1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xboksowy Final Fantasy XIII na trzech płytach

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Milu, Luty 2, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Na łamach sklepu GameFly pojawiła się mała ciekawostka odnośnie oczekiwanego Final Fantasy XIII w wersji na Xboksa 360. Wygląda na to, że produkcja zostanie wydana na tej platformie na trzech płytach DVD, co oczywiście nie jest żadną nowością dla fanów serii. W końcu jej najbardziej znana odsłona, czyli pamiętna „siódemka” (PSX), zmieściła się również na trzech CD.

Wydanie Final Fantasy XIII na trzech DVD nie zostało potwierdzone przez Square Enix, ale takie rozwiązanie wydaje się możliwe, bo gra jest jak zwykle epicka, a jej twórca (Motomu Toriyama) mówił o chęci zmieszczenia się na tylu nośnikach. „Trzynastka” jest pierwszą dużą odsłoną marki (oprócz sieciowej Final Fantasy XI), która pojawi się na konsoli Microsoftu.

Wydaje się, że czasy wielopłytowych gier (np. Balurd’s Gate na 5 CD) mamy za sobą, chociaż od pewnego czasu widmo takiej sytuacji dla posiadaczy Xboksów 360 zaczęło być realne (pamiętamy narzekania id Software na brak miejsca na DVD). Kolejna produkcja Square Enix na pewno przypomni graczom ekrany z prośbą o włożenie kolejnej płyty.

Powyższa sytuacja nie jest bynajmniej ewenementem dla miłośników jRPG-ów posiadających Xboksa 360. Wystarczy przypomnieć grę Lost Odyssey, która potrzebowała aż czterech płytek. Ta niedogodność ma jednak i pozytywny aspekt – tytuł studia Mistwalker, podobnie jak nowa odsłona Final Fantasy, oferował kilkadziesiąt godzin zabawy.

UAKTUALNIENIE: Serwis VG247 podał, że firma Square Enix potwierdziła powyższe spekulacje. Final Fantasy XIII na Xboksa 360 będzie dostępny na trzech płytach DVD. Jednocześnie twórcy przekonują, że podczas zabawy będziemy musieli zmienić płytę jedynie dwa razy.

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    no to fajnie,jak gierka pojawi się w sieci to aż 3 płytki pójdą na jej nagranie,eh.

4. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Lol, nie dość, że będziesz ją miał za prawie darmo (płytki w porównaniu do oryginałów to grosze) to jeszcze narzekasz... :whistle:

5. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    właśnie miałem to samo napisać, ale mnie uprzedziłeś ;D
    Ludzie kradniecie gry i jeszcze narzekacie, że musicie wypalić trzy płytki zamiast jednej... Ogarnijcie się!

6. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    mentes, żałosne.

7. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    co żałosne? jak będę chciał to ja pobiorę a jak nie to nie i tyle.

8. szamanxd

szamanxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Typ chciał przyszpanować, jaki to kozak nie jest, a tu trzeba będzie do kieszeni wreszcie sięgnąć. Zobaczymy na nowej generacji konsol, za jakieś 2-3 lata, jak tylko Blu-Ray się ostanie to cena płyty będzie o kilka/kilkanaście złoty niższa niż gry. Plus nagrywarka, hahahaha! :p

Co do newsa, fest. Widać właśnie, że DVD przestaje wystarczać. Mam nadzieje, że jak najmniej gier będzie wydawane na kilku płytach, bo żonglowanie nimi jakoś mnie nie bawi ani nie satysfakcjonuje :D

9. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    I gówno to kogo obchodzi? W ogóle po co się udzielasz, jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia? Spłyń, proszę.

10. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Jeszcze jeden post tego typu i posypią się warny

11. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Ja jednak bym się tutaj nie zgodził, osobiście sądzę że w takim przypadku gra będzie miała lepszą grafikę / dłuższą fabułę a to, że strace 3 verbatimki a nie jedną to inna sprawa ;DD bo itak wcale nie jest to duży wydatek patrząc na oryginałki ;D

12. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Poczytajcie sobie zapowiedź w psxe. Ostudzila ona trochę mój zapał.

13. Lifestream

Lifestream Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Czemu ludzie myślą ze jak gra ma 3 płyty to zaraz gra na 70 godzin ehh po prostu od groma jest filmików renderowanych które zajmują od liku miejsca na płycie dlatego twórcy gier czasem robią filmiki na bazie silnika gry by zaoszczędzić miejsca . Ja ostatnio grałem w Star Ocean The Last Hope na xbox 360 gra jest na 3 dvd a jest jednym z krotszych erpgów w jakie grałem bo filmików jest tam z 10 godzin (połowa wogle mogło by nie być i gra na tym by nie straciła )

14. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Może więcej osób skusi się na oryginały zamiast ściągać 20gb:D Coraz więcej gier nie mieści się na jednej płytce niestety, ale są to w większości konkretne tytuły:D

15. prolo3

prolo3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bia
    no i w tym momencie objawia się to, że X nie jest już taki nowoczesny (od jakiegoś czasu gry mają porównywalną grafikę i dvd9 już nie wystarcza) niestety to początek końca naszej konsoli :(

16. salomonik

salomonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeszcze tylko parę tygodni...

17. lisek84

lisek84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kielce - Warszawa
    pamiętam jak sie cudacy z MS wypowiadali, że nie pójdą śladem PS3 i nie zamontują BD do xbox'a bo potencjał dvd nie został jeszcze wykorzystany. hehehe ;-) No, wcale nie został :)

18. Mario104

Mario104 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Już jakieś 2 lata temu Blue Dragon został wydany na 3 DVD.
    To jest normalne że jrpg wychodzą na kilku płytach , a wy ludzie się ****ie że już koniec z xO ,aż mi się tych bzdur nie chce czytać , Ogarnijcie się trochę :)

19. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    myślałem że będą 4 płytki, bo 3 to było pewne, przecież to największy jRPG

20. virus666

virus666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Koszalin
    Nawet Lost Odyssey był na 4 dvd a final "tylko" na 3. No ale fakt, zapowiedź w psxe mnie zniechęciła delkikatnie:/

21. Zoax

Zoax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wiekszośc jrpg wydanych na xboxa jest kilku płytowa, wiec niewiem czemu takie zdziwienie. Z tego co wyczytałem nośnik trzeba będzie zmienić tylko 2 razy czyli żadnej zoglerki płytami nie będzie.
    Ciekawe czy instalacja na dysk pominie konieczność zmiany płytek ?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum