreme więc nie ma problemu, klucz już mam wyciągnięty.
    Killjoy, czekam czekam :p nie mam za bardzo czasu żeby wysyłać tą kase przez jakichś pośredników, dlatego wolałbym to spokojnie załatwić przez allegro ;).

O co chodzi z tym wifi?
    A na androida i iphone wyjdzie pewnie prosta aplikacja która łączy się np. przez wifi z komputerem umożliwiając wybór gry, coś na zasadzie pulpitu zdalnego.

12. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Rgh ta sama kasa albo u mniej ale masz homebrew czyli inny dash emulatory linuxy cuda na kiju. Zbedny wydatek taka mija opinia

Wysłano z GT-I5700 z użyciem Tapatalk

13. thris

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Heh, podobnie miałem z psp zachwycałem się strasznie że mam możliwość odpalanie homebrew, emulatorów i innych pierdół ale tak naprawdę nigdy tego do końca nie wykorzystałem, bo po prostu nie było mi to potrzebne. W x360dock dużą zaletą jest to że można się przełączyć na Drive Mode, włożyć do konsoli oryginalną grę i pociupać na livie ;p.

14. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Poczytałem trochę o RGH. Powiem szczerze - nie przekonuje mnie ani trochę.Od razu nasuwa mi się pytanie na kiego grzyba mi jakaś namiastka linuxa w konsoli ?. Poza tym trzeba konwertować iso do god a to trwa. A to jakby nie o to chodzi, znowu czas płynie jak nie na nagrywaniu to na konwertowaniu. Jak dobrze zrozumiałem XBL w ogóle nie ma. Proces montażu jest dłuższy. Nie każdy jest w sanie zrobić sam i to jest duży minus. Do tego Xell jest bezlitośnie brzydki, a przecież linux słynie z ładnego wyglądu, więc można było to serio zrobić lepiej. Fajnie że jest możliwość freestyle dasha, ale to jakby nie o to chodzi, bo konsola służy do grania a nie lampienia się w jej menu, tym bardziej że jest szykowany nowy dash z podobno ciekawą oprawą graficzną. Dość wbijania szpil w RGH, jeden woli mercedesy drugi BMW :)

Chciałem jednak jeszcze zwrócić uwagę że goście z TX też plują na emulatory, wyrażając tak jak Ty nie pochlebne opinie. To akurat mnie nie dziwi bo emulatory to ciekawa alternatywa, na tyle ciekawa że w jakimś stopniu pozbawia TX profitów ze sprzedaży swoich cudeniek. Tobie najprawdopodobniej też się dostanie po kieszeni bo w końcu zajmujesz się flashowaniem i rgh. Na oficjalnej stronie TX napisali "sucks for xK3y and Wasabi – looks like they wont be needed soon" - tego akurat bym nie był tego taki pewien, oni chyba też wnioskując po takim wpisie :) Póki co sprzedaż odde ma się dobrze i jakoś nie ma zamiaru gwałtownie wyhamować.

Cóż kolego, każdy broni swojego interesu, pozdrawiam :)

15. bgszef!

bgszef! Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    w Miescie
    Tylko, ze to przy RGH wyglada jak Espero. Moze z eletr szybami, ale zawsze espero ;)

16. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Generalnie nie mam zamiaru nic nikomu udowadniać bo mija się to z celem aczkolwiek widzę że najwięcej do powiedzenia mają "przerabiacze" konsol - powód jest oczywisty.:) Cokolwiek byście tutaj nie napisali nic to nie zmieni, urządzenie jest, działa dobrze, jest funkcjonalne, ma przyzwoitą cenę i wszędzie zbiera dobre opinie a co więcej wzbudza zainteresowanie :) Ale coś czuję że będzie wojna z podziałem na tych z rgh i emulatorami, tak jak amiga vs commodre milion lat temu. Ja nikogo nie muszę przekonywać do odde, napisałem recenzję i na tym moja rola się kończy. Coś co jest dobre obroni się samo - ale widzę że rgh potrzebuje lobbowania w temacie nie związanym z rgh, a więc czy na pewno jest takie super ? :)

17. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Heh wiesz dlaczego oni hate'uja ten sprzet? Dlatego ze pewnie wypuszcza cos swojego.

Niedzielny gracz wybierze xdock, ktos kto lubi pograc w cos z retro , xbla, no i dlc wybierze rgh. Wybor osobisty

Ja nie utrzymuje sie z modyfikacji konsol wiec nie obchodzi mnie co kto wybierze.
    Wyrazilem tylko swoja opinie.

Wysłano z GT-I5700 z użyciem Tapatalk

18. Adrian Guba

Adrian Guba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Koledzy, a powiedzcie mi, czy do używania xdock trzeba do niego podłączyć dysk twardy (tak jak w xkey) , czy można używać np. osobnej partycji dysku zamontowanego w komputerze?

19. Dudek

Dudek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Z tego co zobaczyłem na filmiku, "emulujesz obraz" gry jak w daemon tools i sygnał nagina na x360 ;) (moge sie mylić).

20. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Podłączasz pod to laptopa albo PC, odpalasz gry z dowolnej partycji na której masz ISO. W tym tygodniu będzie wyświetlacz LCD będziesz mógł uruchomić grę z dysku zewnętrznego albo pendrivea.

21. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Tak to działa właśnie. x360dock spięty usb z kompem emulujacy napęd xboxa. ODpalasz gry z dysku komputera/laptopa.

Wczytywanie...

Poleć forum