1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XboX 360 a Głośniki 2.1

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ShepardX, Listopad 12, 2010.

1. ShepardX

ShepardX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

niedawno zakupiłem Xboxa 360 - 250 GB i nurtuje mnie kwestia podłączania do tej konsoli głośników 2.1 (chodzi mi tutaj o zwykłe komputerowe głośniki, bez amplitunera, z wyjściem na wtyczki cinch lub mini jack). Zaznaczam przy tym, że sama konsolę mam podłączoną do telewizora za pomocą kabla hdmi.

Przeszukałem sieć i przejrzałem ten temat: http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/jak...i-stereo-5-1-do-konsoli-xbox-360-a-10302.html

Z informacji jakie wyczytałem wynika, że XboX 360 ma tylko dwa wyjścia dla dźwięku (nie licząc hdmi, które przesyła jednocześnie obraz i dźwięk):

- optyczne, które nie wchodzi w rachubę przy zwykłych głośnikach,
    - AV composite, które nie może być używane przy jednoczesnym użyciu wtyczki hdmi (jest to zaznaczone w instrukcji, poza tym wtyczka kabla composite ma wypustkę, która uniemożliwia jej użycie przy zajętym gnieździe hdmi)

W temacie na tym forum (do którego link podałem powyżej) jest podana instrukcja jak obejść to "zabezpieczenie".
    Pytanie do Was, czy nie będzie miało to negatywnego skutku dla Xboxa 360 (awarie lub nieprawidłowe działanie konsoli) ? W końcu Microsoft w jakimś celu tego zabronił (aczkolwiek w instrukcji jest tylko jedno lakoniczne zdanie na ten temat, bez wskazania ewentualnych konsekwencji jednoczesnego podłączenia hdmi i composite av).
    I czy takowa przeróbka wtyczki kabla composite nie będzie naruszeniem gwarancji całego zestawu ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Jeśli przerobisz kabel to nie stracisz gwarancji na cały zestaw (na twoim miejscu nie przerabiał bym oryginalnego tylko kupił jakiś tani z allegro za 10 zł i takowy przerobi bo przecież ma nim iść tylko dzwięk) Moja poprzednia konsola tak chodziła i nie miało to na nią żadnego wpływu.

4. philips

philips Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Koło
  5. ShepardX

ShepardX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, audio adapter zamówiony.

Apropos gwarancji, chciałbym (przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu) zadać pytanie osobom, które miały tego pecha, że były zmuszone z owej gwarancji skorzystać. Ciekawi mnie mianowicie czy gdy nastąpi awaria samej konsoli to czy wówczas trzeba przesyłać cały zestaw do serwisu, łącznie z kablami, słuchawkami czy nawet instrukcjami? Jeśli tak, to co w przypadku gdy awarii ulegnie np. sam pad z zestawu? Wówczas trzeba również przesyłać całą konsolę?

6. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Zdejmujesz plastik z kabla, oklejasz tasma i masz przejsciowke.

W kazdym razie sama konsole. Bez jaj, na co komu pad i kable ktore sa wrzucone losowo do kartonu, nawet jesli tego chca, to i tak nic nie zrobia jak tego nie bedzie. PS. W instrukcji jest wszystko opisane na pewno.

7. deploytbb

deploytbb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie można powtarzam nie można wysyłać całego zestawu. Wysyłasz samą konsolę w nieoryginalnym kartonie (nie wymagają oryginalnego.

Wczytywanie...

Poleć forum